![]() |
Re: E60 - 535d
lasa raul ca era sa imi ia talonu gabori din arad pt folia de pe fatza.dapai daca aveam mai inchisa.mersi de urari.nu am avut pic de timp sa te sun sa iesim la o cafea ca am fost tot pe drumuri pe acolo.nu am vazut masina ta live dar cred ca si a ta mai bine arada live ca si in poze
|
Re: E60 - 535d
Quote:
|
Re: E60 - 535d
data viitoare clar ca trebe sa imi fac putin timp sa iesim la o "cafa" cum se zice pe acolo :D:D
|
Re: E60 - 535d
Am vazut eu rau sau ti-ai pus masina la vanzare cristi?
|
Re: E60 - 535d
nu e de vanzare.probabil ii anuntu de la vechiu proprietar si nu l'eo sters:D acum are alte numere am pus xenon in proiectoare si becu de la angel eyes cu led.in lunga aia auxiliara am pus h7 cu led.tre sa pun nishte poze da nu am avut timp sa ii fac :D urmeaza embleme carbon si stopuri de face lift
|
Re: E60 - 535d
Quote:
lasand gluma, masina e super chiar si asa fara modificarile pe care vrei tu sa le faci..oamenii de pe acolo stiu ce cumpara..si ce vand..cand e vb de comfortul personal (fara nici un fel de aluzie acum ;)) ...ca sa fiu un pic carcotas, un pic de atentie pe interior; pielea aia neagra se face urata la BMW dupa o anumita perioada. cum zicea cineva mai sus, un interior un pic mai deschis, cred ca iti creeaza si un alt ambient in habitaclu, mult mai placut...acum depinde de gusturile tale ce alegi...mare grija la cremul "manea".. ..bineinteles, in cazul asta ar trebui sa inlocuiesti si ornamentele din aluminiu cu unele negre, sau chiar carbon, am vazut la cineva. Oricum, per ansamblu masina e o bijuterie, mai ales cu ce se prezinta sub capota, si ai o baza solida de pornire pentru cosmetizarea pe care ti-o doresti tu. Si ca o simpla remarca, incearca sa faci masina asa cum iti place tie, nu asa cum "ne place noua", cei care citim si postam aici...informeaza-te, documenteaza-te, dar fa-ti masina pe placul tau si nu mai oscila intre parerile celor care posteaza aici, asa cum ai facut-o de cand ai deschis thread-ul asta...in rest spor la treaba si pune cat mai multe poze. ..apropo la cati ani (30?) si in ce bani ai luat masina?..daca nu e secret de stat.. |
Re: E60 - 535d
de o luna am facut 18 ani si am cumparat masina cu 2sapt inainte.in 22 de mi am iesit cu ea.mersi de pareri si de tot.am facut ceva poze dar nu am avut timp sa le postez.o sa postez deseara.oricum masina o fac sa imi placa mie nu altora
|
Re: E60 - 535d
Posteaza, ca merita fiecare pasionat de bmw sa vada ce "colt de rai" ai tu :D
|
Re: E60 - 535d
Felicitari pt masina. Sa o conduci sanatos.
Si eu am un 535d M-packet dar argintiu. Jante am tot pe 19, dar cele de M5. Eu ma gandesc sa ii pun pe viitor bara spate de M5 si evacuare cu 4 iesiri. O sa o montez la Pilot auto pitesti. Ca si sugestie, iti recomand un remap, eu am dus-o aproape la 350 de cai si 700NM. Niste cifre: 0-200 in 18.5s, 100-200 in 13s. Consum general 9.4%. Viteza maxima ~280km/h. |
Re: E60 - 535d
Quote:
Scuze de off topic : dvdcore , tu esti baiatul cu 350 de cai si 800 de nm [ initial ] limitat la 700 nm ? nu am dat numele firmei ca nah sa nu se creada ca ii fac publicitate ! daca da imi poti da un pm cu un id de mess ceva? as dori cateva informatii asupra modificarilor suportate la masina ta ! AM auzit ca nenorocesti cauciucurile cu primele 3 trepte din cauza cuplului motor !!! |
Re: E60 - 535d
Quote:
|
Re: E60 - 535d
Quote:
|
Re: E60 - 535d
am auzit ca ti-ai lovit masina?ce s-a intamplat?
|
Re: E60 - 535d
pai a pus unu frana brusca in fata mea si eu l'am ajuns din spate.pusese frana la o trecere de pietoni si eu eram cu telefonul in mana.saptamana asta iese din service.pun o poza sa vedeti cum arata.deja asteapta emblemele de carbon si stopuri lci care vin puse pe masina imediat ce iese din service.si remap vreau sa ii mai fac.pagube la accident:
-bara sparta; -capota putin indoita; -farul din dreapta s'a rupt din cleme; -airbag sofer; -tasnitoarea de la farul din dreapta; pt astea m'o tinut 3 saptamani aia de la reprezentanta |
Re: E60 - 535d
2 Attachment(s)
si tregarul acela de acolo de unde se inchide capota o fost indoit
|
Re: E60 - 535d
Quote:
|
Re: E60 - 535d
pacat.. si eu am patit-o din cauza telefonului..
|
Re: E60 - 535d
La cat s-a ridicat dauna? $?
|
Re: E60 - 535d
nasol ..... fi mai atent in trafic si lasa tel :P ... e bine ca nu e mai rau ....
|
Re: E60 - 535d
frumos... dar ai grija de el ;)
|
Re: E60 - 535d
ei bine cu dauna nu stiu cat o fost ca am full casco pe el.airbag-ul nush dc o sarit ca nu e foarte lovita in fata.sapt asta sper sa o scot din service ca nu mai am rabdare deja.cand o scot scriu pe forum cat a fost dauna.ma enerveaza ca astia de la bmw de la cluj atata ma amana ca trebuia sa fie gata vineri.vineri o zis ca azi ca nu o ajuns un senzor de parcare si grilele din fatza si azi o zis ca nu o primit piese cum ieri o fost sarbatoare si spera sa ajunga maine piesele.joi is 3 saptamani cand am lovit'o.tipu in care m'am bagat o pus frana la trecere de pietoni ca io aparut dintre masini cum era aglomerat pe partea cealalta.mie dor de ea :)
|
Re: E60 - 535d
Quote:
aici astept dupa un X5 de 3 saptamani.. in ultima vreme daca stii,nu mai comanda service'ul piesele pt masini...vin cei de la asigurare,fac poze, si trimit ei piesele..si apoi sa vezi incurcaturi,odata le trimit rau,odata nu sunt bune..si tot asa..sau nu trimit toate piesele.. x5-ul sta de 3 saptamani si doar farul si aripa au fost lovite.. acuma de o saptamana stau doar dupa blastul de la xenon,sapt trecuta am stat dupa un suport de aripa... e aiurea oricum.. poate la voi nu e la fel..dar aici e prosteala mare cu asigurarile astea... Bafta multa cu masinuta,arata bine :D |
Re: E60 - 535d
imi pare rau pt tine.....se mai intampla....bafta sa o faci cat mai repede si sa nu se vada k a fost lovita;)
|
Re: E60 - 535d
asa e si la noi cu asigurarile.ii multa invarteala si mai ales ca ashtia de la bmw din cluj lucra si foarte greu.cred ca mai bine ieseam sa nu o duc la reprezentanta.am auzit ca lucra si rau ashtia din cj.acuma o sa vad cand o aduc.ii foarte mare incurcatura cu asigurari si de alea.astept sa ma sune sa imi zica daca o pot lua azi.pt nishte grile si un senzor de parcare ashtept atata
|
Re: E60 - 535d
se pare ca in sfarsit am sa scot masina azi din service.dupa ce i'am stresat mult pe aia 8)8)8):lol::lol:
|
Re: E60 - 535d
Am si eu o intrebare... parca ziceai ca ai 18 ani, dar nu vad vre-un semn de incepator pe masina :-) cum de? :-P
Bafta cu masina sa o scoti si sa fie bine ;) |
Re: E60 - 535d
2 Attachment(s)
pai pozele de aici sunt putin mai vechi.dinainte sa imi iau permisul.pun ceva poze mai noi sa vedeti ca am semn de incepator.nu de alta dar imi place cum se uita oameni si cu cata invidie ca vad un 5er cu pachet m si alea alea cu semn de incepator.numa de aia il port:twisted:
|
Re: E60 - 535d
daca balta are peste ar fi culmea :))
|
Re: E60 - 535d
daca tot ai lamai in geam ...
cand conduci ... condu ... nu sta pe telefoane ... |
Re: E60 - 535d
ieri am pus elblemele toate 7 din carbon.si acum urmeaza ori stopurile lci ori un remap.inca sunt in dubii.cred ca stopurile ca de mers sunt multumit cum trage.si difuzorul de pe spate vreau sa scot 4 tobe.in rest sa vedem ce a fi pe viitor:D:D
|
Re: E60 - 535d
ma bucur prietene ca ai rezolvat cu masina....
de acuma inainte multzi km fara incidente!!! bafta in ceea ce vrei sa faci!;) |
Re: E60 - 535d
mersi motzu.la masina asta vreau sa o modific dar numai discret sa nu fac nu shtiu ce extravagant:D
|
Re: E60 - 535d
Quote:
|
Re: E60 - 535d
mersiii.sper sa iasa asha cum vreau eu
|
Re: E60 - 535d
bravo cristi,ai facut treaba buna:D
|
Re: E60 - 535d
nu te-ai gandit sa-i pui folie pe faruri ?
|
Re: E60 - 535d
sincer sa fiu m'am gandit si la asta dar nu shtiu este in cluj unde sa imi pun.e ok folia aia pt geamuri.sau cum se face?si stopurile putin negre daca tot fac si farurile.adevaru ii ca ar da bine tot shadow-line si si farurile si stopurile putin negre.daca imi dai ceva varianta buna mi le fac:D
|
Re: E60 - 535d
eu ma ocup cu vanzarea foliei de faruri/stopuri/proiectoare.. da-mi un pm daca te intereseaza... ;)
|
Re: E60 - 535d
Quote:
|
Re: E60 - 535d
pai o sa le fac ca o sa arate mult mai bine.acuma cat de recent.cel mai probabil saptamana asta sa le fac pana la tuning show de la alba
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:13. |
- Copyright 2026 4Tuning