Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   CONCURSUL CONCURSURILOR -2006 (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/11435-concursul-concursurilor-2006-a.html)

TopArt 12-01-06 07:17

discutiile avanseaza, nu are rost sa ne pripim si sa aruncam repede o solutie.

trebuie (inca o data zic) aleasa o solutie care sa implice cat mai multa lume (membrii, noi membri, participanti, etc.) - demna de \"concursul concursurilor\" dar o solutie logica, transparenta, profesionala si care sa fie determinanta pentru categoriile alese de participanti.

acest concurs trebuie privit ca o testare a \"skills\"-urilor, un concurs de indemanare, tehnica si originalitate. asa ca pregatiti-va cu toate \"armele\" din dotare (mausuri, pixuri, creioane, referinte, etc.) sa dati piept cu concurentii vostri :wink:

frozzen 12-01-06 07:20

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
bun , 4 e de ajuns

1 : o masina din 3 unghiuri ,ptr avansati
2: desen d mana
3: restaurare
4: noobi - o masina din lateral .


merge asa ? ca zici ca 6 sunt prea multe ..


4 categorii mi se pare fain...adica arhisuficient....

apropo sper ca 1 user poate participa la mai multe categori...cum eu as vrea sa particip la proba 1,2,3

TopArt 12-01-06 08:50

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"frozzen\"
apropo sper ca 1 user poate participa la mai multe categori...cum eu as vrea sa particip la proba 1,2,3

Quote:

Originally Posted by \"TopArt\"
am propus mai sus:
Quote:

Originally Posted by \"TopArt\"
cei care participa, pot participa la ce sectiuni doresc, numai sa aiba timp si sa-i duca imaginatia si mouse-ul si mana !


de cate ori tre' sa ma repet ?!?!?!? :shock:

frozzen 12-01-06 10:29

scuze da eu nu prea am timp sa citesc toate posturile...le citesc in general pe ultimele!! oricum problema de timp nu o sa fie daca ziceti ca concursul se anunta in februarie;)

EvLSant0S 12-01-06 10:48

toata lumea e de acord cu varianta asta de 4 teme ?

george GMN 12-01-06 11:16

... :blahblah:

TopArt 12-01-06 11:20

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
toata lumea e de acord cu varianta asta de 4 teme ?

1. :arrow:
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
4: noobi - o masina din lateral .

e o varianta periculoasa. eu am sustinut initial, la incepatori, poza \"clasica\" 3/4 fata. daca incepatorii vor lucra pe poza \"lateral\", nu vor avea curajul necesar sa tinda spre avansati sau sa evolueze, vor fi catalogati ca incepatori, vor exista iar si iar discutii inutile si orgolii. asa ca mi se pare mult mai logica varianta \"clasica\", 3/4 fata, pentru incepatori :wink:

2. nu se renunta la restaurare

3. nu se renunta la desen de mana

4. nu se renunta la avansati

5. nu se renunta la high-end

6. nu se renunta la diferite categorii de masini, pentru a demonstra capabilitatile participantilor si a le evidentia la maxim.

7. nu se renunta la participarea activa a membrilor (chiar si a celor care nu participa efectiv la concurs cu lucrari)

totul e sa le completam/integram intr-un mod exemplar.

e o decizie complexa dar va asigur inca o data - transparenta, profesionala, bine gandita. dupa o ultima sedinta cu gratian, veti avea parte de prezentarea concursului :wink:


PS: concursul va incepe (dupa definitivarea completa a TUTUROR detaliilor) la sfarsitul lunii ianuarie.

tng 12-01-06 13:47

dar ce te mai implici tu mey TopArt...
nu stiu din ce pozitie vezi tu concursu asta , de te-ai cam aruncat repede la grupele , clasamente si alte alea ....
din cei mai vechi ... vad ca nimeni nu zice nimic dadi,kickass,madskilz,andrey,horicutz,golfuletz,bl ow,catanos si care mai sunteti ... sunteti de acord cu toate astea?

frozzen 12-01-06 14:35

eu zic ca prea multe grupe strica....si apropo cum clasificati voi care face parte de cat...noob/avansat/high-end
daca particip la avansat...si imi sar toti in cap ca vezi domne sunt high-end...sau particip la noob si zic ca sunt avansat!!!
prea multe categorii o sa incurce userii si in primu rand sistemu de notare!!

shantzu 12-01-06 15:16

pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa :wink: si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob :wink:

dshockevo 12-01-06 15:33

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"shantzu\"
pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa :wink: si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob :wink:

Si daca intra unul nou pe forum (un VTuner avansat), si se inscrie la noobi ?! acestia din start sunt dezavantajati... :evil: :roll:

frozzen 12-01-06 15:56

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"dshockevo\"
Quote:

Originally Posted by \"shantzu\"
pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa :wink: si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob :wink:

Si daca intra unul nou pe forum (un VTuner avansat), si se inscrie la noobi ?! acestia din start sunt dezavantajati... :evil: :roll:


exact asta vruiam sa spun si eu...de ex eu sunt nou pe forum....la ce categorie ma bagi?asa ptr curiozitatea mea sa stiu unde particip;)

TopArt 12-01-06 16:40

Quote:

Originally Posted by \"tng\"
dar ce te mai implici tu mey TopArt...
nu stiu din ce pozitie vezi tu concursu asta , de te-ai cam aruncat repede la grupele , clasamente si alte alea ....

uite \"mey\" tng de ce... citeste, reciteste si ia aminte. eu am prezentat sinteze si conglomerate de fapte, nu m-am aruncat repede... am scris mai in urma, ia de-aici:

Quote:

Originally Posted by \"TopArt\"
- nu doresc sa ingreunez hotararile privind concursul si cursul concursului ci doresc sa adaug cate putin din urmatoarele: originalitate, optiuni in abordare, criterii de departajare viabile, profesionalism, creativitate - toate necesare unui astfel de concurs.
- nu vorbesc in necunostinta de cauza ci in urma experientei participarii la mai multe concursuri nationale/internationale de design, styling si tuning, cu premii si diplome la activ :wink:

lamurit ? :wink:

HoricutzWSR 12-01-06 19:49

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"tng\"
dar ce te mai implici tu mey TopArt...
nu stiu din ce pozitie vezi tu concursu asta , de te-ai cam aruncat repede la grupele , clasamente si alte alea ....
din cei mai vechi ... vad ca nimeni nu zice nimic dadi,kickass,madskilz,andrey,horicutz,golfuletz,bl ow,catanos si care mai sunteti ... sunteti de acord cu toate astea?

well...io ink nu ma pot hotari daka sa ma bag sau nuh...am motivele mele...da` is de acord cu sant0s la structura concursului...duhno`

Rares 12-01-06 20:31

Re
 
Topart are dreptate tng nu stiu cu ce calitate si nu inteleg d c rasp tu la tot ce se scrie nu stiu de ce spui tu la ce nu se renunta si la ce.Parca Organizator Era gratian dai tu premiu cumva ?Am inteles ca lucrezi in 3d max adecavar pt tine e mult mai usor pt o masina din 5 respectiv 3 unghiuri pt ca tu o faci dintrun unghi si se multiplica in toate.oricum explicami si mie si celor mai vechi d c atata abureala pe tine ?

TazAless 12-01-06 20:33

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"frozzen\"
Quote:

Originally Posted by \"dshockevo\"
Quote:

Originally Posted by \"shantzu\"
pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa :wink: si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob :wink:

Si daca intra unul nou pe forum (un VTuner avansat), si se inscrie la noobi ?! acestia din start sunt dezavantajati... :evil: :roll:


exact asta vruiam sa spun si eu...de ex eu sunt nou pe forum....la ce categorie ma bagi?asa ptr curiozitatea mea sa stiu unde particip;)

problema asta trebuie rezolvata intr-un fel... topart daca tot te-ai implicat atata cum zicea tng ar fi trebuit sa te gandesti si la problema asta...(dar nu numai tu :roll: ci si organizatorii) de ex. daca vine unu' nou pe forum care are experienta la vt decat noi toti la un loc daca se inscrie la categoria \"noobi\", atunci sigur castiga, si ceilalti raman de prosti...
cum se poate solutiona problema asta ? :wink:

g_unit 12-01-06 20:39

sper ca va dati seama ca asa nu o sa terminam nici odata......MA BUCUR...cand o sa fie ceva concret...TNG, santos, skill'zule..anuntatima si pe mine.....

c i k y 12-01-06 20:47

Nush ce sa zic dar parerea mea este ca va fii prea mare balamucul cu atatea grupe si atatea teme....cel mai bine ar fi sa alegem una din temele astea 4 si aia sa fie definitiva !

TazAless 12-01-06 20:51

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"maskt\"
Nush ce sa zic dar parerea mea este ca va fii prea mare balamucul cu atatea grupe si atatea teme....cel mai bine ar fi sa alegem una din temele astea 4 si aia sa fie definitiva !

COMPLET DE ACORD ! :twisted: (ar fi buna o singura masina din doua unghiuri 3/4 fata & 3/4 spate ce parere aveti ?) si poate si sectiunea desene de mana... dar atat :wink:

Rares 12-01-06 21:16

re
 
Mi se pare cea mai buna alegere nu cu grupe nu cu nimik sa fie doar doua una la restaurarea masini care mi se pare super tare dar de munca :) pt cunoscatori nu e de munca:P si a doua ..o masinaa din doaua unghiuri cum a zis si tazz

c i k y 12-01-06 21:50

Si mie imi place ideea cu restaurarea unei masini ar fi prima data cand fac asa ceva :D ......

Rares 12-01-06 21:54

re
 
Maskt credema nu e usor :) am incercat azi :) si e destul de greu tre sa ai imaginati E: ))

TopArt 12-01-06 23:09

Re: Re
 
Quote:

Originally Posted by \"Rares\"
Topart are dreptate tng nu stiu cu ce calitate si nu inteleg d c rasp tu la tot ce se scrie nu stiu de ce spui tu la ce nu se renunta si la ce.Parca Organizator Era gratian dai tu premiu cumva ?

eu am scris NUMAI in urma discutiilor purtate PERSONAL cu gratian. am convenit IMPREUNA asupra unor aspecte :wink:

Quote:

Originally Posted by \"Rares\"
oricum explicami si mie si celor mai vechi d c atata abureala pe tine ?

ce abureala mai baietelule ?!? faptul ca am o experienta in spate si ca sprijin o initiativa tu o numesti abureala ?!? grow up, \"virtual tuner\"...

TopArt 12-01-06 23:17

Re: Re
 
Quote:

Originally Posted by \"Rares\"
adecavar pt tine e mult mai usor pt o masina din 5 respectiv 3 unghiuri pt ca tu o faci dintrun unghi si se multiplica in toate.

baietele, habar n-ai ce vorbesti. eu o fac dintr-un unghi si se multiplica in toate ?!?!? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nu mai vorbi aiurea despre lucruri pe care nici macar nu ti le poti explica singur. te rog.

Quote:

Originally Posted by \"TazAless\"
topart daca tot te-ai implicat atata cum zicea tng ar fi trebuit sa te gandesti si la problema asta...(dar nu numai tu ci si organizatorii)

crede-ma, problema e ca si rezolvata, gratian trebuie sa dea verdictul final, azi nu a fost de gasit. totul e aproape gata, BINE STRUCTURAT SI FARA CONFUZII.. am nevoie doar de verdictul final. putina rabdarica :wink:

tng 12-01-06 23:18

Nu \"mey\" TopArt :) , dar mie mi s-a parut ca prea s-a lasat la atitudinea ta sa faci toate demersurile concursurilor,ba chiar s-a trecut bariera de simple propuneri .. Inteleg si apreciez faptu ca tu esti mai bun in domeniu ca noi .. dar eu zic ca si parerea noastra conteaza mult .. suntem multi totusi cei care lucreaza ... fac Virtual Tuning
:wink:

TopArt 12-01-06 23:33

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"tng\"
dar eu zic ca si parerea noastra conteaza mult .. suntem multi totusi cei care lucreaza ... fac Virtual Tuning
:wink:

ai dreptate \"mey\" tng. daca tot sunteti multi cei care fac, atunci nu inteleg de ce-mi sariti in cap. DOVEDITI ca faceti, ACCEPTATI ca e un concurs, pe care n-ar trebui sa vi-l alegeti cat mai comod si mai pufos. sariti-mi in cap CU LUCRARI, nu cu orgolii de adolescent...

inca ceva. eu nu o sa concurez cu voi, asa ca stati linistiti. o sa aveti spatiu suficient sa va desfasurati si sa dovediti care e cel mai bun dintre cei care fac... :twisted: NU VA MAI SPERIATI DEGEABA SI DOVEDITI CA PUTETI SA DEMONSTRATI PRIN FAPTE, NU DOAR PRIN VORBE.

ALXutz 12-01-06 23:46

Cine jurizeaza/care-s criteriile?
Din moment ce TopArt nu participa eu zic ca ar trebui sa faca parte din juriu, motivele sunt simple:
- are multa experienta in spate
- este impartial nefiind un obisnuit al forumului si nu cred ca are anumite simpatii sau antipatii cu nimeni de pe aici
- s-a implicat mult in concursul asta, si, desi personal si am mai spus pe aici sunt unele lucruri care nu-mi sunt tocmai pe plac, cred ca trebuie sa intelegeti ca acest concurs nu poate fi pe placul tuturor, insa se contureaza ceva destul de interesant si bine pus la punct, asa ca ar trebui sa acceptati si micile inconveniente si sa va supuneti unor decizii luate pana la urma de majoritate + organizatori..

Rares 13-01-06 00:17

re
 
unu la mana nu ma lua cu baietele.nu ma intereseaza cine esti pe cine cunosti toti suntem egali.pot spune cea ce vrea nu te-am jignit Ti-ap zis topart nu ALtfel da ?
e o chestie de crestere dar...tu....si nu mie frica, poti participa EU unu nu ma speri de unu ca tine clar ?poate alti da.asa ca las-o mai usor ca nu esti guliver in tzara piticilor.sau un fel de Brad Pitt la azilu de batrani.Poate uni stiu mai multe alti mai putin.nu trebuie sa ne fie frica sau sa ne speriem.ushor ushor fhate inteles de la inceput daca tot te dai tare.Si care e faza cu experientza ta topart ca nu prea am inteles ?

ALXutz 13-01-06 00:56

easy tiger! :D
iti recomand insistent linkul din semnatura lui...

TopArt 13-01-06 00:58

rares: ti-am zis baietele, imi cer scuze. am ras de m-am stins, pana la lacrimi, cand am citit si tot recitit ce-ai scris, citez: \"o masina din 5 respectiv 3 unghiuri pt ca tu o faci dintrun unghi si se multiplica in toate.\" ...vorba unui bun prieten, v-am fentat pe toti, sunt in matrice :lol: :lol: :lol: auzi, eu o fac dintr-un unghi si se multiplica in toate... de-aia am fost ironic, din cauza cuvintelor aruncate de tine intr-o mare balta de nestiinta. inca o data, scuzele mele pt. ca ti-am zis baietele. (m-am uitat si la varsta, ce-i drept :wink: )

iar eu nu am zis ca v-ar fi frica de mine. am zis ca e momentul sa demonstrati de ce sunteti in stare, fara frica si fara sa va speriati de unghiuri si alte alea :wink: daca tot sunteti echipa lu' peste, aratati-o !!!

iar faptul ca zici \"Si care e faza cu experientza ta topart ca nu prea am inteles ?\", e clar ca nu ai inteles nimic. absolut nimic. e simplu: daca esti tare, arat-o, nu mai zbiera. o sa ai ocazia sa dovedesti cat de maret esti :twisted:

si inca ceva, poate iar sunt ironic... cand mai scrii, mai pune mana pe cartea de gramatica a limbii romane, din cand in cand, esti inca tanar si mai intra informatia :wink: te dau la carcotasi :lol: :twisted:

pana acum, ALXutz a fost singurul care a reusit sa treaca de orgolii si sa vada adevarul gol golut:
Quote:

Originally Posted by \"ALXutz\"
TopArt este impartial nefiind un obisnuit al forumului si nu cred ca are anumite simpatii sau antipatii cu nimeni de pe aici


Adryx 13-01-06 01:18

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TopArt\"
daca tot sunteti echipa lu' peste, aratati-o !!!

TopArt...am inteles, te pricepi la virtual design, ti-am vazut si site-ul, poate parerile unora de aici ti se par \"copilarii\" care iti starnesc rasul...dar totusi, asta nu iti da dreptul sa arunci astfel de vorbe...
Am facut acest post pentru ca m-a deranjat pe mine atitudinea ta...dar pe ei, cei din VT Team? Think...si nu lua in nume de rau ce am scris.
Imi cer scuze pentru Off Topic...

Rares 13-01-06 01:19

Re
 
LOl ma iei cu gramatica nu e vb de gramatica nu stiu cat timp stai tu pe net nu stiu cat chat faci tu dar crede-ma la ora 2 noaptea nu imi arde de gramitaca :P .Eu zic ca lurarile care le-am facut pana acum au iesit bine.O sa ma bag si la asta .nu-i o problema

Rares 13-01-06 01:24

Re
 
Awand in vedere ca esti mai mare.What ?TU ca esti mai mare ai prioritate sau care e faza ?nu inteleg ce e cu atata harfe pe capu tau frate.dar deja ti sa ridicat la cap forumu si nu`i bine linistestete calmeazate rasp maine.PT mine esti doar un noob poti participa la masina din lateral.Frate pt mine nu conteaza cat de bun esti la photoshop sau...3dmax pt mine conteaza respectu.Iar tu nu esti dotat cu aceasta calitate de respect de aceea pt mine esti LOsser.NU conteaza CUM SCRII.COnteaza ce scrii frate.

TopArt 13-01-06 01:30

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Adryx\"
Quote:

Originally Posted by \"TopArt\"
daca tot sunteti echipa lu' peste, aratati-o !!!

TopArt...am inteles, te pricepi la virtual design, ti-am vazut si site-ul, poate parerile unora de aici ti se par \"copilarii\" care iti starnesc rasul...dar totusi, asta nu iti da dreptul sa arunci astfel de vorbe...
Am facut acest post pentru ca m-a deranjat pe mine atitudinea ta...dar pe ei, cei din VT Team? Think...si nu lua in nume de rau ce am scris.
Imi cer scuze pentru Off Topic...

oameni buuuuuuuuuuuuni, n-o zic cu rautate !!! am zis-o ca sprijin. nu m-am dat tare si mare, doar am punctat ca lumea se poate baza pe experienta mea in participarea la concursuri tari nationale si internationale. daca am castigat si unele dintre ele, asta nu e vina mea :twisted: de ce imi cautati nod in papura si-mi rastalmaciti cuvintele, dandu-le conotatii negative ?!?!? pentru o echipa tare - un concurs tare - e tot ce am propus de cand m-am implicat. si daca se mai apuca cineva de rastalmacit cuvinte, sa intre pe forumuri de orgolii, nu de tuning.

Adryx 13-01-06 02:06

Nu este vorba de nici un orgoliu, eu nu fac parte din echipa de VT. Nu ti-a rastalmacit nimeni vorbele...cu atat mai putin de a le da conotatii negative. Ti-am zis ca pur si simplu mi s-a parut deranjanta replica ta...din care nu se sesiza nuanta de sprijinire pe care o invoci acum. In fine...poate a fost prea subtila pentru ora asta si sunt destul de obosit...
Aaa..si apropo...nu mai imi face \"directionari\" spre alte forumuri, sau nici p-asta n-am inteles-o? :)

TopArt 13-01-06 02:24

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Adryx\"
Ti-am zis ca pur si simplu mi s-a parut deranjanta replica ta...din care nu se sesiza nuanta de sprijinire pe care o invoci acum. In fine...poate a fost prea subtila pentru ora asta si sunt destul de obosit...

daca aveai rabdare sa citesti tot ce am postat in acest topic, poate nu mai aveai indoieli. :wink:

Skillzu 13-01-06 08:01

ok...in primul rand....citit draq tot..de la primul post pana la ultimul..si dupa aia postati...daca nu aveti 'timp'/chef/bla bla bla sa citit tot...nu mai postati fratzilor.nu inteleg ce aveti cu top art.uitati-va un pic la media de varsta de pe aici....dadi nu s-a bagat,kickass nici el...numai niste pusti,si va garantez k noi nu puteam sa conturam si sa ne hotaram asupra unor lucruri in acest concurs.asa k ziceti mersi pt 'munca' care a depus-o topart.si dupa cum a zis nu a facut-o de capul lui.luati in considerare k are 'ceva mai multa' experienta in domeniu

tng 13-01-06 09:32

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"madskilz\"
ok...in primul rand....citit draq tot..de la primul post pana la ultimul..si dupa aia postati...daca nu aveti 'timp'/chef/bla bla bla sa citit tot...nu mai postati fratzilor.nu inteleg ce aveti cu top art.uitati-va un pic la media de varsta de pe aici....dadi nu s-a bagat,kickass nici el...numai niste pusti,si va garantez k noi nu puteam sa conturam si sa ne hotaram asupra unor lucruri in acest concurs.asa k ziceti mersi pt 'munca' care a depus-o topart.si dupa cum a zis nu a facut-o de capul lui.luati in considerare k are 'ceva mai multa' experienta in domeniu

Numa` niste pusti ? Asa ma tratezi tu pe mine mey skilzule ? :(
Nu trebuie sa ai o anumita varsta ca sa poti comenta ceva in domeniul in care ai si tu cat de cat habar ...... macar pareri
Lasand micile discutii contradictorii ...... CAND INCEPE CONCURSUL ?

Skillzu 13-01-06 12:19

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"tng\"
Numa` niste pusti ? Asa ma tratezi tu pe mine mey skilzule ? :(
Nu trebuie sa ai o anumita varsta ca sa poti comenta ceva in domeniul in care ai si tu cat de cat habar ...... macar pareri
Lasand micile discutii contradictorii ...... CAND INCEPE CONCURSUL ?

nu trebuie sa o iei personal tng-ule...am generalizat :roll: ....tu ok ai 19 ani(my bad)(oricum nu m-am referit la tine)...dar eu am 16....cei mai multi sutnem de 16-17...cam tot pe acolo se invarte treaba.si pareri nu prea am vazut asa multe...mai mult basculante....nu a zis nimeni k nu avem un cuvant.pana la urma noi reprezentam aceasta comunitate de vt.dar prea se deviase de la subiect si asta pt ce?pt k topart a ajutat constructiv la dezvoltarea ideeilor si a concursului? :roll: my bad....da nah....asta am considerat eu pe moment.

TazAless 13-01-06 12:56

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TopArt\"
daca tot sunteti echipa lu' peste, aratati-o !!!

Nu ca as fi eu bun la vt... dar totusi nu ti-ai gasit bine expresia asta... :(


All times are GMT +2. The time now is 16:54.

- Copyright 2026 4Tuning