Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Acc3l3ratoR 20-11-10 19:06

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 3828740)
=)) NU TE TINEEEEE

Ma gandesc ce culoare vei trece in cartea masinii 8)

le va trece pe toate ... :rolleyes2;)

cruizer11 30-11-10 14:56

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Ai putea sa o faci albastru metalizat (acadar mi se pare ca se numeste nuanta).Cand eram mic avea tata un Oltcit de culoarea aceasta si arata super.

julaikos 30-11-10 15:19

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
agadar,e faina dar e cam deschisa,prea tipatoare...

Dr.Dre 30-11-10 18:02

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 3857704)
Ai putea sa o faci albastru metalizat (acadar mi se pare ca se numeste nuanta).Cand eram mic avea tata un Oltcit de culoarea aceasta si arata super.

am idee cum e culoarea,daca ai ceva poze,punele aici

Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3857746)
agadar,e faina dar e cam deschisa,prea tipatoare...

e mai deschisa decat culoarea de pe dacia mea?

cruizer11 30-11-10 19:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Ca asta e albastru agadir.Poza e gasita pe net sper sa te ajute sa iti formezi o idee.:D

Dr.Dre 05-12-10 03:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
2 Attachment(s)
mm da interesanta culoarea,dar e stock,daca tot ii schimb culoare(desi nu cred) vreau sao fac ceva mai special.cer si eu o parere,cum credeti ca arata mai bine sparele?ca in prima sau a doua poza(daca afara ploua si e urat,macar virtual tuning sa fac):D ... sau sa vopsesc partea aia de jos cu negru,fara sa o mai tai

don_eduardo37 05-12-10 04:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Eu spun ca ar fi mai fai daca ar fi in stilul spoiler-ului lui Cojones2good.
Despre culoare eu tot la albastrul ala turcoaz visez, oricum eu la a mea mai am de asteptat ca intai s-o trec prin itp si s-o trec in culoarea stock si apoi sa ii shimb infatisarea insa intre timp inca astept si a2-a masina sa ma apuc sa curat piesele si sa le dau o vopsea dupa care sa le montez pe a mea in locul celor cu defecte care necesita mult mai multa rabdare si mai mult timp pt finisare....

Deci eu raman cu parerea ca mai bine ar da spoilerul ala umplut si lasate doar 2 iesiri pe lateral pt tobe, cu turcoazul ala pe ea si cred ca cel mai bine e sa lasi haionul la numar asa cum e el original. Acum gusturile fiecaruia trebuie respectate.

Cu stima,Edward!

jimmy_rph 05-12-10 16:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
pererea mea ca varianta 2 ar fi mai buna, dar cu ceva retusuri, si o toba ceva mai mica.
p.s: mie unul nu-mi place chestia aia pe care vrei sa o faci la nr de inmatriculare, dar fiecare cu gusturile lui...

Dr.Dre 05-12-10 17:11

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 3871197)
Eu spun ca ar fi mai fai daca ar fi in stilul spoiler-ului lui Cojones2good.
Despre culoare eu tot la albastrul ala turcoaz visez, oricum eu la a mea mai am de asteptat ca intai s-o trec prin itp si s-o trec in culoarea stock si apoi sa ii shimb infatisarea insa intre timp inca astept si a2-a masina sa ma apuc sa curat piesele si sa le dau o vopsea dupa care sa le montez pe a mea in locul celor cu defecte care necesita mult mai multa rabdare si mai mult timp pt finisare....
Deci eu raman cu parerea ca mai bine ar da spoilerul ala umplut si lasate doar 2 iesiri pe lateral pt tobe, cu turcoazul ala pe ea si cred ca cel mai bine e sa lasi haionul la numar asa cum e el original. Acum gusturile fiecaruia trebuie respectate.

Cu stima,Edward!

e frumoasa si bara lui cojones2good,dar nu e exact ce vreau eu sa fac.la numar ramane de vazut daca o sa fie asa sau nu

Quote:

Originally Posted by jimmy_rph (Post 3872676)
pererea mea ca varianta 2 ar fi mai buna, dar cu ceva retusuri, si o toba ceva mai mica.
p.s: mie unul nu-mi place chestia aia pe care vrei sa o faci la nr de inmatriculare, dar fiecare cu gusturile lui...

da si eu tot la variant a doua ma gandea,dar sa vopsesc cu negru partea aia de jos si nu sa o tai.e facut doar un virtual tuning,clar va fi retusat frumos.toba asta va ramane...mie imi place mult cum da cu ea.la numar va ramane de vazut.vreau sa fac ceva mai unic,si idee asta imi place

cruizer11 05-12-10 17:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Si eu zic ca tot a 2-a varianta e cea mai buna.

Dr.Dre 14-12-10 11:26

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
scaune noi :twisted:

minimal.madness 14-12-10 11:52

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Lol nu se poate :X:X: bv . foarte tari

Dr.Dre 22-12-10 00:35

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
10 Attachment(s)
brock b1 9j spate, 7.5 fata,16" :twisted:

minimal.madness 22-12-10 00:51

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Pai le pui pe astea pe oltcit sau opel ?

trafy-vr6 22-12-10 00:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ce citroen ma ?:))))) stii si tu masinile cum stie bunicamea sa repare ceasuri elvetiene...e range rover frate:|

ontopic: frumoase scaunele, acum le-am vazut

Dr.Dre 22-12-10 00:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 3918242)
Pai le pui pe astea pe citroen sau opel ?

jantele vor fi cand pe opel cand pe oltcit(la un eveniment mai special)

Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 3918246)
ce citroen ma ?:))))) stii si tu masinile cum stie bunicamea sa repare ceasuri elvetiene...e range rover frate:|

ontopic: frumoase scaunele, acum le-am vazut

ms,ms...ce range rover ma?ai mai vazut tu range rover sub care nu poti sa bagi piciorul:D(in partea din spate momentan) pe fata nu e motorul ;)

trafy-vr6 22-12-10 00:58

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
sincer nu, al tau e primul:)))

Dr.Dre 22-12-10 01:09

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
pun si o poza cu viitoarele stopuri.cine stie de unde pot sa iau leduri rosii cu dubla faza(cercurile alea rosii vreau sa fie si pozitii si stop pe frana)

Cristian_TRS 22-12-10 08:32

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 3918263)
cine stie de unde pot sa iau leduri rosii cu dubla faza(cercurile alea rosii vreau sa fie si pozitii si stop pe frana)

Incearca in targ la Vitan. Au aia de toate pe acolo, bani sa fie :-P

Dr.Dre 22-12-10 13:40

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ms de pont,cand ajung pe acolo ma interesez ;)

darck_angel64 24-12-10 08:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Cristian_TRS (Post 3918476)
Incearca in targ la Vitan. Au aia de toate pe acolo, bani sa fie :-P

stii tu sigur?
@ VL 02 ABU iti recomand sa arunci un ochi si aici
http://www.xenonline.ro/18-t25-leduri-pentru-stopuri

Dr.Dre 24-12-10 10:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by darck_angel64 (Post 3923215)
stii tu sigur?
@ VL 02 ABU iti recomand sa arunci un ochi si aici
http://www.xenonline.ro/18-t25-leduri-pentru-stopuri

ms de pont,dar nu chiar cea ce caut.uite asta caut eu...si am gasit http://www.leduriauto.com/benzi-ledu...ente-la-apa-2/
https://www.youtube.com/watch?v=AAmam...layer_embedded

julaikos 24-12-10 11:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
daca dupa ce faci masina pui mizerii pe faruri ca la haudi personal ii dau foc si nu glumesc!

minimal.madness 24-12-10 11:56

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3923504)
daca dupa ce faci masina pui mizerii pe faruri ca la haudi personal ii dau foc si nu glumesc!

Nu cred ca vrea sa puna pe faruri.Din cate am vazut eu , vrea sa le puna pe stopuri,in niciun caz pe faruri.Ar da bine rau ce vrea el sa faca

julaikos 24-12-10 11:59

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
da,pe stopuri vrea,dar poti sa stii ce idei ii vin :lol: mai bine sa-l previn decat sa-i dau foc la masina :twisted:

Dr.Dre 24-12-10 12:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3923631)
da,pe stopuri vrea,dar poti sa stii ce idei ii vin :lol: mai bine sa-l previn decat sa-i dau foc la masina :twisted:

gata sefu am inteles,cand te vad ascund masina :D.glumesc.nu ma vreau sa fac niste triple custom,cercurile vor fi si pozitii si stop pe frana.la pozitii se vor aprinde mai putin si la frana se vor aprinde mai puternic(imi face un prieten,o sursa sau cam asa ceva ca sa le pot regla intensitatea)tu cum zici sa le fac,ca sa se aprinda mai incet pe pozitii si mai tare pe frana?:twisted:

darck_angel64 24-12-10 12:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
vei folosi leduri cu doua faze (parca asa ii zice) :D... lumina mai slaba pe pozitie si mai puternica pe frana

julaikos 24-12-10 12:43

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
nu stiu bre,daca ti le face un prieten stie el ce face nu? :P

minimal.madness 24-12-10 13:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Dre vreau si eu :| cine ti le face si cat iti ia ?

Dr.Dre 24-12-10 19:15

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by darck_angel64 (Post 3923729)
vei folosi leduri cu doua faze (parca asa ii zice) :D... lumina mai slaba pe pozitie si mai puternica pe frana

nu o sa folosesc leduri cu doua faze,ci leduri normale cu o sursa(cam asa ceva mi-a zis un prieten care se pricepe) ca sa faca ledurile sa lumineze mai putin pe pozitii si mai tare pe frana

Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3923734)
nu stiu bre,daca ti le face un prieten stie el ce face nu? :P

stie ce face,dar si tu le ai cu electronica si ma gandeam ca un sfat in plus nu strica ;)

Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 3923771)
Dre vreau si eu :| cine ti le face si cat iti ia ?

de facut eu le fac ca design ,dar el ma ajuta la cablaje si la lipituri.e vecin cu tine,sta in blocul de vizavi de tine la etajul 10.stai sa le fac eu pe ale mele sa vad ce iese si facem si ptr tine ;)

minimal.madness 24-12-10 19:22

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Perfect.Danke

gbry_el_05-RSG 29-12-10 08:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
sunt becuri pe led cu 2 faze pt pozitie si frana. de ce nu cauti pe net. au asa aveam pe masina cand aveam triplele clare.

minimal.madness 29-12-10 10:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by gbry_el_05-RSG (Post 3936901)
sunt becuri pe led cu 2 faze pt pozitie si frana. de ce nu cauti pe net. au asa aveam pe masina cand aveam triplele clare.

Daca ai da si un link,ar fi perfect

Dr.Dre 29-12-10 23:11

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by gbry_el_05-RSG (Post 3936901)
sunt becuri pe led cu 2 faze pt pozitie si frana. de ce nu cauti pe net. au asa aveam pe masina cand aveam triplele clare.

stiu de ce becuri vb tu.dar mie nu imi trebuie.am gasit ce cautam.revin cu poze cand sunt gata triplele ;)

minimal.madness 29-12-10 23:22

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 3939342)
stiu de ce becuri vb tu.dar mie nu imi trebuie.am gasit ce cautam.revin cu poze cand sunt gata triplele ;)

tre sa facem neaparat si la astrutele noastre :-"

Dr.Dre 30-12-10 13:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
au ajuns benzile cu leduri si am inceput sa fac triplele.urmeaza sa imi iau geam clar ptr ele...poze

don_eduardo37 30-12-10 13:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
De ce nu faci cercuri duble, un cerc cu 2 retele de led-uri, aia interioara pe pozitie si cealalta mai mare pe frana, pozitia cu a ei, cand apesi frana, hop si banda mai larga,noaptea, intensitatea dubla, 2 led-uri in loc de unu, si pozitia si frana, fiecare cu cercul ei. eu asa as face, adica......fiecare cu ideea lui, bineinteles cred ca costa mai mult, dar ma scapa de.....piesele pt acea sursa de reglare a intensitatii......oricum, bafta, e super ideea ta cu modificarea farurilor.....asteptam rezultatul;)

bobocu91 30-12-10 17:46

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Si semnalizarile vor fi in interiorul unora din cercuri? Ceata, marsarierul unde isi vor mai avea locul...daca intentionezi sa le mai pui. :-P

Bafta in continuare, arata foarte bine! ;)

Dr.Dre 30-12-10 18:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 3940649)
De ce nu faci cercuri duble, un cerc cu 2 retele de led-uri, aia interioara pe pozitie si cealalta mai mare pe frana, pozitia cu a ei, cand apesi frana, hop si banda mai larga,noaptea, intensitatea dubla, 2 led-uri in loc de unu, si pozitia si frana, fiecare cu cercul ei. eu asa as face, adica......fiecare cu ideea lui, bineinteles cred ca costa mai mult, dar ma scapa de.....piesele pt acea sursa de reglare a intensitatii......oricum, bafta, e super ideea ta cu modificarea farurilor.....asteptam rezultatul;)

e si asta o varianta,dar e mai interesant sa fie cercurile si pozitii si frana

Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 3941192)
Si semnalizarile vor fi in interiorul unora din cercuri? Ceata, marsarierul unde isi vor mai avea locul...daca intentionezi sa le mai pui. :-P

Bafta in continuare, arata foarte bine! ;)

semnalizarea va fi in cercurile de sus.ceata va fi intr-un cerc de jos,si marsarierul in celalalt cerc;)

Dadutu 30-12-10 18:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
superba masina...abia astept rezultatul final8)


All times are GMT +2. The time now is 17:55.

- Copyright 2026 4Tuning