Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Polo GTI vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/26146-polo-gti-vs.html)

SEBASTIAN 12-12-06 22:39

Re: Polo GTI vs...
 
Daca nu are e o prostie.
Dupa opinia mea are soft.

SpeedeR 13-12-06 00:46

Re: Polo GTI vs...
 
nop.. nu am :) nu sunt genul ala care zice ca nu are si d fapt are...
si totusi, daca aveam... nu mai aveam garantie :D

dar aku, cine crede bine...cine nu, treaba lui...pana nu dmult nu stiam p nimeni in care sa am incredere sa imi faca softul...aku k am gasit astept sa vina primavara, vremea buna, sa se apropie si garantia de sfarsit :) knd o voi resofta, voi anunta :)

Zyx 13-12-06 01:57

Re: Polo GTI vs...
 
Ok! Tu spui asta, dar sunt persoane care spun ca masina ta merge cam la fel ca una cu soft... Sau, esti printre putinii sau chiar singurul care stie sa dea cum trebuie in masina?! ;) Ma rog... vedem noi, nu?

SpeedeR 13-12-06 06:02

Re: Polo GTI vs...
 
ca una cu ce soft si cu ce sofer? :) mam dat si cu gti cu soft de cik 280 cai d la aspad si ma prins abia la sfarsitul unui anume rond dp un anume bulevard :D dar si cu gti cu soft abt d 240cp si p care nu am avut cum sa il fac :) aku depinde d mai multi factori... vedem daca imi dai si mie o modalitate d contact p pm :p

Achim 13-12-06 13:27

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 658047)
vezi ca pierzi teren aspiratule :)

din pakte da :(

RoadRunner 13-12-06 14:37

Re: Polo GTI vs...
 
Pot sa ma inscriu si eu ?
Hai sa vedem ce face evacuarea aia :D...

piele_bps 13-12-06 16:15

Re: Polo GTI vs...
 
[QUOTE=RoadRunner;659094]Pot sa ma inscriu si eu ?
Hai sa vedem ce face evacuarea aia :D...[/QUOTE

Evacuarea ca evacuarea, dar sa vezi ce face softu ........ca io vazui:rolleyes2 Ha !

piele_bps 13-12-06 16:18

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by RoadRunner (Post 659094)
Pot sa ma inscriu si eu ?
Hai sa vedem ce face evacuarea aia :D...

Sau daca ai si tu soft.......WOW ! o sa fie superinteresant.
Anyway, BAFTA ! la amandoi !

Zyx 13-12-06 18:23

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by piele_bps (Post 659201)
Sau daca ai si tu soft.......WOW ! o sa fie superinteresant.
Anyway, BAFTA ! la amandoi !

Pai crezi ca mai vine lumea cu arma descarcata la lupta... ;)

bogdan_wrc 17-12-06 01:56

Re: Polo GTI vs...
 
felicitari domnului zyx. masina trage foarte bine :D
mult succes pe viitor.. ;)

Zyx 19-12-06 14:15

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 664061)
felicitari domnului zyx. masina trage foarte bine :D
mult succes pe viitor.. ;)

Mersi! Observ lucrul asta pe zi ce trece... Mersi!

Quote:

Originally Posted by RoadRunner (Post 659094)
Pot sa ma inscriu si eu ?
Hai sa vedem ce face evacuarea aia :D...

Acum depinde la ce vrei sa te inscrii?! Ca daca este de sunet, e diferenta... Restul, doar nu o sa pun covor roshu, ca sa fii prezent...

fuscobal 19-12-06 15:53

Re: Polo GTI vs...
 
Pentru alti posesori de GTI. Daca nu aveti cel putin Stage 2, adica vreo 240CP masurati la Mastertuner pe banc nu va dati cu Zyx ca nu are rost. Mie mi-a dat vreo 3 masini si nu pot sa ma plang ca am schimbat prost sau mai stiu io ce ! Ma voi mai da o data cu el dupa ce vine Downpipe-ul si la mine !

shadowro 19-12-06 17:25

Re: Polo GTI vs...
 
si tu ce masina ai anume ?

Achim 19-12-06 17:50

Re: Polo GTI vs...
 
Golf 5 GTi

shadowro 19-12-06 18:33

Re: Polo GTI vs...
 
stock sau cu jucarii pe ea ?

dogarel 19-12-06 18:47

Re: Polo GTI vs...
 
Cu jucarii :D

-ZZ- 19-12-06 18:48

Re: Polo GTI vs...
 
are cateva boxe :lol: ....irelevant zic eu....mult prea greu nenea fusco pentru curse.....off offf de ce nu stau eu prin Bucuresti...sa ma joc si eu fratele meu mai mic :D

bogdan_kwx 19-12-06 19:04

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by -ZZ- (Post 667657)
are cateva boxe :lol: ....irelevant zic eu....mult prea greu nenea fusco pentru curse.....off offf de ce nu stau eu prin Bucuresti...sa ma joc si eu fratele meu mai mic :D

fratele mai mic m-a batut pe mine ...nasul tau mai mare.ar fi o cursa fara istorie si o pierdere de timp.:))))))))

fuscobal 19-12-06 21:29

Re: Polo GTI vs...
 
Mda, eu am 50Kg in plus fata de un GTI normal datorita sistemului audio. Pe acelasi cantar eu am cu 300Kg mai mult decat Zyx. Asta e...greutatea isi spune cuvantul ! PS : Standul de la mastertuner a aratat 216CP si 300NM la mine. Desi valorile maxime nu indica decat o crestere de 16CP si 13NM ( am fost impreuna cu un alt GTI stock pe stand care a inregistrat 200CP si 287NM ), in alte zone de turatie exista cresteri de peste 20CP si 35NM !

Zyx 19-12-06 21:57

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_kwx (Post 667687)
fratele mai mic m-a batut pe mine ...nasul tau mai mare.ar fi o cursa fara istorie si o pierdere de timp.:))))))))

LOL!!! Tare asta cu... nashul :D Frumos, spus, Bogdane! Mersi pentru aprecieri. Totusi, nu se stie niciodata... Nu?!

Fusco, totusi, unii de "categoria ta" mi-au spus ca... daca am <doar> evacuare si soft "fara suparare, nu are rost". M-au crezut naiv sa incerc cu ei... Si, sincer, acest gen de oameni ma dezgusta, ca, vai Domane, incerc sa ma compar cu ei, cu masina lor. Si, acum sa fim sinceri, cati stiu sa dea in masinile lor... cred ca ii numaram pe degete. Whatever... Totusi, nu te iau ca un etalon in ceea ce priveste Golf V GTI (fara suparare, dar ai cateva kg bune in plus, mai ales fata de versiunea in 3 ushi + un soft mai lejer, sa spun asa), asa ca, va astept! Cei care se simt mai "in forma"...
Ura!

SEBASTIAN 20-12-06 07:47

Re: Polo GTI vs...
 
Masina lui Zyx merge impresionant si vreau sa-l felicit.

mpa 20-12-06 17:34

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 668183)
Masina lui Zyx merge impresionant si vreau sa-l felicit.

Din auzite sau din incercate... sunt foarte curios de raspuns;)

zGb 20-12-06 19:32

Re: Polo GTI vs...
 
mai exista si din vazute :)

pepy 20-12-06 20:45

Re: Polo GTI vs...
 
bogdane... prezent peste tot tu!! :)

SEBASTIAN 21-12-06 00:13

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 668766)
Din auzite sau din incercate... sunt foarte curios de raspuns;)

Vazute!
Totusi are limitele ei si nu e fantastica daca la asta te referi iar un urs 325i o tine la respect pe 402m.

-ZZ- 21-12-06 08:04

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_kwx (Post 667687)
fratele mai mic m-a batut pe mine ...nasul tau mai mare.ar fi o cursa fara istorie si o pierdere de timp.:))))))))

matale vezi mai bine daca nu a aparut vreo mega tubina si mai lasa si muritorii de rand sa converseze intre ei....hai ca de data asta te scuzam

Zyx 21-12-06 12:44

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 669449)
Vazute!
Totusi are limitele ei si nu e fantastica daca la asta te referi iar un urs 325i o tine la respect pe 402m.

Totusi... acel 325 e cam hybrid...

SEBASTIAN 21-12-06 18:23

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 669978)
Totusi... acel 325 e cam hybrid...

Este un BMW e30 cu motor din seria 25 24v bine pus la punct care merge impecabil. merita respectul, mai ales al tau pentru ca si-a facut treba minunat pe o coaja antica.

mpa 21-12-06 23:24

Re: Polo GTI vs...
 
Aha... multumesc de clarificari....
Sper sa imi revin si eu bugetar cat de curand! Si sa mai incerc odata. Sa vad cum stau lucrurile cand ai si ambreiaj:)

zGb 22-12-06 00:59

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 670361)
Este un BMW e30 cu motor din seria 25 24v bine pus la punct care merge impecabil. merita respectul, mai ales al tau pentru ca si-a facut treba minunat pe o coaja antica.

da sa vezi cum ar merge pe un golf2 ajutat de un turbo si 4x4 :)

EVOLUTION8 22-12-06 08:28

Re: Polo GTI vs...
 
Asa iti arat un M3 E30 + turbo care are numaiputzin decat 804 bhp :D

SEBASTIAN 22-12-06 18:41

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 670816)
da sa vezi cum ar merge pe un golf2 ajutat de un turbo si 4x4 :)

Zgaiba cred ca te arde si pe tine ursuletul ala.
Merge f bine si se vede ca nu e la prima tinerete.
poti sa-mi arati pe strada la noi orice masina nu prin poze sau pe net.

zGb 22-12-06 20:25

Re: Polo GTI vs...
 
daca e vorba de wpp ca n-am urmarit discutia ma bate fara probleme...si zyxu sunt sigur ca ma bate desi nu m-am dat cu el ... am reglat avansul la masina (era devansat) si nu mai da pic de fum si dupa revelion o sa incep sa lucrez impreuna cu voinea alt/alte softuri sa vedem poate scoatem ceva mai bun

Nautilus 22-12-06 22:34

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by fuscobal (Post 667922)
Standul de la mastertuner a aratat 216CP si 300NM la mine. Desi valorile maxime nu indica decat o crestere de 16CP si 13NM ( am fost impreuna cu un alt GTI stock pe stand care a inregistrat 200CP si 287NM ), in alte zone de turatie exista cresteri de peste 20CP si 35NM !

Imi suna atat de cunoscut: "puterea maxima creste ff putin sau deloc, la turatii mai mici in schimb e o mare diferenta".. incep sa cred ca stiu cine a facut softul :D

~Nautilus

mpa 23-12-06 01:42

Re: Polo GTI vs...
 
Scuze ca ma bag in seama dar ZGB sincer am vazut cu statea masina ta langa Golf 2 VR6 si dupa ce mam dat cu ZYX sunt de parere ca e o diferenta intre voi. Nu foarte mare dar exista acolo. Multa bafta la recuperat si modificari:)
Oricum la consum ne iei pe toti:P

Zyx 23-12-06 04:02

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 672024)
Scuze ca ma bag in seama dar ZGB sincer am vazut cu statea masina ta langa Golf 2 VR6 si dupa ce mam dat cu ZYX sunt de parere ca e o diferenta intre voi. Nu foarte mare dar exista acolo. Multa bafta la recuperat si modificari:)
Oricum la consum ne iei pe toti:P

Baga-ma si pe mine in tema... ca nu prea te inteleg, desi e vorba si de mine...
Si, pe cand esti gata?!

@Achime!!! Care e treaba?! Am auzit ca vrei sa ne inveti arta japoneza... :D Hai, sa ne anunti cand esti gata/daca esti gata.

Achim 23-12-06 05:57

Re: Polo GTI vs...
 
e gata... am iesit de vreo doua ori cu ea pe strada. nu pot sa imi dau seama dak e in firea ei sau nu dar pot incerca ;)

SpeedeR 23-12-06 14:02

Re: Polo GTI vs...
 
wow :) zyxule...u vroiai sa arzi benzina aiurea p mine ? :)) era o varianta sa ne dam knd aveai doar evacuarea, poa asa mai aveam o sansa... dar dupa softul asta si dupa cate am auzit chiar consumai benzina degeaba :D
oricum... bravo si la cat mai multi cai :D

Zyx 23-12-06 20:16

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SpeedeR (Post 672360)
wow :) zyxule...u vroiai sa arzi benzina aiurea p mine ? :)) era o varianta sa ne dam knd aveai doar evacuarea, poa asa mai aveam o sansa... dar dupa softul asta si dupa cate am auzit chiar consumai benzina degeaba :D

Pai am impresia ca atunci cand am deschis acest topic (cand aveam doar evacuarea) exact asta am spus... ca sunt in cautarea unui Golf V GTI stock. Doar nu vroiai referat/invitatie ca sa ma bagi si pe mine in seama... nu?!

zGb 24-12-06 03:07

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 672024)
Scuze ca ma bag in seama dar ZGB sincer am vazut cu statea masina ta langa Golf 2 VR6 si dupa ce mam dat cu ZYX sunt de parere ca e o diferenta intre voi. Nu foarte mare dar exista acolo. Multa bafta la recuperat si modificari:)
Oricum la consum ne iei pe toti:P

cu greu am batut golfu2 vr6...ma rog ideea e ca mi-am facut avansul la masina (era devansata destul de bine) si dupa sarbatori ma voi apuca sa lucrez la soft din nou...nu cred ca-l ajung pe zyxu cu setupul meu actual dar oricum nu asta e targetul meu...daca e sa mai tin masina si tot anul viitor (desi nu prea cred) va capata cel putin 50cp in plus si atunci va fi drama


All times are GMT +2. The time now is 02:34.

- Copyright 2024 4Tuning