![]() |
Re: Soferul si masina
Da, insa Duban chiar detzine o masina Alfa Romeo fatza de Adi de la Valcea care a trebuit sa se dea cu o Alfa noua. Nu cunostea masina, nu stia unde pleaca mai bine..., fatza de Corvette-ul pe care il detzinea atunci... ca am inteles ca l-a vandut.
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
nu e chiar asha.....dak s-a suit pt prima data in mashina e kalr....abia a reushit sa bage in viteza(glumeam)...dar poate e ambreiaju` sus...,poate e prea jos, poate nush ce ***....sunt mai multe chestii!!
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
Adryan de unde vrei tu ca el sa stie la ce turatie taie alimentarea? pentru un 0-400 ideal... trebuie sa schimbi exact inainte de punctul acela....
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
yo zic k are mai multe(scuza`mi cacofonia)...nu spun k l`ar fi fakut ...dar poate statea mai bine:)
|
Re: Soferul si masina
Quote:
Trebuie sa vezi in carte unde ai CP maximi si acolo sa schimbi pentru ca daca ai trecut de locul asta si turezi pana la 6500 rpm spre exemplu la mine, n-ai rezolvat nimic fiindca masina e scoasa si din cai si din cuplu la momentul ala. ;) |
Re: Soferul si masina
cel mai simplu, schimbi cand simti ca nu mai trage. hai ca astia care le mai au..simt cat de cat. nu o fi exact acolo...dar tot pe acolo tre sa fie.
|
Re: Soferul si masina
pai a mea de ex. trage pana la limita... si la supernova tot la fel schimbam... si la alte 2 masini cu care am mers...
|
Re: Soferul si masina
bhei...nu prea e de discutat asta..da`i lu` un `pro un golf IV diesel si da`i lu` o pisda care a luat carnetu de 3 zile un IV GTI ...si pune`i unu langa altu ....ce vrei frate...deci ....tre` sa te ajute si masina...k de schimbat trepte si de bagat picioru`n ea nu`i o arta...
|
Re: Soferul si masina
Adica tu mizezi pe incepatoare?
Eu fac pariu ca aia care a luat permisul de 3 zile si merge ci Golf GTI isi ia bataie de la Golf IV Diesel fiindca la gagica se va opri motorul sau oricum..., nu va sti unde sa schimbe..., va gresi treptele si se va incurca in pedale. |
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
excesiv :???: ... oricum turezi excesiv cand e vb la o adica :D
|
Re: Soferul si masina
Grasu_MRC_PH, noi cand ne vedem cu cutiile noastre? :D
|
Re: Soferul si masina
am ajuns sa vorbim de manelisti. misto manca'.
conform teoriei schimbi in asa fel incat in treapta urmatoare turatia sa scada la cea de cuplu maxim. deci daca schimbi la 6000 unde ai max cp si turatia iti scade la 4500 sa zicem unde ai max cuplu atunci e bine, daca nu, schimbi un pic mai sus de 6000 pentru ca puterea motorului nu scade brusc dupa turatia aia deci nu se pune problema ca masina nu mai trage, treaba asta se intampla numa in limitare. cum e gata cupeul ma va supraveghea nebunu sa vada daca fac corect cum fac, voi reveni cu analiza detaliata of cors. :) |
Re: Soferul si masina
deci in seara asta....l`am vazut pe "unu" cu o dacie...cum il presa pe un tip cu un audi A4 2.5tdi`....si pana la urma audi`u a cedat:)..si a dat frumos semnal dreapta si s-a dat la o partE:)....... din spate ...s-a vazut marfa rau`...
|
Re: Soferul si masina
nu stiu ce motor avea frate ala cu dacia darsa-l fi vzut cum il impingea pe cel cu audi!
|
Re: Soferul si masina
Cred ca de aia nu mai are Vectra motor...:lol: a pus LET-u pe Dacie...:lol:
|
Re: Soferul si masina
Tare asta :lol:
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
invata si tu romana inainte sa zici de motoare sau macar scrie sa inteleaga si altii.
la schimbari rapide n-are timp sa ajunga turatia aia unde zici tu iar in treapta urmatoare oricum ai infipt deja piciorul in acceleratie pana cupleaza ambreiajul. |
Re: Soferul si masina
mey io iti spun cum e la mine....nu po sa ma contrazici te iau odata la o tura si iti arat!!!!
|
Re: Soferul si masina
Quote:
si ...ii km dau dreptate lu` tre`.....vezi k nu esti pe mirc..*****ie si u sa inteleaga tot romanu`...k nu toata lumea a mirc`uit de la 5 ani.... |
Re: Soferul si masina
io n-am mirc'uit in viata mea!!!!
|
Re: Soferul si masina
eee, hai ca te am prins acuma :) macar ai agatat ceva? :)
|
Re: Soferul si masina
shhhhhhhhhh...taci mey......ne aude lumea....
|
Re: Soferul si masina
eu am mai zis..frate nu mai scrie asa...si mai vino si tu prin oras...sa te vada lumea...sau vrei sa ne spui ca suntem canibali...
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
km asa ceva........
|
Re: Soferul si masina
eu am mircuit frate si am si agatat da n-am kkit atata nici knd stabileam kum ne rekunoastem knd ne intalnim la keas! :)
|
Re: Soferul si masina
tre...ce ai mancat vecine??? las-o draq ..ce scrii asa? vrei sa te urechez...sau sa iti dau gauri in urechi cu bormasina??
dragos, platon..da man, dar eu va stiu pe majoritatea...doar pe el nu il stiu. sau doar l-am vazut o data.. in fine.... a draq comunitate... comunitarilor! |
Re: Soferul si masina
ma exprimam pe intelesul maselor vecine. :)
|
Re: Soferul si masina
sa vezi ce masa iti arunc eu de la etaj, soferule!!
hai gata cu OT aici...ca vin moderatorii!! |
Re: Soferul si masina
Prea mult offtopic, prea tensionata atmosfera .. va rog frumos :|
|
Re: Soferul si masina
Quote:
|
Re: Soferul si masina
Quote:
si dupa vecinul tau cu G4 bleumarin... :-P :-P :-P |
Re: Soferul si masina
ahaa.....iese sharky si iyi da lectii bogdane.....are timp sa`si controleze plekrea, sa nu mai scartzaie....si....yo zic k se poate........d.ar tre`...schimba putin mai nervos treptele ...nu se rupe "maciulia".....ask anyone:)..
|
Re: Soferul si masina
De cand dai tu lectii de sofat la altii bai asta?
Si tu mai esti racer d-ala? :) |
| All times are GMT +2. The time now is 09:06. |
- Copyright 2026 4Tuning