Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/202595-e46-my-new-beast-bmw-m3.html)

Marian_nebunu 21-11-10 12:37

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 3830625)
Ai ciordeles stiu stiu :)) sa ai si tu colectie acasa, miramas ca nu sau spart in masina cand a sarit lica de limitatoru ala :))
Ma totu pana la lavabila aia, ca e fitza ... maioneza "a ales-o " :)) :))) :))
da buleeeeeeeeeee cu nebunu tau ..
mai am unu in cartier la mine care intr-o dimineata eu ma duceam pe afara la 7 dim si el era in coltzu strazii astepta ceva, cancer afara -10 grade . Acum eu il intreb ce faci ma aici la ora asta .. Eh ce sa fac astept masina sa vina sa ma ia sa plec la munca .. Iauzi ma unde muncesti ? La paza cu caini varule :)) diktalooo paza cu caini :)) :)) hata argus vroia sa sublinieze .. Acum stau cu el fumez 3 tigari, el ma fumeaza 10 :)) si trecuse 1 ora eu eram paralizat .. Da ii zic eu auzi ma da mai vine in plm mea masina aia ? Ahh nu mai vine ca am uitat ca sunt in concediu si pleaca in casa !!! !:))))) am innebunit de ras nu mai puteam :))

Lica al meu aseara :D:D:D...la 120 a sarit de pe un limitator...cand a aterizat=)) a cazut fatza de la casetofon,s-a deschis torpedoul :)))))...paharele le tineam in mana :D:D..opreste la unu si il intreaba :D:D:D..auzi il stii pe "MOGLY"?? ala ii raspunde "nu" !!

la care Lica ...NICI YO =))))))))))))))))) da bule mama :D:D:D...lica era in lumea lui...sa vezi ce se invartea la bila aici in drumu "tarabei":))) cu masina tragea frana de mana,ca sa nu iti mai zic ROSU LA SEMAFOR LA TOATE INTERSECTIILE...AVEAM CENTURA PUSA..SI TOT IMI ERA FRICA..OMU NU E P TREABA LUI :D:D:D...

AUZI...DA ANGELICELE ALEA LOLO DIN FARURILE LU "BLUG & PULOVER" ITI PLAC?? :lol:lol:lol:lol:lol:lol:

eXeqTr 21-11-10 12:54

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
LA MULTI ANI !!! Multa sanatate si fericire, sa-ti dea Dumnezeu tot ce-ti doresti !

P A K E 21-11-10 13:14

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
La Multi Ani! Tot ce iti doresti si ''To the be the best'' :lol:

Ricardinho 21-11-10 13:43

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Va multumesc tuturor pt urari !!!:shock:

Claudia 21-11-10 14:29

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
La multi ani! Frumoasa masina, am vazut-o pe afara...

jakal 21-11-10 22:17

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
La multi ani si din partea mea......si sanatate ca e mai buna decat toate....

bafta.....

negoitacata 22-11-10 20:17

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
La multi ani (mai bine mai tarziu)....l-am sunat pe Marean care este ..si mi-a zis ca pleaca la party...din ce vad a fost chef mare nu gluma:D

Ricardinho 14-12-10 17:20

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Baieti , masina este DE VANZARE !!! http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/...6-9868373.html



Urmeaza alt proiect mai indraznet :shock:

Keep in touch :twisted:

Ricardinho 03-01-11 18:07

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Masina nu se mai vindeeeee !!! :D
Sunt ne-hotarat stiu , dar nu ma lasa inima sa o dau, vreau sa ma apuc de ea decat sa imi iau altceva.

Wilgax 03-01-11 18:50

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 3950369)
Masina nu se mai vindeeeee !!! :D
Sunt ne-hotarat stiu , dar nu ma lasa inima sa o dau, vreau sa ma apuc de ea decat sa imi iau altceva.

Mi s-a luat o piatra de pe inima crede-ma.:rolleyes2.Un an nou cu realizari majore atat pt tine cat si pt masinuta.

haristeas51 03-01-11 19:27

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3950514)
Mi s-a luat o piatra de pe inima crede-ma.:rolleyes2.Un an nou cu realizari majore atat pt tine cat si pt masinuta.

Si mie la fel , tot o piatra + un sac de cartofi :))

Marian_nebunu 03-01-11 20:36

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Cu rabdare faci multe :D:D:D

cu rabdare ai putea sa ma bati si la biliard :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D !!!


e pacat sa vinzi masina :D ti-am mai zis :D

sYdanyel 04-01-11 20:33

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
e frumoasa masina !!
P.S. : ai luat 300 cu ea =p~ ?

Ricardinho 05-01-11 02:23

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by sYdanyel (Post 3954037)
e frumoasa masina !!
P.S. : ai luat 300 cu ea =p~ ?



Salut, multumesc ..

P.S : Da , am prins 300

P A K E 05-01-11 09:34

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 3954870)
Salut, multumesc ..

P.S : Da , am prins 300

Vitezomanule! :twisted:

Ricardinho 05-01-11 12:47

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by P A K E (Post 3955164)
Vitezomanule! :twisted:


Cine vorbea .. :mrgreen::lalala: .... Akm ai viteze incet, foarte incet si tiptil ? :)) daia ti-ai luat m5 :))

Ricardinho 17-01-11 18:57

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
4 Attachment(s)
New adition : White Angel Eyes + Xenon 6000k white in proiectoare / Schimbat electromotor
Next adition : Jante BBS CH 19" forjate , scaune bmw performance , capota GTR , lip carbon DTM la bara de M , vopsita integral Alpin Weiss III ca pe M3-ul e92 , admisie carbon CSL , Kompressor ESS , intercooler racing si mai vedem ce va fi in urmatoarele saptamani ...

Grasu'XxL 17-01-11 19:41

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
YEHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAA!!!!!! O întrebare de amator: câţi cai vei avea după ce pui superchargerul:)?

Ricardinho 17-01-11 19:46

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by Grasu'XxL (Post 3995171)
YEHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAA!!!!!! O întrebare de amator: câţi cai vei avea după ce pui superchargerul:)?

Pai compressoru + admisia csl + soft bun + evacuare eisenmann cap coada + niste mici secrete pe la interne undeva la 500-550 ... mai usoara si sa speram ca e bine :D cam asa asta e target-ul

Grasu'XxL 17-01-11 19:51

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Nimic de zis atunci.... bafta maximă, probleme nule şi prezeţă la competiţiile de drag de anul ăsta. Ai o maşină extraordinară. Keep it that way man:shock::D.

JusT_SaY_BoBo 17-01-11 19:53

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
oooo
astea da vesti!:lol::lol::workout::workout:
buna alegerea jantelor o sa vina ca o manusa!

Ricardinho 17-01-11 19:54

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by Grasu'XxL (Post 3995221)
Nimic de zis atunci.... bafta maximă, probleme nule şi prezeţă la competiţiile de drag de anul ăsta. Ai o maşină extraordinară. Keep it that way man:shock::D.

Multumesc frumos, doamne ajuta sa fie si bani si timp si rabdare sa le fac pe toate si sper ca asa sa fie !!
Voi fi prezent pana la legale pentru ca in noul club in care sunt Pole Position trebuie sa le rasplatesc increderea acordata si sansa prin castigarea de cupe si sa fie clubul acolo sus unde isi are locul...

Ricardinho 17-01-11 19:56

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 3995229)
oooo
astea da vesti!:lol::lol::workout::workout:
buna alegerea jantelor o sa vina ca o manusa!


Multumesc ... si eu nu mai am rabdare sa vina mai rpd , din ce am studiat chiar dau bine si sunt performante / usoare si e ce ii trebuie ...
Totusi o fac masina de drag , nu masina de expo si trebuie ceva motorsport

leonard 17-01-11 19:59

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
foarte tari planurile , este exact ce din punctul meu de vedere ii mai lipsea masinii . ma refer la jante si la vopsea in mod special . restul sunt goodies :)

KENZO 17-01-11 20:11

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Incepand de ieri de cand Razvan este membrul clubului PPR va avea tot sprijinul nostru in constructia masini si pe plan profesional.

Este o masina cu potential...care mai are inca foarte multe de aratat.

Te pup!

Radu. 17-01-11 21:56

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Super omule, sper sa nu intampini probleme si sa'ti atingi targetul de 500 550 cp ;)

daffy duck™ 17-01-11 23:23

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
ai terminat cu maisna???

facem poze???

Ricardinho 17-01-11 23:41

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 3996181)
ai terminat cu maisna???

facem poze???


Neah acum am inceput, intr-o luna asa facem poze, dupa ce o fac cum trebuie macar sa aiba ce sa vada omu :D ... Mai asteapta si tu ca deh :-??

P A K E 18-01-11 07:37

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Hai sa te vad de data asta! Ai renuntat la HPF? Jantele da, o da... :twisted:
Angel eyes = ihhhh :twisted: DRL = da! :twisted:
Bafta!

squid 18-01-11 08:19

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 3995197)
Pai compressoru + admisia csl + soft bun + evacuare eisenmann cap coada + niste mici secrete pe la interne undeva la 500-550 ... mai usoara si sa speram ca e bine :D cam asa asta e target-ul

+compresor
+soft
+interne

-admisie (nu merita banii ... mai ales daca pui compresor)
-evacuare (nu te risca, sunt n cazuri la cei care au pus evacuare supersprint/eisenmann si au pierdut din putere ... :) )

Incearca sa usurezi masina cat mai mult, o sa vezi la a mea in primavara greutate de Somalia - cred ca o sa renunt si la AC.
Vezi ca au raspuns americanii de la turnermotorsport.

Bafta cu proiectul!

Ricardinho 18-01-11 12:07

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by squid (Post 3996620)
+compresor
+soft
+interne

-admisie (nu merita banii ... mai ales daca pui compresor)
-evacuare (nu te risca, sunt n cazuri la cei care au pus evacuare supersprint/eisenmann si au pierdut din putere ... :) )

Incearca sa usurezi masina cat mai mult, o sa vezi la a mea in primavara greutate de Somalia - cred ca o sa renunt si la AC.
Vezi ca au raspuns americanii de la turnermotorsport.

Bafta cu proiectul!


Ms mult somalezule... da , nu stiu ce sa zic cu evacuarea, mi-ar place altceva dar totusi nu e V ca sa zici ... Ce au raspuns aia de la turner ca sunt curios ? Bafta si tie si vezi sa nu se subtieze M-u de la atata slabit :))

Ricardinho 18-01-11 12:10

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by P A K E (Post 3996558)
Hai sa te vad de data asta! Ai renuntat la HPF? Jantele da, o da... :twisted:
Angel eyes = ihhhh :twisted: DRL = da! :twisted:
Bafta!

Da , acum e un nou inceput pt M , mi-au trecut gandurile rele cu el , l-am luat usor usor il pregatesc de Upgrade. Am renuntat la HPF din cauza costurilor enorme ale kit-ului turbo cat si a livrarii .. pai sa dai 20.000 $ nu cred k sunt de colo, mai cumpar un M totusi ... asa un compresor e undeva la 6-7000 E deci e mai rezonabil si oricum e treaba buna si cu el...
Vezi k o sa avem de munca ... :D

RacerJunior 18-01-11 19:45

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Si o sa mearga asa?
https://www.youtube.com/watch?v=Ly1K7...eature=related

Ricardinho 19-01-11 12:12

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by RacerJunior (Post 3998730)

:evil: Eu sper sa mearga mult mai bine de atat !

Wilgax 19-01-11 14:37

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
S-a inteles faptul ca se face compresor si din ce imi dau seama va alerga mai mult pe la legale sau uneori poate ilegale dar nu ar prinde-o bine cu un CSL packet?Sau e scump?Sau nu te pasioneaza?:oops:

Ricardinho 19-01-11 14:41

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 4001040)
S-a inteles faptul ca se face compresor si din ce imi dau seama va alerga mai mult pe la legale sau uneori poate ilegale dar nu ar prinde-o bine cu un CSL packet?Sau e scump?Sau nu te pasioneaza?:oops:


salut, o sa alerge la legale si vdm daca si in partea cealalta desi putin probabil, poate rar ca sa o mai testez atat !! Nu ii pun pachet CSL deoarece nu imi place de nici o culoare sincer, are gaura aia de intake de zici ca e gaura de WC sincer , mai frumos se vad 2 proiectoare x 2 canale de racire la frane + ca ii mai pun niste prelungiri din carbon la bara gen lip-ul la e36 dar mai smecher

Wilgax 27-01-11 11:44

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 4001055)
salut, o sa alerge la legale si vdm daca si in partea cealalta desi putin probabil, poate rar ca sa o mai testez atat !! Nu ii pun pachet CSL deoarece nu imi place de nici o culoare sincer, are gaura aia de intake de zici ca e gaura de WC sincer , mai frumos se vad 2 proiectoare x 2 canale de racire la frane + ca ii mai pun niste prelungiri din carbon la bara gen lip-ul la e36 dar mai smecher


S-a inteles sef!Multa bafta in continuare cu ce ti-ai propus sa-i faci.Fortza M!:-)

bcoupe 27-01-11 11:49

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
forta maxima "iemu" asta

mult succes pe viitor in toate planurile tale

te-am salutat!

Ricardinho 28-01-11 11:12

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
VA MULTUMESC BAIETI PT SUSTINERE, PT CRITICI , PT VORBELE BUNE, PT URARI SI PT CELE 14 PAGINI SCRISE IMPREUNA ...


@ ADMIN : THREAD_UL SE POATE INCHIDE, MASINA SA VANDUT ... SA O STAPANEASCA SANATOS PAKE ... SI SA AUZIM DE BINE


M-AM MUTAT LA CEALALTA SECTIUNE !!

DACA NU SUNT LA CARNE , CAUTATI-MA LA OUA :)) VA PUP

JusT_SaY_BoBo 28-01-11 11:34

Re: E46 - My New Beast Bmw ///M3 :P
 
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 4028810)
VA MULTUMESC BAIETI PT SUSTINERE, PT CRITICI , PT VORBELE BUNE, PT URARI SI PT CELE 14 PAGINI SCRISE IMPREUNA ...


@ ADMIN : THREAD_UL SE POATE INCHIDE, MASINA SA VANDUT ... SA O STAPANEASCA SANATOS PAKE ... SI SA AUZIM DE BINE


M-AM MUTAT LA CEALALTA SECTIUNE !!

DACA NU SUNT LA CARNE , CAUTATI-MA LA OUA :)) VA PUP

M5?:> cand vedem si noi topic??:lol:


All times are GMT +2. The time now is 16:30.

- Copyright 2026 4Tuning