Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Oltcit (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit.html)
-   -   vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi! (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit/15043-vreau-modific-rm-putin-tunez-exterior-astept-idei-sfaturi.html)

Spark 18-03-07 19:04

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
nu ... sa nu o dea la remat
mai bine stai mai mult pana gasesti pe cineva care sa ti-o ia ... si dak mai ieftin .. sau ceva ....
dar sa fie pe mana cuiva ca e mai bine

e_Max 19-03-07 20:40

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
mai edy sper ca nai de gand sa o dai la remat

edy77_driver 20-03-07 06:45

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
indiferent de ce v-a urma nu voi duce o masina la remat chiar daca mi-as lua ultimul tip d ebmw.stati linistiti ca sunt certat cu rematul.

Danutz Bratosin 20-03-07 13:40

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
:lol:
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 807408)
indiferent de ce v-a urma nu voi duce o masina la remat chiar daca mi-as lua ultimul tip d ebmw.stati linistiti ca sunt certat cu rematul.

:lol: :lol: :lol: man asa e mult mai bine sper sa gasesti un pasionat dak nu macar unu care sa aiba grija de ea :D

edy77_driver 29-03-07 08:08

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
exact cum preconizam s-a intamplat...masina ramane la mine in continuare insa din pacate m-a lasat motorul...asa ca o s afac un implant de 1300 la ea.si poate rusesc sa o termins i cu vopsitul.

e_Max 29-03-07 21:40

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
asa parca mai vi deacasa cam cat mai ajunde un motor de 1.3

edy77_driver 30-03-07 07:22

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
eu l-am gasit la 300 ron cu acte...acum nu stiu cit mai e in alte parti.

Radu.Dobromirescu 30-03-07 09:55

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Bine ca te-ai razgandit...bafta in continuare...

e_Max 30-03-07 21:17

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 824525)
eu l-am gasit la 300 ron cu acte...acum nu stiu cit mai e in alte parti.

pai prin alte partzi sigur e mai scump
iar mie numi trebuie cu acte mie imi trebuie decat motoru

edy77_driver 31-03-07 06:53

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai si cum treci noul motor in talon?daca nu ai actele pe el?

e_Max 31-03-07 13:49

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 826113)
pai si cum treci noul motor in talon?daca nu ai actele pe el?

simplu pun decat setul motor ca se potriveste

edy77_driver 01-04-07 06:51

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai asa mia bine il refaci pasta d ela 0 daca tot il desfaci.

e_Max 01-04-07 13:53

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai oricum la al meu trebuie o reconditzionare de motor pana nu se incalzeste nu sta la relanti mai ales iarna sau nu numai cand e mai frig asa trebuie sa stau cam o juma de ora pana ajunge sa mearga normal cea ce nu e bine

Danutz Bratosin 01-04-07 16:15

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai nici un oltcit nu sta la relanti pe motor rece...tre sa stai si u sa se incalzeasca k sa mearga cum vrea muschiu tau..pana se incalzeste o ti si u din soc cam la 1000 si ceva de turatii si cu cat se incalzeste motoru mai mult cu atat creste turatia si u mai iei din soc pana se incalzeste de tot si atunci impingi socu de tot...atunci masina tre sa stea la relanti perfect

e_Max 01-04-07 16:39

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 827905)
pai nici un oltcit nu sta la relanti pe motor rece...tre sa stai si u sa se incalzeasca k sa mearga cum vrea muschiu tau..pana se incalzeste o ti si u din soc cam la 1000 si ceva de turatii si cu cat se incalzeste motoru mai mult cu atat creste turatia si u mai iei din soc pana se incalzeste de tot si atunci impingi socu de tot...atunci masina tre sa stea la relanti perfect

pai frate stiu treaba asta dar mtorul meu e cam dereglat intzelegi am mai zis ca trebuie sa umblu in el sal pun la punct

Danutz Bratosin 01-04-07 16:41

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai il lasi si u mai intai sa se incalzeasca si dupa aia il reglezi...doar nu reglezi motoru la rece

e_Max 01-04-07 16:47

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
asa este dar pun pariu ca o aprindere electronica ar cam schimba mult situatzia asta cine stie poate am si joc in aprindere+culbutori sau tacheti fiindca nu mereg rotund are un rateu am constatat chestiai asta si la itp cand sau luat gazele turatzia ne ste cat de cat constanta la relanti

edy77_driver 02-04-07 07:45

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
nu cred ca o aprindere elecctonica te va ajuta mult...incearca mai bine si vezi ce ai in motor ca sigur e ceva pe acolo...si eu am la fel pe langa faptul ca merge intrerupt imi si afuma bujiile 3 si 4 si scoate fum ingrozitor de mult si isi tine relantiul dupa ce afum tot orasu.stiti pe cineva care face reductii pentru ceasurile de presiune si temp?vreau sa cumpar una urgent.

Radu.Dobromirescu 02-04-07 11:31

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
la mine e o problema cu socu...ori ca il trag ori ca nu degeaba nu imi creste deloc turatia nici o deosebire ce sa fie??

edy77_driver 02-04-07 14:39

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
cred ca e din reglajele de la carb
si eu am patit asa si am mai umblat la regalje si apoi a functionat socul insa acum nu mai functioneaza motorul...azi il schimb.

e_Max 02-04-07 21:31

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai iti urez bafta la schimbat motorul si de afumat numi afuma merge cam intreupt la relanti iar cu aprinderea electronoca trebuie so fac fiindca am pus un set de buji mai calde si sa schimbat imediat mersu bujiile sunt de pe motorele de logan cele de 1.4 sau 1.6

Radu.Dobromirescu 03-04-07 23:24

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Ms mult edy..o sa iau masuri..;)

**COSMIN** 12-04-07 14:19

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
imi cer scuze de off topic dar , din cauza pasiunuii care o impartim toti am facut un hub pentru totzi oltictistii .. aceasta este adresa 86.104.85.71:411 datzi si voi la ceilaltzi ca sa putem vb si shara cu totii acolo. va astept. si va rog mult sa intratzi cu nick-ul de aici ca sa ne putem recunoaste mai usor. Numai Bine.

edy77_driver 13-04-07 21:12

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
nu e nici o suparare ca ai intervenit cu un asemenea anunt...foarte bine ati facut.
acum...va anunt ca din rm-u meu a mai ramas doar numele in talon
acum e 12 trs....si sper pe viitor la ceva mai mult.

e_Max 13-04-07 21:37

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 850151)
nu e nici o suparare ca ai intervenit cu un asemenea anunt...foarte bine ati facut.
acum...va anunt ca din rm-u meu a mai ramas doar numele in talon
acum e 12 trs....si sper pe viitor la ceva mai mult.

bravo felicitari si in continuare ce o sa mai primeasca:?:

Ja_Rule 13-04-07 21:41

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
probabil un turbo :D

Spark 14-04-07 21:01

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 850151)
nu e nici o suparare ca ai intervenit cu un asemenea anunt...foarte bine ati facut.
acum...va anunt ca din rm-u meu a mai ramas doar numele in talon
acum e 12 trs....si sper pe viitor la ceva mai mult.

bravo ...
macar asa povestea continua ;)

OltcitPower 14-04-07 21:41

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
fa-o domle`....sa ve vedem cu bine la mare!

Ja_Rule 14-04-07 23:50

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
iti dai seama ce`o sa fie la mare anu asta :D ... multe oltcit`uri si fete :D:D:D

e_Max 15-04-07 11:42

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
eu no s aajung la mare anu asta :(((((

Danutz Bratosin 15-04-07 12:13

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by e_Max (Post 852205)
eu no s aajung la mare anu asta :(((((

poi de ce? probleme cu oltcitu?

e_Max 15-04-07 13:02

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 852253)
poi de ce? probleme cu oltcitu?

nu nu din cauza aia peste 4 saptamani ma apuc de oltcit modificari majore si nu cred ca o sa raman cu vreun ban de mare

vali-tgm 15-04-07 14:26

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
schimbat doar motorul ? sau si cutie si planetari si discuri de frana...

edy77_driver 15-04-07 21:04

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
mai fratilor ce sa va zic....eu va astept la mare sa facem o tura de litoral si poate eventual sa trecem si pe la vecinii nostri bulgari care sunt la 100 de km de cta cu oltencele....sa nu zica lumea ca nu am intrat in europa si cu oltencele.apoi trimitem niste poze cu oltemcele la bulgari la o televiziune sa vada ca si ltencele pot.:D dar cred ca sunt doar vise.

in legatura cu turbo nu cred ca v-a apraea la mine pentru ca nu mai sunt finante pentru masina asta...eventual doar o evacuare mai buna...ceva dubla si din inox.acum urmeaza vopsitul care il tot aman de luni de zile,si o instalatie gpl pentru plimbareala zilnica prin oras.

**COSMIN** 16-04-07 15:42

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
imi cer scuze pentru off topic. dar am un anunt de facut : Intrati pe hubul posesorilor si pasionatilor de oltcit. adresa este 86.104.85.71:411 (imi cer scuze pentru cele 2 zile in care hubul a fost oprit. am avut probleme cu netul) va asteptam acolo.

edy77_driver 17-04-07 08:34

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
eu nu reusesc sa ma conectez la acest hub...imi pare rau

Danutz Bratosin 17-04-07 12:45

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
86.104.85.71:411 asta e hubu care o sa mearga de acu in colo...incearca pe asta...baga la odc la adres acolo

e_Max 17-04-07 21:43

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
la mine merge numai c anetu meu nu merge calumea nu pot intra decat nopatea si acum din pacate nu pot sta noptzile

edy77_driver 18-04-07 18:38

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
a mers si la mine aseara dar erau putini si nu vb nimeni

**COSMIN** 19-04-07 14:22

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 858582)
a mers si la mine aseara dar erau putini si nu vb nimeni

intra si u cu nick-ul de aici...ca sa te recunoastem..:oops: si urla la ei dak nu te baga in seama :P...:twisted: :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 13:21.

- Copyright 2026 4Tuning