![]() |
discutiile avanseaza, nu are rost sa ne pripim si sa aruncam repede o solutie.
trebuie (inca o data zic) aleasa o solutie care sa implice cat mai multa lume (membrii, noi membri, participanti, etc.) - demna de \"concursul concursurilor\" dar o solutie logica, transparenta, profesionala si care sa fie determinanta pentru categoriile alese de participanti. acest concurs trebuie privit ca o testare a \"skills\"-urilor, un concurs de indemanare, tehnica si originalitate. asa ca pregatiti-va cu toate \"armele\" din dotare (mausuri, pixuri, creioane, referinte, etc.) sa dati piept cu concurentii vostri :wink: |
Re:
Quote:
4 categorii mi se pare fain...adica arhisuficient.... apropo sper ca 1 user poate participa la mai multe categori...cum eu as vrea sa particip la proba 1,2,3 |
Re:
Quote:
Quote:
|
scuze da eu nu prea am timp sa citesc toate posturile...le citesc in general pe ultimele!! oricum problema de timp nu o sa fie daca ziceti ca concursul se anunta in februarie;)
|
toata lumea e de acord cu varianta asta de 4 teme ?
|
... :blahblah:
|
Re:
Quote:
Quote:
2. nu se renunta la restaurare 3. nu se renunta la desen de mana 4. nu se renunta la avansati 5. nu se renunta la high-end 6. nu se renunta la diferite categorii de masini, pentru a demonstra capabilitatile participantilor si a le evidentia la maxim. 7. nu se renunta la participarea activa a membrilor (chiar si a celor care nu participa efectiv la concurs cu lucrari) totul e sa le completam/integram intr-un mod exemplar. e o decizie complexa dar va asigur inca o data - transparenta, profesionala, bine gandita. dupa o ultima sedinta cu gratian, veti avea parte de prezentarea concursului :wink: PS: concursul va incepe (dupa definitivarea completa a TUTUROR detaliilor) la sfarsitul lunii ianuarie. |
dar ce te mai implici tu mey TopArt...
nu stiu din ce pozitie vezi tu concursu asta , de te-ai cam aruncat repede la grupele , clasamente si alte alea .... din cei mai vechi ... vad ca nimeni nu zice nimic dadi,kickass,madskilz,andrey,horicutz,golfuletz,bl ow,catanos si care mai sunteti ... sunteti de acord cu toate astea? |
eu zic ca prea multe grupe strica....si apropo cum clasificati voi care face parte de cat...noob/avansat/high-end
daca particip la avansat...si imi sar toti in cap ca vezi domne sunt high-end...sau particip la noob si zic ca sunt avansat!!! prea multe categorii o sa incurce userii si in primu rand sistemu de notare!! |
pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa :wink: si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob :wink:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
exact asta vruiam sa spun si eu...de ex eu sunt nou pe forum....la ce categorie ma bagi?asa ptr curiozitatea mea sa stiu unde particip;) |
Quote:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
Re
Topart are dreptate tng nu stiu cu ce calitate si nu inteleg d c rasp tu la tot ce se scrie nu stiu de ce spui tu la ce nu se renunta si la ce.Parca Organizator Era gratian dai tu premiu cumva ?Am inteles ca lucrezi in 3d max adecavar pt tine e mult mai usor pt o masina din 5 respectiv 3 unghiuri pt ca tu o faci dintrun unghi si se multiplica in toate.oricum explicami si mie si celor mai vechi d c atata abureala pe tine ?
|
Re:
Quote:
cum se poate solutiona problema asta ? :wink: |
sper ca va dati seama ca asa nu o sa terminam nici odata......MA BUCUR...cand o sa fie ceva concret...TNG, santos, skill'zule..anuntatima si pe mine.....
|
Nush ce sa zic dar parerea mea este ca va fii prea mare balamucul cu atatea grupe si atatea teme....cel mai bine ar fi sa alegem una din temele astea 4 si aia sa fie definitiva !
|
Re:
Quote:
|
re
Mi se pare cea mai buna alegere nu cu grupe nu cu nimik sa fie doar doua una la restaurarea masini care mi se pare super tare dar de munca :) pt cunoscatori nu e de munca:P si a doua ..o masinaa din doaua unghiuri cum a zis si tazz
|
Si mie imi place ideea cu restaurarea unei masini ar fi prima data cand fac asa ceva :D ......
|
re
Maskt credema nu e usor :) am incercat azi :) si e destul de greu tre sa ai imaginati E: ))
|
Re: Re
Quote:
Quote:
|
Re: Re
Quote:
Quote:
|
Nu \"mey\" TopArt :) , dar mie mi s-a parut ca prea s-a lasat la atitudinea ta sa faci toate demersurile concursurilor,ba chiar s-a trecut bariera de simple propuneri .. Inteleg si apreciez faptu ca tu esti mai bun in domeniu ca noi .. dar eu zic ca si parerea noastra conteaza mult .. suntem multi totusi cei care lucreaza ... fac Virtual Tuning
:wink: |
Re:
Quote:
inca ceva. eu nu o sa concurez cu voi, asa ca stati linistiti. o sa aveti spatiu suficient sa va desfasurati si sa dovediti care e cel mai bun dintre cei care fac... :twisted: NU VA MAI SPERIATI DEGEABA SI DOVEDITI CA PUTETI SA DEMONSTRATI PRIN FAPTE, NU DOAR PRIN VORBE. |
Cine jurizeaza/care-s criteriile?
Din moment ce TopArt nu participa eu zic ca ar trebui sa faca parte din juriu, motivele sunt simple: - are multa experienta in spate - este impartial nefiind un obisnuit al forumului si nu cred ca are anumite simpatii sau antipatii cu nimeni de pe aici - s-a implicat mult in concursul asta, si, desi personal si am mai spus pe aici sunt unele lucruri care nu-mi sunt tocmai pe plac, cred ca trebuie sa intelegeti ca acest concurs nu poate fi pe placul tuturor, insa se contureaza ceva destul de interesant si bine pus la punct, asa ca ar trebui sa acceptati si micile inconveniente si sa va supuneti unor decizii luate pana la urma de majoritate + organizatori.. |
re
unu la mana nu ma lua cu baietele.nu ma intereseaza cine esti pe cine cunosti toti suntem egali.pot spune cea ce vrea nu te-am jignit Ti-ap zis topart nu ALtfel da ?
e o chestie de crestere dar...tu....si nu mie frica, poti participa EU unu nu ma speri de unu ca tine clar ?poate alti da.asa ca las-o mai usor ca nu esti guliver in tzara piticilor.sau un fel de Brad Pitt la azilu de batrani.Poate uni stiu mai multe alti mai putin.nu trebuie sa ne fie frica sau sa ne speriem.ushor ushor fhate inteles de la inceput daca tot te dai tare.Si care e faza cu experientza ta topart ca nu prea am inteles ? |
easy tiger! :D
iti recomand insistent linkul din semnatura lui... |
rares: ti-am zis baietele, imi cer scuze. am ras de m-am stins, pana la lacrimi, cand am citit si tot recitit ce-ai scris, citez: \"o masina din 5 respectiv 3 unghiuri pt ca tu o faci dintrun unghi si se multiplica in toate.\" ...vorba unui bun prieten, v-am fentat pe toti, sunt in matrice :lol: :lol: :lol: auzi, eu o fac dintr-un unghi si se multiplica in toate... de-aia am fost ironic, din cauza cuvintelor aruncate de tine intr-o mare balta de nestiinta. inca o data, scuzele mele pt. ca ti-am zis baietele. (m-am uitat si la varsta, ce-i drept :wink: )
iar eu nu am zis ca v-ar fi frica de mine. am zis ca e momentul sa demonstrati de ce sunteti in stare, fara frica si fara sa va speriati de unghiuri si alte alea :wink: daca tot sunteti echipa lu' peste, aratati-o !!! iar faptul ca zici \"Si care e faza cu experientza ta topart ca nu prea am inteles ?\", e clar ca nu ai inteles nimic. absolut nimic. e simplu: daca esti tare, arat-o, nu mai zbiera. o sa ai ocazia sa dovedesti cat de maret esti :twisted: si inca ceva, poate iar sunt ironic... cand mai scrii, mai pune mana pe cartea de gramatica a limbii romane, din cand in cand, esti inca tanar si mai intra informatia :wink: te dau la carcotasi :lol: :twisted: pana acum, ALXutz a fost singurul care a reusit sa treaca de orgolii si sa vada adevarul gol golut: Quote:
|
Re:
Quote:
Am facut acest post pentru ca m-a deranjat pe mine atitudinea ta...dar pe ei, cei din VT Team? Think...si nu lua in nume de rau ce am scris. Imi cer scuze pentru Off Topic... |
Re
LOl ma iei cu gramatica nu e vb de gramatica nu stiu cat timp stai tu pe net nu stiu cat chat faci tu dar crede-ma la ora 2 noaptea nu imi arde de gramitaca :P .Eu zic ca lurarile care le-am facut pana acum au iesit bine.O sa ma bag si la asta .nu-i o problema
|
Re
Awand in vedere ca esti mai mare.What ?TU ca esti mai mare ai prioritate sau care e faza ?nu inteleg ce e cu atata harfe pe capu tau frate.dar deja ti sa ridicat la cap forumu si nu`i bine linistestete calmeazate rasp maine.PT mine esti doar un noob poti participa la masina din lateral.Frate pt mine nu conteaza cat de bun esti la photoshop sau...3dmax pt mine conteaza respectu.Iar tu nu esti dotat cu aceasta calitate de respect de aceea pt mine esti LOsser.NU conteaza CUM SCRII.COnteaza ce scrii frate.
|
Re:
Quote:
|
Nu este vorba de nici un orgoliu, eu nu fac parte din echipa de VT. Nu ti-a rastalmacit nimeni vorbele...cu atat mai putin de a le da conotatii negative. Ti-am zis ca pur si simplu mi s-a parut deranjanta replica ta...din care nu se sesiza nuanta de sprijinire pe care o invoci acum. In fine...poate a fost prea subtila pentru ora asta si sunt destul de obosit...
Aaa..si apropo...nu mai imi face \"directionari\" spre alte forumuri, sau nici p-asta n-am inteles-o? :) |
Re:
Quote:
|
ok...in primul rand....citit draq tot..de la primul post pana la ultimul..si dupa aia postati...daca nu aveti 'timp'/chef/bla bla bla sa citit tot...nu mai postati fratzilor.nu inteleg ce aveti cu top art.uitati-va un pic la media de varsta de pe aici....dadi nu s-a bagat,kickass nici el...numai niste pusti,si va garantez k noi nu puteam sa conturam si sa ne hotaram asupra unor lucruri in acest concurs.asa k ziceti mersi pt 'munca' care a depus-o topart.si dupa cum a zis nu a facut-o de capul lui.luati in considerare k are 'ceva mai multa' experienta in domeniu
|
Re:
Quote:
Nu trebuie sa ai o anumita varsta ca sa poti comenta ceva in domeniul in care ai si tu cat de cat habar ...... macar pareri Lasand micile discutii contradictorii ...... CAND INCEPE CONCURSUL ? |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:54. |
- Copyright 2026 4Tuning