Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - TM 77 EEE (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/212946-e46-tm-77-eee.html)

kathalin 23-01-11 17:50

re: E46 - TM 77 EEE
 
Mie mi se par prea mari rotile pe fata,si prea bling bling...dar ma rog....Caius stie cel mai bine!

TM 77 ADF 23-01-11 17:54

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by abby3325 (Post 4013337)
Little something for you ;)
https://www.youtube.com/watch?v=8kp4uJYY9Ks

Hope you like it :D

tiganie sincer... bara, jantele crom si mari, stopurile, tobele etc... in fine

P A K E 23-01-11 18:46

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by abby3325 (Post 4013337)
Little something for you ;)
https://www.youtube.com/watch?v=8kp4uJYY9Ks

Hope you like it :D

Masina aia e coborata din bari si praguri, nu face Caius asa ceva ca il luam de urechi :twisted:

adi_balan83 23-01-11 23:18

re: E46 - TM 77 EEE
 
hai mah ca te-am ajutat sa scapi de bara aia... am pus-o la mine :D:D

Caius TM 24-01-11 08:29

re: E46 - TM 77 EEE
 
l-am vazut si eu ala mai de mult .. dar nu ma atrage cu nimic... kitch din partea mea.
eu merg pe original.. nimic ciuning.. nu vreau nimic iesit din comun.

Norbi_GT 26-01-11 19:15

re: E46 - TM 77 EEE
 
Frumos ce se vede pana acuma:D iti urez bafta in continuare.

P.s- pacat de E36... https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...6-2-5-m50.html

Caius TM 26-01-11 20:22

re: E46 - TM 77 EEE
 
Norbi_GT .. da, bine ca a ajuns pe mana unui pasionat ... :lol:

kox_24 27-01-11 08:16

re: E46 - TM 77 EEE
 
3 Attachment(s)
foto spion !!!!mai un pic si iau locu lui mareo :lol::lol::lol:

Maniak22 27-01-11 08:45

re: E46 - TM 77 EEE
 
Auu...mah esti nebun?:):)

Arata foarte bine...M3:) Bv...tine-o tot asa Caius

dr_pricop 27-01-11 09:02

re: E46 - TM 77 EEE
 
mister a iesit super bine.spor la treaba

mareo 27-01-11 09:06

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by kox_24 (Post 4024932)
foto spion !!!!mai un pic si iau locu lui mareo :lol::lol::lol:

Concurentaaa boss.... :lol:

Vad ca ai reusit sa pui rotile sus,arata bine! :-)

Caius TM 27-01-11 10:09

re: E46 - TM 77 EEE
 
*kox_24 ..ms pt poze :D

*Maniak22.. inca e un cazan ... dar sper sa arate bine la final ..

*dr_pricop .. mersi bucatareeee :D

*mareo .. putin mai mult entuziasm te rog .. :lol:



mai e ceva de lucru pana o sa fie gata... ma gandesc ca la alti ar fi fost gata de mult daca nu pun accent pe calitate.. (ma refer la capitala..)
aaa sa nu uit pumnul de holsuruburii care le-am scos din masina.. de la bara fata/spate.. si altele..
era ca un joc de strategie.. cand desfaci toate prinderiile originale, tragi de bara si vezi ca nu iasa.. stai linistit.. undeva e un holsurub bine pus! pune'te si cauta... in fine..
mai am de montat aripile fata... si pragurile.. pe langa aparatori si multe altele care mi le trebuie .. pt. ca vreau sa fie totul la locul lui.. fiecare prindere, fiecare plastic..

SB09HMM 27-01-11 10:24

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4025234)
*kox_24 ..ms pt poze :D

*Maniak22.. inca e un cazan ... dar sper sa arate bine la final ..

*dr_pricop .. mersi bucatareeee :D

*mareo .. putin mai mult entuziasm te rog .. :lol:



mai e ceva de lucru pana o sa fie gata... ma gandesc ca la alti ar fi fost gata de mult daca nu pun accent pe calitate.. (ma refer la capitala..)
aaa sa nu uit pumnul de holsuruburii care le-am scos din masina.. de la bara fata/spate.. si altele..
era ca un joc de strategie.. cand desfaci toate prinderiile originale, tragi de bara si vezi ca nu iasa.. stai linistit.. undeva e un holsurub bine pus! pune'te si cauta... in fine..
mai am de montat aripile fata... si pragurile.. pe langa aparatori si multe altele care mi le trebuie .. pt. ca vreau sa fie totul la locul lui.. fiecare prindere, fiecare plastic..

ti-a mai spus cineva ca esti "omul detaliilor" ?bvo, faci treaba buna, respect.

Caius TM 27-01-11 10:34

re: E46 - TM 77 EEE
 
nu sunt chiar detalii...e mai mult strictu necesar.. daca vrei sa faci o treaba buna.. in fine.. mergem mai departe , poate ajunge altu sa o dezmembreze si pe asta... :lol:

laurentiu_tim 27-01-11 11:48

re: E46 - TM 77 EEE
 
19" e calea spre legend....wait for it......wait fooooor iitttt.




waiit forr ittt


.....

DARRYYYYYY:lol:

abia astept sa o vad vopsita :-)

dr_pricop 27-01-11 21:11

re: E46 - TM 77 EEE
 
Mister cum am ajuns bucatar?:D.Sper sa rezolvi problema cu coltul ala de pe partea dreapta spate la aripa vb!Numai bine

shantzu 27-01-11 22:08

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by dr_pricop (Post 4027395)
Mister cum am ajuns bucatar?:D.Sper sa rezolvi problema cu coltul ala de pe partea dreapta spate la aripa vb!Numai bine

Problema asta nu e pe ambele parti din cauza aripilor mai umflate la M3 ?

squid 28-01-11 07:31

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by SB09HMM (Post 4025283)
ti-a mai spus cineva ca esti "omul detaliilor" ?bvo, faci treaba buna, respect.

Fat-i un calcul estimativ cu ce ai bagat pana acum in masina si cu ce o sa bagi, cred ca iti luai un m3 si atunci era treaba :)

Evacuarea e facuta la Cristi? Pune poze cu ea.

Bafta!

Caius TM 28-01-11 09:38

re: E46 - TM 77 EEE
 
* laurentiu_tim .. fitz'ar legendary .. :lol:

* dr_pricop .. pt. mine tot timpu ai fost un maestru culinar :D

* shantzu ..ba da, dar se rezolva si la mine... va fi un mic m3 wanna be.

* squid ... ai dreptate.. dar e si alta intretinere la un m3 (ma gandesc).. normal ca mi'as fi dorit un m3.. si inca imi doresc.. dar prefer sa nu ma intind mai mult decat pot...
da, evacuarea am facut'o la cristi... sunt ceva poze pe paginile anterioare...

kox_24 28-01-11 10:14

re: E46 - TM 77 EEE
 
caius omul detalilor.o sa isa fortza.

dr_pricop 29-01-11 19:21

re: E46 - TM 77 EEE
 
Mister sincer nu stiu cum am ajuns bucatar dar daca tu zici ca e bine asa te aprob:D:D

Caius TM 31-01-11 08:26

re: E46 - TM 77 EEE
 
pt. ca masina ta .. e o arta culinara :lol:

dr_pricop 31-01-11 10:39

re: E46 - TM 77 EEE
 
Aaaaaaaaaaaaa iti multumesc mister caius.:D

Caius TM 04-02-11 07:54

re: E46 - TM 77 EEE
 
6 Attachment(s)
deci sa revenim... dupa ce am urcat jantele.. freca destul de tare in aripiile spate asa ca m'am apucat de treaba...
am dat sa roluiesc aripiile... si ce sa'ntamplat? a picat tencuiala :lol:
n'am putut sa nu imortalizez momentu :lol:
si da.. intra in calcul alte 2 aripi spate... ca la noi la oras se schimba nu se tencuiesc...
apropo, ies pe 400m... am caroseria usurata acuma... :lol: (haz de necaz)
pict...

CatalinM6 04-02-11 08:11

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4051126)
deci sa revenim... dupa ce am urcat jantele.. freca destul de tare in aripiile spate asa ca m'am apucat de treaba...
am dat sa roluiesc aripiile... si ce sa'ntamplat? a picat tencuiala :lol:
n'am putut sa nu imortalizez momentu :lol:
si da.. intra in calcul alte 2 aripi spate... ca la noi la oras se schimba nu se tencuiesc...
apropo, ies pe 400m... am caroseria usurata acuma... :lol: (haz de necaz)
pict...

Si eu am ramas acum 2 luni cu o bucata de aripa de pisica in mana (imi pare rau ca nu am avut o camera la mine)...si era adusa din Germania
Se intampla peste tot...lumea confunda zidaria cu tinichigeria

sprinter 04-02-11 08:21

re: E46 - TM 77 EEE
 
Hohoho era widebody =)))))))))

TM 77 ADF 04-02-11 11:14

re: E46 - TM 77 EEE
 
ba si pe mine m-ai scris pe aripa :)) esti cu capu

P A K E 04-02-11 12:01

re: E46 - TM 77 EEE
 
Ce de moloz pe aripile alea... :cry: Te fac un 400 metri acum ca esti mai ''light'' ?

SAX1987 04-02-11 23:36

re: E46 - TM 77 EEE
 
Chiar asa , 1 deget de chit sa aibe pe aripa !!!!!

Caius TM 05-02-11 08:27

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by CatalinM6 (Post 4051158)
Si eu am ramas acum 2 luni cu o bucata de aripa de pisica in mana (imi pare rau ca nu am avut o camera la mine)...si era adusa din Germania
Se intampla peste tot...lumea confunda zidaria cu tinichigeria

.. ok.. acum ma simt putin mai linistit ca si in germania sunt tiganii.. :D


Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 4051179)
Hohoho era widebody =)))))))))

era frate ... :D ca sa vezi minune, pana sa dau cu rola n'am stiut ce tuning am in parcare


Quote:

Originally Posted by TM 77 ADF (Post 4051719)
ba si pe mine m-ai scris pe aripa :)) esti cu capu

printre firmele de renume... momo, bbs , sparco , este si un ADF :lol: ar trebuii sa ti se spuna adf - internationalu... :lol:
ce nu fac eu pt. fratele meu negru.



Quote:

Originally Posted by P A K E (Post 4051875)
Ce de moloz pe aripile alea... :cry: Te fac un 400 metri acum ca esti mai ''light'' ?

:lol: cu cea mai mare placere .. simt ca poate mai mult acum.


Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4054054)
Chiar asa , 1 deget de chit sa aibe pe aripa !!!!!

zidaria e meserie grea frate ... mergem mai departe.

kox_24 05-02-11 08:51

re: E46 - TM 77 EEE
 
mare inventie chitu asta !!!!nu stiu ce sar fi facut uni fara el?!!!!:lol:

Caius TM 05-02-11 09:18

re: E46 - TM 77 EEE
 
:lol: nebunia lu salam, pateu si alti frati d'a lui...

kox_24 05-02-11 09:31

re: E46 - TM 77 EEE
 
te-a mancat pe tine in c...r sa roluiesti aripile,sa pui roti late......etc.tu esti de vina !!!!!!!:lol::lol::lol:

Caius TM 05-02-11 10:01

re: E46 - TM 77 EEE
 
si cand te gandesti ca o sa vina 11j .. :D
sincer, imi pare rau pt. munca omului.. probabil a vrut sa copieze masina si a uitat sa-si tina chitu :lol:

TM 77 ADF 06-02-11 00:11

re: E46 - TM 77 EEE
 
12j chiar:))

Caius TM 16-02-11 13:51

re: E46 - TM 77 EEE
 
5 Attachment(s)
intre timp au ajuns si aripiile fata m3 ...
10x pake.

urmeaza alte jante + aripiile spate + vopsea la toata.

RacerJunior 16-02-11 19:14

re: E46 - TM 77 EEE
 
Soooo wide :D.

P A K E 16-02-11 19:22

re: E46 - TM 77 EEE
 
Ce nu fac eu pt tine? :lol:
Ti-as cumpara si masina cu 3500 de euro!:lol:

Caius TM 17-02-11 00:56

re: E46 - TM 77 EEE
 
PAKE ... ms.. mare om :lol:

incepand cu seara asta .. am pozitii/semnale a la america :D

P A K E 17-02-11 06:32

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4092742)
PAKE ... ms.. mare om :lol:

incepand cu seara asta .. am pozitii/semnale a la america :D

Erori in bord ceva? :lol:


All times are GMT +2. The time now is 21:12.

- Copyright 2026 4Tuning