Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   BMW se da pe "verde" (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/137098-bmw-verde.html)

teen.ager 17-09-09 14:31

Re: BMW se da pe "verde"
 
Parerea mea...Lumea auto se invarte in jurul BMW...1,5 l/100km si 356 cai si 800 Nm?...Ce brand mai reuseste asa ceva?

adrian78bmw 17-09-09 14:39

Re: BMW se da pe "verde"
 
mai trebuie precizat faptul ca motorul ala diesel e ajutat de 2 motoare electrice

pitic_wrc 17-09-09 14:43

Re: BMW se da pe "verde"
 
:-j bmw tot bmw ramane...!

Scoop 17-09-09 15:12

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by teen.ager (Post 2647478)
Parerea mea...Lumea auto se invarte in jurul BMW...1,5 l/100km si 356 cai si 800 Nm?...Ce brand mai reuseste asa ceva?

Pustiu mai stai cuminte in banca si invata pana cand iti iei si tu carnetul, motorul este de 1.5 litri(capacitatea cilindrica) si ca aceal numar imens de cuplu e dat de motorul electric si daca vrei sa vezi ce brand mai reuseste, ia arunca o privire la standul audi sa vezi un R8 electric de 4500nm da 4 mii

Revenind e interesant bmw-u (are un look foarte agresiv) dar eu tot consider ca cele mai importante masini sunt cele pe full hidrogen, hibridele astea sunt doar ceva de moment. O Honda FCX Clarity mi se pare mult mai impresionanta aia reprezinta viitorul.

YGD-sef 17-09-09 15:21

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by Scoop (Post 2647580)
Pustiu mai stai cuminte in banca si invata pana cand iti iei si tu carnetul, motorul este de 1.5 litri(capacitatea cilindrica) si ca aceal numar imens de cuplu e dat de motorul electric si daca vrei sa vezi ce brand mai reuseste, ia arunca o privire la standul audi sa vezi un R8 electric de 4500nm da 4 mii

Revenind e interesant bmw-u (are un look foarte agresiv) dar eu tot consider ca cele mai importante masini sunt cele pe full hidrogen, hibridele astea sunt doar ceva de moment. O Honda FCX Clarity mi se pare mult mai impresionanta aia reprezinta viitorul.

sti cum e aici ....fiecare de ce marca il doare ....:lol: ia zi si mie daca sti care marca a dezvoltat primul model full pe hydrogen ?BMW sau AUDI ?:)) ne spui tu?:lol:

oMs^13 17-09-09 15:25

Re: BMW se da pe "verde"
 
Certativa voi,dar masina tot ramane incredibila:love:

Scoop 17-09-09 15:28

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by YGD-sef (Post 2647600)
sti cum e aici ....fiecare de ce marca il doare ....:lol: ia zi si mie daca sti care marca a dezvoltat primul model full pe hydrogen ?BMW sau AUDI ?:)) ne spui tu?:lol:

Si i-a zis tu mie cine a pus pentru prima oara in productie si se afla si acum in productie o masina cu hidrogen, cred ca ii spune HONDA momentan ei conduc revolutia cu hidrogen

YGD-sef 17-09-09 15:32

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by Scoop (Post 2647612)
Si i-a zis tu mie cine a pus pentru prima oara in productie si se afla si acum in productie o masina cu hidrogen, cred ca ii spune HONDA momentan ei conduc revolutia cu hidrogen

nu eu vorbeam intre Audi si BMW ?:lol: lasa Honda!;)si inca o masina care poate atinge 300 km/h pe hydrogen 100 % !:lol: (BMW);)

Scoop 17-09-09 16:29

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by YGD-sef (Post 2647629)
nu eu vorbeam intre Audi si BMW ?:lol: lasa Honda!;)si inca o masina care poate atinge 300 km/h pe hydrogen 100 % !:lol: (BMW);)

Sincer sa fiu eu nu tin cu nici o marca toate au plusuri si minusuri, chestia cu audi-u mi-a venit pe moment sunt destule masini electrice care produc tone de cuplu. Toate sunt bune in anumite domenii dar nici o marca nu poate fi numita dumnezeu ;)

[IlluSioN] 17-09-09 17:14

Re: BMW se da pe "verde"
 
cat de :twisted: arata ;;) si motorizarea e buuuuuna ...

tsughi.bughi 17-09-09 20:43

Re: BMW se da pe "verde"
 
Pisi mic,frumos si unicat :X

Tristann 17-09-09 21:25

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by pitic_wrc (Post 2647505)
:-j bmw tot bmw ramane...!

corect

GabelloU 17-09-09 22:34

Re: BMW se da pe "verde"
 
Arata de parca ar vrea sa isi ia zboru!!

teen.ager 17-09-09 22:51

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by Scoop (Post 2647580)
Pustiu mai stai cuminte in banca si invata pana cand iti iei si tu carnetul, motorul este de 1.5 litri(capacitatea cilindrica) si ca aceal numar imens de cuplu e dat de motorul electric si daca vrei sa vezi ce brand mai reuseste, ia arunca o privire la standul audi sa vezi un R8 electric de 4500nm da 4 mii

Revenind e interesant bmw-u (are un look foarte agresiv) dar eu tot consider ca cele mai importante masini sunt cele pe full hidrogen, hibridele astea sunt doar ceva de moment. O Honda FCX Clarity mi se pare mult mai impresionanta aia reprezinta viitorul.

"Īnainte să arunci postul tău īn care "i-ai zis-o tu" trage aer īn piept şi gāndeşte-te o secundă: īn loc de o jignire care nu-l ajută cu nimic, mai bine dă-i un sfat folositor, crezi că eşti capabil să o faci?"...Asa as fii facut in locu tau...La faza cu 1,5 l...My wrong...Pt. ca m-am grabit si am citit doar cuvintele ingrosate...

eddy_grasu 17-09-09 22:53

Re: BMW se da pe "verde"
 
masini in genu asta am mai vazut numai in razboiul stelelor

albatros 18-09-09 06:38

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by teen.ager (Post 2648817)
"Īnainte să arunci postul tău īn care "i-ai zis-o tu" trage aer īn piept şi gāndeşte-te o secundă: īn loc de o jignire care nu-l ajută cu nimic, mai bine dă-i un sfat folositor, crezi că eşti capabil să o faci?"...Asa as fii facut in locu tau...La faza cu 1,5 l...My wrong...Pt. ca m-am grabit si am citit doar cuvintele ingrosate...

lasa ca toti gresim el vroia duoar sa iasa in evidentza cumva , si nu stia cum ....e bine ca de la varsta asta iti plac masinile bv tie ;)....... app faina masina ..BMW-DRIVER :d 8):evil:

albatros 18-09-09 06:40

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by Scoop (Post 2647765)
Sincer sa fiu eu nu tin cu nici o marca toate au plusuri si minusuri, chestia cu audi-u mi-a venit pe moment sunt destule masini electrice care produc tone de cuplu. Toate sunt bune in anumite domenii dar nici o marca nu poate fi numita dumnezeu ;)

auzi numi zici si mie niste minusuri de la BMW si unele de la Audi ?? :rolleyes2

marik44 18-09-09 08:34

Re: BMW se da pe "verde"
 
multi se plangeau ca bmw se duce de rapa uite sa vedem acum ce mai au de comentat ???

Romario2004 18-09-09 09:21

Re: BMW se da pe "verde"
 
BMW-ul tot BMW ramane ... ar trebui sa fie un reper pentru ceilalti producatori de automobile...

yo_mario 18-09-09 12:42

Re: BMW se da pe "verde"
 
nu ma gandeam nici o data ca o sa apara asa ceva
adica ma gandeam da nu ahiar asa de repede

Alex_D12 18-09-09 15:08

Re: BMW se da pe "verde"
 
tot un bmw unic ramane :)

Mune 18-09-09 16:53

Re: BMW se da pe "verde"
 
:confused2 De ce nu puteti macar o data sa faceti abstractie de emblema de pe grila .. si sa discutati despre progresele obtinute prin acest concept ... ?


Nu cred ca mai exista vreun thread pe 4tuning .. in care sa nu se ajunga la bmw vs audi vs mercedes sau "veiron" vs [add car name here] ..

Cineva intreba mai devreme .. care ar fi avantajele si dezavantajele unei masini . Pana la un anumit punct ( dacia ? ) putem vorbi de defecte de proiectare .. spatiu interior , greutate , siguranta etc , dar dupa un anumit nivel (mercedes , audi , bmw..?) .. nu se mai poate discuta obiectiv despre ele , aici intervenind gusturile fiecaruie . Poate mie-mi place mai mult eleganta unui E320 decat sunetul unui 535 (sper sa le imperechez bine ..) .. sau poate subtilitatea unui A6 . Poate imi place sa merg incet .. sa admir peisajul si sa`mi las masina admirata .. in locul unei goane nebune intre 2 semafoare .

Cum am mai spus .. parerea mea este subiectiva ... dar sper sa ati inteles esenta ..




Felicitari celor de la BMW pentru acesta opera de arta .. insa mai este mult pana la produsul finit .. pana cand o sa iasa si "surorile" ei pe poarta fabricii .



Numai bine !

vlad_strumph 18-09-09 19:36

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by marik44 (Post 2649261)
multi se plangeau ca bmw se duce de rapa uite sa vedem acum ce mai au de comentat ???

Masina are spatele hidos...rau ! Nu mai considerati Bmw cap de linie ,nu va mai mintit singuri...Bmw este o marca premium,care produce masini premium,rapide( nu cele mai rapide) ,fiabile (nu cele mai fiabile ) si sportive (sigur nu ! )...insa sunt marci mult mai puternice din orice punct de vedere...Nu mai laudati Bmw,ca nu va da de mancare,nici mai smekeri nu va face...

Geo_DXG 18-09-09 19:36

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by tsughi.bughi (Post 2648414)
Pisi mic,frumos si unicat :X


asta-i ditamai felina....

albatros 18-09-09 19:38

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by Mune (Post 2650320)
:confused2 De ce nu puteti macar o data sa faceti abstractie de emblema de pe grila .. si sa discutati despre progresele obtinute prin acest concept ... ?


Nu cred ca mai exista vreun thread pe 4tuning .. in care sa nu se ajunga la bmw vs audi vs mercedes sau "veiron" vs [add car name here] ..

Cineva intreba mai devreme .. care ar fi avantajele si dezavantajele unei masini . Pana la un anumit punct ( dacia ? ) putem vorbi de defecte de proiectare .. spatiu interior , greutate , siguranta etc , dar dupa un anumit nivel (mercedes , audi , bmw..?) .. nu se mai poate discuta obiectiv despre ele , aici intervenind gusturile fiecaruie . Poate mie-mi place mai mult eleganta unui E320 decat sunetul unui 535 (sper sa le imperechez bine ..) .. sau poate subtilitatea unui A6 . Poate imi place sa merg incet .. sa admir peisajul si sa`mi las masina admirata .. in locul unei goane nebune intre 2 semafoare .

Cum am mai spus .. parerea mea este subiectiva ... dar sper sa ati inteles esenta ..




Felicitari celor de la BMW pentru acesta opera de arta .. insa mai este mult pana la produsul finit .. pana cand o sa iasa si "surorile" ei pe poarta fabricii .



Numai bine !

deci mai bine de atat nu se poate explica bravo ... ';).....

albatros 18-09-09 19:47

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by vlad_strumph (Post 2650724)
Masina are spatele hidos...rau ! Nu mai considerati Bmw cap de linie ,nu va mai mintit singuri...Bmw este o marca premium,care produce masini premium,rapide( nu cele mai rapide) ,fiabile (nu cele mai fiabile ) si sportive (sigur nu ! )...insa sunt marci mult mai puternice din orice punct de vedere...Nu mai laudati Bmw,ca nu va da de mancare,nici mai smekeri nu va face...

hai ma laso ca BMW e masina clar nu e cea mai buna ..dar este o masina ...ff buna ...bn se poate si mai bine ...da na totusi nu e o masina de neglijat . ;)...si vorbesc ca,conduc un bmw ........nu vb din postura de pieton ..care le vede pe strada ....

andreicln 18-09-09 21:37

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by YGD-sef (Post 2647600)
sti cum e aici ....fiecare de ce marca il doare ....:lol: ia zi si mie daca sti care marca a dezvoltat primul model full pe hydrogen ?BMW sau AUDI ?:)) ne spui tu?:lol:

Ia spune tu care a fost prima masina de serie ( turism) cu motor Turbo-Diesel ? BMW sau Peugeot , hai las-o balta asa sunteti voi "conducatri de bmw" numai asta aveti in cap .

Mune 18-09-09 22:51

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by andreicln (Post 2651006)
Ia spune tu care a fost prima masina de serie ( turism) cu motor Turbo-Diesel ? BMW sau Peugeot , hai las-o balta asa sunteti voi "conducatri de bmw" numai asta aveti in cap .

In aceiasi nota , ARO era primul autovehicul de teren cu suspensie independenta pe fata (celelalte aveau punte rigida si pe fata) .. dar asta nu-l face "cel mai bun offroader" ...

albatros 19-09-09 16:49

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by andreicln (Post 2651006)
Ia spune tu care a fost prima masina de serie ( turism) cu motor Turbo-Diesel ? BMW sau Peugeot , hai las-o balta asa sunteti voi "conducatri de bmw" numai asta aveti in cap .

eu cred ca BMW a fost ... ;).....bn sau tractoru sau camioanele ....da turism a fost cred ca un bmw ... ;)

Negatyvu 19-09-09 19:30

Re: BMW se da pe "verde"
 
pt mine BMW ramine tot BMW.orice ar scoate pe piata da lovitura si nu mai zic k da clasa altor natzii de masini sa altor firme concurente.bravo BMW si kt mai multe lovituri pe piata auto.:dance::dance:

Negatyvu 19-09-09 19:42

Re: BMW se da pe "verde"
 
dak noi conducatorii de BMW avem o problema cu aceasta masina,spune-mi si mie pe strada indiferent k este un 3.16 de 106hp sau 3.18 de 117hp,(indiferent k este un ursulet sau k este o pisicuta) da clasa unei cutii de chibrite cu motor de drujba cum este peugeot?cum te simti knd depasesti cu peugeot-ul si cum te simti knd faci asta cu BMW.dak nu sti incearca.sa vezi cum te infigi in canapea si toata uzina BMW de sub capota iti ofera un concert unic.indiferent de an un BMW ramine tot un BMW orice ar spune orice necunoscator de BMW.

bennjamin 19-09-09 22:45

Re: BMW se da pe "verde"
 
bmw sucks! nu e nevoiesa adaugati comentarii e pur si simplu opinia mea.

Fugarel 20-09-09 03:48

Re: Conceptul BMW se lasa admirat la Frankfurt
 
spatele ala e chiar urat n-are nicio trb:| in schimb botu ala rupe tot zici k e mare rechin:Dun motor mai mare ar fi binevenit:P oricum bun concept:D

SyDemon 20-09-09 19:31

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by Negatyvu (Post 2652840)
dak noi conducatorii de BMW avem o problema cu aceasta masina,spune-mi si mie pe strada indiferent k este un 3.16 de 106hp sau 3.18 de 117hp,(indiferent k este un ursulet sau k este o pisicuta) da clasa unei cutii de chibrite cu motor de drujba cum este peugeot?cum te simti knd depasesti cu peugeot-ul si cum te simti knd faci asta cu BMW.dak nu sti incearca.sa vezi cum te infigi in canapea si toata uzina BMW de sub capota iti ofera un concert unic.indiferent de an un BMW ramine tot un BMW orice ar spune orice necunoscator de BMW.

saracu .. atata poate :)
va dati seama cata lume frustrata p'aici ? :) Cati indivizi care tanjesc sa aiba parte si ei de elicea de avion brazdand cerul ? :)) Mi'e mila de astia ca tine.. da lasa ca o sa cresti mare si o sa'ti treaca (glumesc, n'o sa'ti treaca , esti ireparabil:arrow:)

albatros 20-09-09 19:38

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by SyDemon (Post 2654988)
saracu .. atata poate :)
va dati seama cata lume frustrata p'aici ? :) Cati indivizi care tanjesc sa aiba parte si ei de elicea de avion brazdand cerul ? :)) Mi'e mila de astia ca tine.. da lasa ca o sa cresti mare si o sa'ti treaca (glumesc, n'o sa'ti treaca , esti ireparabil:arrow:)

da ce ai cu omu daca ii place bmw ..:-?...... dc il faci ireparabil desi mai bine ar fi fost irecuperabil in fine el e fan bmw bravo lui daca de pisica a avut bani si eu am un urs mise pare o masina frumoasa bn nui ca una noua da e a mea si e buna .......si bmw mise pare o masina destul de buna adika ee ffff buna ...... nu inteleg dc teai luat de el ....da u ce masina conduci ? is duar curios....

SyDemon 20-09-09 19:49

Re: BMW se da pe "verde"
 
Ireparabil - cuvantul este ales cu grija.
Ce masina conduc eu - vezi la avatar.
Problema mea cu tipul ala de abordare exclude din start masina. Argumentul xx este tot xx indiferent de ce ziceti voi - imi provoaca in cel mai fericit caz o grimasa amara. Argumentul suprem al lui este - fix nul.
Asa cu sunt fanaticii bmw sunt la fel de bine si tabara adversa. Pt cei care au gura mai mare si plamanii cei mai tari sa abereze pe tema XX rullz, yy sucks .. le urez o viata exact la fel de palpitanta ca si argumentatia lor penibila.
Iar bonus, in ro BMW si'a capatat stigmatul de masina suprema, visul suprem pe care un coca ,odata ce si l'a implinit.. se considera ca a atins apogeul .
Masina in discutie arata interesant ca orice alt proiect si aduce plusuri cat si minusuri . Este conceptia BMW despre viitor.. foarte bine. Altii au alte conceptii poate care se bat cap in cap cu ce se prezinta aici. Dar vorba cantecului .. BMW e tot BMW :lol: .. patetic

albatros 20-09-09 19:57

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by SyDemon (Post 2655025)
Ireparabil - cuvantul este ales cu grija.
Ce masina conduc eu - vezi la avatar.
Problema mea cu tipul ala de abordare exclude din start masina. Argumentul xx este tot xx indiferent de ce ziceti voi - imi provoaca in cel mai fericit caz o grimasa amara. Argumentul suprem al lui este - fix nul.
Asa cu sunt fanaticii bmw sunt la fel de bine si tabara adversa. Pt cei care au gura mai mare si plamanii cei mai tari sa abereze pe tema XX rullz, yy sucks .. le urez o viata exact la fel de palpitanta ca si argumentatia lor penibila.
Iar bonus, in ro BMW si'a capatat stigmatul de masina suprema, visul suprem pe care un coca ,odata ce si l'a implinit.. se considera ca a atins apogeul .
Masina in discutie arata interesant ca orice alt proiect si aduce plusuri cat si minusuri . Este conceptia BMW despre viitor.. foarte bine. Altii au alte conceptii poate care se bat cap in cap cu ce se prezinta aici. Dar vorba cantecului .. BMW e tot BMW :lol: .. patetic

corect fiecare cu gusturile lui si nu mise pare ca in romania sunt multi fani bmw si in germania USA etc sunt fani ff mari mai ales in SUA sunt o gramada de oameni care condu/vor BMW , BMW este o masina ff buna pt uni depinde fiecare ce vrea ..de explu daca vreu sa merg elegant imi iau un mercedes sau jaguar sau etc ...deci fiecare cum crede vad conduci skoda e super ...eu mai am si un golf 4 si sunt ff multumit de el ...deci nam un fix numa cu bmw sunt si cu alte marci si asa ar trebui sa fie toti sa nu acseze duar pe o marca ...eu daca miasi mai lua o masina miasi lua un subaru ......sal

adrian78bmw 20-09-09 20:28

Re: BMW se da pe "verde"
 
eu zic sa depasiti faza asta

albatros 20-09-09 20:30

Re: BMW se da pe "verde"
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 2655128)
eu zic sa depasiti faza asta

este depasita noi duar discutam .......nu ma certam cu omu ..;).....:D

marik44 20-09-09 20:38

Re: BMW se da pe "verde"
 
=)))=)))) hai la culcare toti ca prea ne dam cunoscatori de masini nb ca e tarziu


All times are GMT +2. The time now is 11:53.

- Copyright 2026 4Tuning