Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   BMW E30 S50 turbo vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/130664-bmw-e30-s50-turbo-vs.html)

bobiMOM 17-11-09 19:33

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Bravo Taz...esti cel mai rapid dintre `melci`! :)))))))))


Iese cineva weekendul asta dc e vremea frumoasa la plimbare pe A2?:lol:

76BPR 17-11-09 22:56

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 2816123)
Bravo Taz...esti cel mai rapid dintre `melci`! :)))))))))


Iese cineva weekendul asta dc e vremea frumoasa la plimbare pe A2?:lol:

daca ai mai modificat ceva ,as iesi eu cu motorul sa ne mai jucam putin

bobiMOM 17-11-09 23:00

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by 76BPR (Post 2816904)
daca ai mai modificat ceva ,as iesi eu cu motorul sa ne mai jucam putin

Nimik, aceleashi setari...incerc sa schimb cauciucurile si atunci poate plec si eu mai normal cu a 2-a....asa probail ca am sanse....ramane pt weekend cand vrei tu.....numai sa ma anuntzi cand eshti mai liber!

Bine asta dc vremea e acceptabila!;)

T@zMania 18-11-09 00:40

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 2816123)
Bravo Taz...esti cel mai rapid dintre `melci`! :)))))))))

venind de la tine o iau ca pe un compliment;)
am dat avansul ptr veyron,si te provoc sa ne dam din mers....de la 300 la 400 km/h:)

bobiMOM 17-02-10 16:56

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Hai pregatirea...vine vremea buna!!! Toata iarna atzi lucrat ca nishte furnicutze...mashina mea este in aceeashi configuratzie ca anul trecut!

Trecetzi-ma la stadiul de gradinitza!!!!! :sad:

T@zMania 21-03-10 01:54

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
ce liniste e pe topicul tau.....e linistea dinaintea furtunii?;)
toata lumea mestereste la masini.....haideti ca da caldura si se concretizeaza incet incet provocarile din iarna.
fortza!!!!!

bobiMOM 21-03-10 18:39

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by T@zMania (Post 3204738)
ce liniste e pe topicul tau.....e linistea dinaintea furtunii?;)
toata lumea mestereste la masini.....haideti ca da caldura si se concretizeaza incet incet provocarile din iarna.
fortza!!!!!

Mda, probabil...oricum astept orice provocare!

Raul_WST 24-03-10 09:51

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
se zvoneste ca te-ai dat cu una dintre cele mai tari masini din Romania la ora actuala, nu ne spui nimic?

ianyST 25-03-10 22:39

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
ai batut gtr-ul?

daffy duck™ 28-03-10 11:07

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
despre care GT-R se zvoneste??

de ala alb a lu' George facut de SKN sau de ala negru a lu' Teo Grecu facut de Exelixis????

Calimero2003 29-03-10 21:34

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Daca tot postati pe un forum public .... de ce nu o faceti pana la capat? ... mai rau cadeti in disgratie in felul asta.

tng 29-03-10 23:27

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Are perfecta dreptate Calimero2003.
Ori puneti niste date clare si concise ori va abtineti.

WPP 30-03-10 00:24

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
cam au dreptate....

Au fost cateva teste din mers si au fost foarte apropiati la modul pleca unul un bot de masina in fata venea celalalt un bot de masina in fata...cam pe acolo

isacfani 30-03-10 11:36

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
care din cele doua GT-R -uri ?

daffy duck™ 30-03-10 14:47

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by isacfani (Post 3232451)
care din cele doua GT-R -uri ?

care din cele 4 (daca nu ma insel)

2- albe (1 made by SKN)
1- negru (Exelixis)
1-gri

WPP 30-03-10 19:29

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
gtr negru exelixis ~900hp vs e30s50 bobi mom 560hp

este destul de clar acum si pentru cei care au chef de caterinca sa o faca in alta parte

vcsomin 30-03-10 21:35

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Presupun, ca filme, is out of the question :P ?

Sufletzel 30-03-10 22:58

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Daca e vorba de contestare,se poate venii cu filme facute din masina lui Bobi.

DZ1 01-04-10 10:34

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by WPP (Post 3233568)
gtr negru exelixis ~900hp vs e30s50 bobi mom 560hp

este destul de clar acum si pentru cei care au chef de caterinca sa o faca in alta parte

C-am ciudat!!!
Ori are masina lui Bobi mom mai mult de 800Cp ori GTR-ul nu are caii aia.......
Cum naiba sa fie egale cand GTR-ul ar avea undeva la 900Cp??
E timpul sa termin Supra si sa vin in Romania pt niste teste:))

kickass 01-04-10 10:40

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
trebuie luata totusi in calcul si diferenta de greutate dintre cele doua masini, care foarte mare (peste 500kg)!

shantzu 01-04-10 10:47

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by DZ1 (Post 3238504)
Ori are masina lui Bobi mom mai mult de 800Cp

Bobi a masurat masina la Exelixis cu 2-3 ore inainte de cursa

ianyST 01-04-10 12:11

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Da intradevar greutatea isi spune cuvantul , dar si diferenta de putere e destul de mare

vcsomin 01-04-10 13:02

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Daca stai putin sa analizei graficele care cred cu sunt pe acelasi dyno-uri observi ca S50 - are putere medie constanta aprxo 550 cp de la 5200-7000rpm, iar GtR-ul are medie aprox 780-800cp, pe aceiasi plaja de turartie, un mic calcul greutate/putere, iese ceva de genul - 2,45kg / cal (s50 - 1350kg) si aprox 2,30kg / cal la GTR, mai intervin si restul factorilor, etajare cutie, cuplu, etc. Dar par mai apropiate decat la prima vedere.

DZ1 01-04-10 17:34

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by vcsomin (Post 3238957)
Daca stai putin sa analizei graficele care cred cu sunt pe acelasi dyno-uri observi ca S50 - are putere medie constanta aprxo 550 cp de la 5200-7000rpm, iar GtR-ul are medie aprox 780-800cp, pe aceiasi plaja de turartie, un mic calcul greutate/putere, iese ceva de genul - 2,45kg / cal (s50 - 1350kg) si aprox 2,30kg / cal la GTR, mai intervin si restul factorilor, etajare cutie, cuplu, etc. Dar par mai apropiate decat la prima vedere.

De la 100Kmh in sus nu mai este greutatea chiar asa de importanta ca la 0-100Kmh!!!
Deci pt mine GTR-ul trebuia sa bata clar......are cutie mai buna,tractiune la fel, de aerodinamica ce sa mai vb...
Hai ca pana la 200Kmh ar "PUTEA" sa fie amandoua c-am apropiate dar dupa 200Kmh GTR-ul trebuie sa ia avans rau, restul ar fi o dilema.
NU am vazut nici un film si asa ca imi dau cu parerea.
Eu ajung in iunie la KOE si atunci sper sa am ocazia sa le testez pe amandoua.

bobiMOM 01-04-10 21:13

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by DZ1 (Post 3239690)
De la 100Kmh in sus nu mai este greutatea chiar asa de importanta ca la 0-100Kmh!!!
Deci pt mine GTR-ul trebuia sa bata clar......are cutie mai buna,tractiune la fel, de aerodinamica ce sa mai vb...
Hai ca pana la 200Kmh ar "PUTEA" sa fie amandoua c-am apropiate dar dupa 200Kmh GTR-ul trebuie sa ia avans rau, restul ar fi o dilema.
NU am vazut nici un film si asa ca imi dau cu parerea.
Eu ajung in iunie la KOE si atunci sper sa am ocazia sa le testez pe amandoua.

Cu cea mai mare placere! Poate reushesc sa mai fac si eu ce mi-am propus pana atunci!;)

DZ1 01-04-10 21:31

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 3240266)
Cu cea mai mare placere! Poate reushesc sa mai fac si eu ce mi-am propus pana atunci!;)

Baga la greu ca nu ne protejem :))

bobiMOM 01-04-10 21:35

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by DZ1 (Post 3240340)
Baga la greu ca nu ne protejem :))

Sunt constient de diferentza stai linishtit! Distractie sa fie!;)

DZ1 01-04-10 21:55

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 3240352)
Sunt constient de diferentza stai linishtit! Distractie sa fie!;)

Bobi nu fac prostia sa te subestimez!!
Sigur ne distram ca nu suntem dusmani.
Poate imi dai voie sa facem luna viitoare cu Evo-ul meu.
Nu face fata la masina ta dar de placere.

YCSNHT 03-04-10 00:46

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
eu cred ca o cursa 0-400 m intre cei doi va fi foarte interesanta , si cel mai curand : TULCEA !!!!!

atunci vom vedea adevarata valoare a gtr-ului...
ca asa sunt cursele cu start de pe loc !!!!!! si in VTM , RALIU, DTM, FORMULA 1, ETC ...asa se procedeaza cu start de pe loc

DZ1 03-04-10 10:06

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by YCSNHT (Post 3243678)
eu cred ca o cursa 0-400 m intre cei doi va fi foarte interesanta , si cel mai curand : TULCEA !!!!!

atunci vom vedea adevarata valoare a gtr-ului...
ca asa sunt cursele cu start de pe loc !!!!!! si in VTM , RALIU, DTM, FORMULA 1, ETC ...asa se procedeaza cu start de pe loc

Normal ca dupa loc bate GTR-ul, ar fi culmea sa bata Bobi mom!!!
Este si o cursa intre 2 masini diferite.Nici in formula 1 ,Rally,DTM nu participa in aceiasi categorie 4x4 vs 4x2!!!!
Raman insa surprins ca nu spune nimeni ca GTR-ul a batut fara discutii!!!

76BPR 03-04-10 14:49

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by YCSNHT (Post 3243678)
eu cred ca o cursa 0-400 m intre cei doi va fi foarte interesanta , si cel mai curand : TULCEA !!!!!

atunci vom vedea adevarata valoare a gtr-ului...
ca asa sunt cursele cu start de pe loc !!!!!! si in VTM , RALIU, DTM, FORMULA 1, ETC ...asa se procedeaza cu start de pe loc

Foarte bine punctat, cursa e dupa loc fratilor.
Din punctul meu de vedere GTR-ul e nr 1 acum, pt ca o face cu plecare dupa loc.
Restul e vorbarie.M-am saturat sa tot aud, pe treapta a doua venea ala, pe a treia a venit celalalt si tot asa.
GOLLUM cand va scoate masina, se va da numai dupa loc ,si 0-400 si 0-1000 sa nu mai existe nicio discutie.
I-mi aduc aminte TXA si DGH se dadeau numai dupa loc ,nu i-am vazut niciodata din mers.

T@zMania 03-04-10 17:09

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by 76BPR (Post 3244859)
Foarte bine punctat, cursa e dupa loc fratilor.
Din punctul meu de vedere GTR-ul e nr 1 acum, pt ca o face cu plecare dupa loc.
Restul e vorbarie.M-am saturat sa tot aud, pe treapta a doua venea ala, pe a treia a venit celalalt si tot asa.
GOLLUM cand va scoate masina, se va da numai dupa loc ,si 0-400 si 0-1000 sa nu mai existe nicio discutie.
I-mi aduc aminte TXA si DGH se dadeau numai dupa loc ,nu i-am vazut niciodata din mers.

daca gtr-ul ar fi acceptat ora 12.00 cum era planificat se puteau da si dupa loc.mom-ul avea slikuri si temperatura permitea o plecare buna.
s-a schimbat ora cu ora 20.00 de catre gtr.temperatura de la ora 20.00 facea plecarea lui bobi egala cu 0 cu tot cu slikuri;)
acum intelege ce vrei tu.nu zic ca nu batea tot gtr-ul,dar avea si bobi dreptul la replica cu start dupa loc.

luci4n_vl 03-04-10 18:34

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
tzzahh....cum asa?nu cred.....aaoleuu....GTR`ul?....deh....c sa zic...asteptam meciul anului...MOM vs SUPRA....si SUPRA vs M5 by gollum.....restul sunt "curse de duminica"

PS...daca este asa cum se aude....felicitari bobi....jos palaria.:P

DZ1 03-04-10 20:20

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by 76BPR (Post 3244859)
Foarte bine punctat, cursa e dupa loc fratilor.
Din punctul meu de vedere GTR-ul e nr 1 acum, pt ca o face cu plecare dupa loc.
Restul e vorbarie.M-am saturat sa tot aud, pe treapta a doua venea ala, pe a treia a venit celalalt si tot asa.
GOLLUM cand va scoate masina, se va da numai dupa loc ,si 0-400 si 0-1000 sa nu mai existe nicio discutie.
I-mi aduc aminte TXA si DGH se dadeau numai dupa loc ,nu i-am vazut niciodata din mers.

Nu fi asa de sigur Viorel:)
Gollum mi-a promis ca se da si dupa loc si din mers cu mine!!!
Iar cine are masina pt 400m sa se dea numai dupa loc, cine are masina de toata ziua se poate da cum vrea el. De ce sa ma dau impotriva unei 4x4 dupa loc? Eu vin cu Evo in romania luna viitoare si cu cei cu tractiune pe o punte ma dau din mers, sa nu aiba dezavantaje.

76BPR 05-04-10 16:22

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by T@zMania (Post 3245179)
daca gtr-ul ar fi acceptat ora 12.00 cum era planificat se puteau da si dupa loc.mom-ul avea slikuri si temperatura permitea o plecare buna.
s-a schimbat ora cu ora 20.00 de catre gtr.temperatura de la ora 20.00 facea plecarea lui bobi egala cu 0 cu tot cu slikuri;)
acum intelege ce vrei tu.nu zic ca nu batea tot gtr-ul,dar avea si bobi dreptul la replica cu start dupa loc.

Inseamna ca trebuie sa vedem si revansa,poate chiar la Tulcea.

Skma 06-04-10 13:16

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Aici toata lumea isi da cu parerea dar nici unul dintre protagonisti nu spune nimic!
Oare nu ar fi mai bine ca nimeni sa nu mai faca nici o presupunere...din moment ce protagonistii nu zic nimic ba mai mult ei stiu cel mai bine ce s-a intamplat daca s-a intamplat...:rolleyes2

bobiMOM 06-04-10 14:51

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by DZ1 (Post 3240437)
Bobi nu fac prostia sa te subestimez!!
Sigur ne distram ca nu suntem dusmani.
Poate imi dai voie sa facem luna viitoare cu Evo-ul meu.
Nu face fata la masina ta dar de placere.

Sigur...cu placere!

bobiMOM 06-04-10 15:06

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by Skma (Post 3251558)
Aici toata lumea isi da cu parerea dar nici unul dintre protagonisti nu spune nimic!
Oare nu ar fi mai bine ca nimeni sa nu mai faca nici o presupunere...din moment ce protagonistii nu zic nimic ba mai mult ei stiu cel mai bine ce s-a intamplat daca s-a intamplat...:rolleyes2

Mda, mie nu mi-a placut sa comentez niciodata nimik pe forum sau aiurea in tramvai...dc am avut vreodata de aratat ceva am facut-o pe strada!;)

Cu Teo am stabilit o cursa `rolling` de comun acord...asa ca nu prea inteleg comentariile. Sunt mai mult decat constient ca de pe loc ma mananca dc asta era problema principala.

DONU' 08-04-10 01:52

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by 76BPR (Post 3249038)
Inseamna ca trebuie sa vedem si revansa,poate chiar la Tulcea.

Pai si cum facem?
Intra Bobby la grupa de 4x4 sau intra Teo la grupa de tractiune spate, sau se dau la libere?
Sau de la un anumit numar de cai se face o grupa cu orice tractiune?
Hai sa aducem killer bee-ul din Ungaria sa ia toate cupele :lol:

76BPR 08-04-10 21:58

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 3257440)
Pai si cum facem?
Intra Bobby la grupa de 4x4 sau intra Teo la grupa de tractiune spate, sau se dau la libere?
Sau de la un anumit numar de cai se face o grupa cu orice tractiune?
Hai sa aducem killer bee-ul din Ungaria sa ia toate cupele :lol:

E simplu.
Se pune la start si se da.


All times are GMT +2. The time now is 04:34.

- Copyright 2026 4Tuning