![]() |
Re: VW Fest in Bucharest
Quote:
|
Re: VW Fest in Bucharest
Quote:
@mmneg..la cati suntem, daca e parcare ocupata, mutam maisnile care nu apartin marcii ... :lol: @ ZZ..cum nu intelegi? vezi pe undeva scris ca nu se mai organizeaza ? deci sambata la 17.00 trecute fix, Golful meu 4 isi va odihni gumele la Sala Polivalenta. @all: hai sa vad alta stare de spirit aici.. daca NU NOI...ATUNCI CINE?? cine sa faca faima marcii asteia? |
Re: VW Fest in Bucharest
Doar VW.... sau se poate si cu "verisoare"? :)
|
Re: VW Fest in Bucharest
Va rog frumos sa imi recomandatzi si mie o spalatorie undeva in Bucuresti pentru ziua de sambata :???: :???:
Poate are cineva o spalatorie sau un prieten de al vostru....sambata de pe la ora 12 00 sa o spal frumos....sa iasa si musculitzele.....alea multe multe luate cu 220 la ora care intra in lac :evil: :evil: si dupa sa o mai fardez pe ici pe colo...cam 3 ore.... Ajutor va rog:???: :???: |
Re: VW Fest in Bucharest
te pot indruma eu .. daca vrei .. la telefon , asta in cazul in care nu gasesti pe cineva sa te insoteasca, este o spalatorie , foarte buna ,si foarte aproape de polivalenta ..
am .. fost cu ZGB .. acum 2 zile , or so .. la polivalenta... e .. foarte foarte.. mult loc .. si deci nush daca o sa fie tocmai o problema .. oricum , sa tineti minte o chestiuta... probabil ,regula de baza, ai golf 5 , parchezi langa golf 5 , ai g3 , parchezi langa g3, ai passat , parchezi langa passat, e simplu , dap ? |
Re: VW Fest in Bucharest
Quote:
|
Re: VW Fest in Bucharest
si se ocupa cineva de parcarea pe caprarii?
|
Re: VW Fest in Bucharest
Ati ales vreo ruta speciala pentru a merge in coloana? Ca pana la urma asta inseamna fest... Sa mergi in coloana prin mai multe locatii ca lumea sa admire caravana. Cel putin asa se intampla la Bimmerfest in SUA... aia care au inventat festurile auto.
|
Re: VW Fest in Bucharest
e od iferenta mare intre SUA si romania... o sa facm si o coloana daca e..... dar.... astea sunt posibilitatile in romania ne conformam dupa ele..... !
|
Re: VW Fest in Bucharest
Hondarul..poate festurile vin totusi din germania... Fest e cuvant in german... si la ei pasiunea pt masini e mai mare si mai de timpuriu decat la americani.. (daca mai pui ca si bimmer tot din germana vine... ) (oricum si VW fest au traditie pe afara! ) anyway...ei organizeaza si cu acordul statului, gen politie, coloana oficiala..acorduri samd.
deci posibil ca a noastra coloana sa nu fie vazuta asa bine de autoritati. organizatorii sa isi faca simtita prezenta si sa organizeze si parcarea..sa nu fie nevoie sa vb doar noi intre noi.. ca altceva e o turma condusa de un cioban si alta una fara stapna..fie ea si turma cu pedigree.. |
Re: VW Fest in Bucharest
-Felicitari penru initiativa, daca am sa fiu in buc voi fi cu siguranta prezent. Cat despre coloana aveti grija ca aveti nevoie de autorizatie!!!! .....acum depinde de cat de mare este coloana...daca sunteti 10-15 (ceea ce nu cred )va descurcati voi daca ve ti fi mai multi o sa trageti militia dupa voi....nu va doresc evenimente neplacute asa ca aveti grija. Distractie placuta!!!!!
|
Re: VW Fest in Bucharest
Quote:
Cat despre istoria bimmerfestului... trust me. Bimmer vine din engleza, asa cum si revista Bimmer este americana. Dar nu asta e subiectul. Ci daca e fest, fest sa fie... Organizatorii, dupa parerea mea, cred ca ar trebui sa ia in calcul si o "plimbarica" prin oras in caravana cuminte, cu avariile puse, ca sa aiba lumea ce filma si admira. |
Re: VW Fest in Bucharest
pai bag p_wla in ei de politai...nu mai ai voie sa t plimbi pe strada?!
sa comenteze ceva...curios sunt sa vad pentru ce se iau de noi... k de fapt, nimeni nu se cunoaste cu nimeni ;) e doar trafic.... |
Re: VW Fest in Bucharest
lumea se sperie prea usor... doar nu va adunati in scopuri murdare, sa faceti revolutie sau miting. Deci nu se ia nimeni de voi. In schimb... placerea de a merge in trafic in caravana, nu se compara cu nimic.;)
|
Re: VW Fest in Bucharest
dap daca te uiti din punctul asta de vedere e doar trafic..... si avem acelasi traseu... :)) coincidenta.... :P
nu acu vb la modul serios... daac o sa facem o coloana mergem.. toti usor.. sa se uite lumea sa vada... si sa admire si sa le placa.... mergem usor.... si aia e :P |
Re: VW Fest in Bucharest
OMG ! Cata agitatie ....
chill !! so ! plimbarica .. se va face... exact, ciudat ar fi sa NU se faca.. si e destul de usor ! si cum zicea si hondarul e pacat ! sa nu se faca,deci se face ! :D exista oameni care.. faceau astea d mult .. prin iarna .. :P anyway , deci asta cu plimbarea, apoi cu parcarea .. de asta sunt organizatori , vor fi desemnati 5-6 baieti care sa se ocupe strict de parcare .. si tot asa .. o singura chestie ar fi de spus, cand il vezi pe UNU , cu card de ORGANIZATOR .. ajutor ... orice .. respecta-l , si fa cum zice el , ca sa iasa bine .. ca daca incep figurile .. e nasol .. si e pacat.. anyway ce vroiam de fapt sa va anuntz.. primisem acum 2 zile .. o veste proasta, cum ca RWN`ul nu vine , insa azi :D mi s-a spus ca.. nush cum/dc nu mai pleaca la mare, vine la VW FEST ! alaturi de rwn , mai vine si un polo gti ... o sa fie frumos .. |
Re: VW Fest in Bucharest
GolfTuning : 0741 969 785
MadSkillz : 0727 553 745 EvLSant0s : 0723 354 805 aveti aici ,din nou , numerele la care puteti sa apelati , daca mai e cineva de acord, sa-mi dea numarul , sa-l pun langa astea, ca nu-mi permit sa pun numerele voastre fara acordul vostru ,deci cine mai considera ca poate sa ajute cu un sfat la tel, cu orice, sa-mi dea nr. pe pm , facem o listuta mai mare .. ca sa fim siguri ca putem comunica si-n ziua cu pricina , cu cei ce nu-s din buc si nu numai .. |
Re: VW Fest in Bucharest
era chestia aia..ca daca sunt in acelasi loc mai mult de 10 pers/masini,si se discuta blabla,sunt considerate curse ilegale,sau ceva de genu..asa ca..mai bine vorbiti dinainte,sa fie ceva organizat legal..cred eu..:rolleyes2
|
Re: VW Fest in Bucharest
chestia aia nu are legatura cu circulatia ,cand se sta in parcare mai multe pers , etc, e vb de nr de pers.
peste 6 pers. se considera .. ca e strangerea in grup in vederea comiterii unor fapte ilicite .. ceva de genul insa, chestie penibila, care nu face decat sa sparga gasca, ori sa o mute in alt loc. dar.. chestia asta o sa se intample in parc .. n-au ce sa faca mai ... pur si simplu .. si legea aia o bagau cand te prindeam noaptea 20 de masini relativ tari care.. na .. era pe fatza.. dar asa ? ziua ? in parc ? wtf ? sper sa nu apara probleme de genul asta .. si sigur. . era ok sa fie legal ..sa fie sponsori .. multi .. hehe cate si mai cate , asta e .. |
Re: VW Fest in Bucharest
Atat timp cat acolo e parcare... nu au ce sa zica.... sa se ia ca ce.. ca au parcat oamenii masinile?
ca si-n pescarus.. nu au de ce sa se ia ca e lumea stransa.... (exceptie evident cand mai incepe un cercule sau altceva si atunci au motiv) Asa ca fara frica! ca nu-i nimic ilegal, atat timp cat nu se face nimic ilegal ;) |
Re: VW Fest in Bucharest
La faza cu parcarea sau orice altceva as putea ajuta eu fara nici o problema.
:D |
Re: VW Fest in Bucharest
vedem acolo george care`i treaba :D
|
Re: VW Fest in Bucharest
Promit ca o sa fiu cuminte si ascultator
:lol: |
Re: VW Fest in Bucharest
Quote:
chiar sunt curios cati or sa vina .. |
Re: VW Fest in Bucharest
avand in vedere ca vin din Ploiesti si stiu unde este Sala Polivalenta, ma poti trece pe lista cu nr de telef. daca cineva are prob in a o gasi, nu cunosc foarte bine Buc, dar ma descurc. sau macar daca vine dinspre DN1, ii pot aduce eu pe cei care nu cunosc locatia.
deci: Bogdan 0723.706.476 sa ne vedem cu bine!! legat de politie..chill..daca mergem normal, si in coloana..poa' sa mearga cu noi,...ca au si eu VW, ca nu au ce sa ne faca. doar sa nu iasa scandal aiurea ca e pacat. de aceea e bine sa ascultam de oragnizatori, care sper ca vor fi la inaltime cu organizarea. ps: crdeti voi ca nu e nici un politist care mai intra pe aici sa citeasca ce se mai intampla?? eu sunt sigur ca ei deja stiu de fetsul nostru... ;) |
Re: VW Fest in Bucharest
HA haha :lol: :lol: ce tare ar fi sa vedem un vento tunat de politie sau ceva pasaturi noi :lol: :lol:
|
Re: VW Fest in Bucharest
o sa iasa ceva f frumos ;) pacat nu am cu cine sa vin si eu :)
oricum felicitari lui GolfTuning , EvLSant0S , madskilz si celor care mai sunt implicat :) |
Re: VW Fest in Bucharest
Motive sa se ia politia de noi eu zic ca nu ar fi ( avand in vedere ca la polivalenta se intalnesc in cursul saptamani toate cluburile si nu au existat pretenti din partea politiei ) :lol:
Desigur daca se apuca vre-un voinic sa faca cerculete sau figuri normal ca apr si politai sa puna intrebari ... :lol: :shock: Asa in rest eu zic ca o sa fie OK ... |
Re: VW Fest in Bucharest
again .. recapitulam
Parteneri oficiali : Vantage Media si vwforum alti parteneri media : www.4tuning.ro sponsori oficiali : Vantage Style & TCM TURBO |
Re: VW Fest in Bucharest
1 Attachment(s)
Afisul Oficial :
De aici aflati cam tot ce e de stiut .. |
Re: VW Fest in Bucharest
Imi iau echipamentul oficial pe mine? ;)
|
Re: VW Fest in Bucharest
Da anonimule ..
:D |
Re: VW Fest in Bucharest
1 Attachment(s)
Inca o mica surpriza
Vii la vwfest, si vw`u tau arata BINE BINE , te-ai scos .. facem sedinta foto .. ur car "vs" her... :) xel`naga , zgb , michael , etc, nu scapati :D :P |
Re: VW Fest in Bucharest
asta da stimulent de a participa :)
|
Re: VW Fest in Bucharest
:) cu tine nush daca face poze :P
|
Re: VW Fest in Bucharest
:D ................da eu ce am :(( sunt urat ? :)
|
Re: VW Fest in Bucharest
n-ai VW :D ! soarta... :P
|
Re: VW Fest in Bucharest
offffffffffff...schimb cazan no name pe cazan VW ...orice :) pt imprumut
glumesc ma :-P ....... |
Re: VW Fest in Bucharest
Quote:
|
Re: VW Fest in Bucharest
Dar cu brigada? Se poate?
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:28. |
- Copyright 2026 4Tuning