![]() |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
teribilist,teribilist,dar trebiue sa stii ce faci.cand treci pe rosu cu 100 sa stii ce ai facut.nu : haha,ce tare sunt,am trecut pe rosu cu 100! cand mergi tare printre stradute sa stii ce riscuri iti asumi.nu moama ce tare sunt,alerg printre stradute.si daca ii iese o masina in fata sau un caine sau mai rau un om/copil.... injura tot pe aia.ca franeaza el,ca era sa-l loveasca pe ala ca plm.sa nu luam in considerare un accident.asa si cu astia care isi iau 2.5 si ii mananca talpa.nu stiu ce e aia.si afla intr-un mod neplacut si chiar periculos. din spatele tastaturii e usor sa vorbesti de 4-500 de cai.dar de la volan...nu mai e asa.200 de cai sunt deja prea multi pentru unul care nu stie cum sta treaba. + ca daca are 2.5 cu blocant pe mana,se da usor de-a latu,si vede ca merge treaba,si are impresia ca e drifter si stie cum sta treaba.dar sunt multe altele de invatat.daia zice si prostu ala de keyichi drift king,ca e bine sa incepi si sa inveti pe open diff apoi sa treci pe lsd.va fi totul mult mai natural.si vei descoperi ca necunoscutele sunt mai putine. |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
V-ati jucat cam mult pe calculator... potolitiva oamenilor!
Iti trebuie motor peste 2000 k sa dea frumos cerc si asfalt pentru timpul de cauciuc k altfel te chinui degeaba si dai vina pe masina knd ea e dotata corespunzator pt circulat si nu pt cerc. |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
In alta ordine de idei, gelu, nu stiu cat de mult ai jucat tu LFS (a se intelege Live for speed, nu NFS, 2 lucruri total diferite), dar dupa ce am jucat 4 ani, si dupa 130de mii de km, in acel joc, (CU VOLAN, nu cu mouse) iti pot spune, ca fizica din joc, cu cea din masina, din viata reala e asemanatoare, singurul lucru care nu este simulat.... este dauna/pagubele materiale, mai ales sanatatea.... Sa asteptam 2-3 luni pe Alex, sa mearga 10-15-20demii de km, cu masina si iti va confirma.... ca ceea ce zic eu acum, nu exagerez.... Iar cu o atitudine, si cu o maturitate de care da dovada skillz + experienta teoretica care ti-o ofera un amarat de joc de 12 lire, poti face multe lucruri, credema... am incercat, si nu in trafic, ci intr-o parcare unde daca se intampla ceva, mi se intampla doar mie... si atat.... Cea mai mare greseala, e sa te urci din dacie de 50 de cai, sau din golf de 65, pe un 2.5 de 192, de cai, si sa te crezi zeu, sa te crezi ca domne daca mi-a iesit, cu dacia, cu asta de ce sa nu-mi iasa..... |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
adevar graiesti tu fratioare :) am confirmat-o de mai multe ori pe propria piele. desigur ca nu e el jocul rupt din realitate dar confera cele mai bune principii in ale sofatului. mie mi-a placut ca un sofer obisnuit fara experienta in realitate de curse cand joaca prima oara lfs o baga in zid de 10ori pana cand invata ca defapt trebuie sa franezi inaintea curbei iar altul care are experienta racing/drifting inca din primele momente in simulator reuseste performante. eu am ramas masca, cand ma batut unul pe circuit mai demult (eu jucam de 1 an si ceva) iar el juca de 1 zi...(era pilot de kart)...
in concluzi, da absolut, lfs te ajuta sa intelegi multe fenomene de pe strada dar ca si orice alt lucru teorie fara practica=nimic si invers. nu trebuie sa crezi ca tu stii ca stii si in joc, dar e bine sa folosesti principiile dobandite! eu le-am folosit prima oara cand m-am invartit (prima in sensul ca nici macar in dreapta nu am stat intr-o rotitoare :D) si a iesit ok. |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
Sunt multi care se distreaza prin parcari, si care tin drifturi lungi, doar ca nu le place sa se dea mari, ei se distreaza doar pentru ei... |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
Arata super sa ai parte numai de incidente fericite. Bafta la tunat! :-) OFFtopic pt cunoscatori: e adevarat ca puntea spate de urs prezenta si pe e36 compact e mai buna pt "distractii" ? |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Saraca masina ...
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
@AK-ZER: m44, 1850 mi se pare..., trage bine dar nu cred ca mai are toti cei 140 caluti sub capota, sper sa ma insel ... dar dupa atata vreme ma indoiesc :P |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Vino in bucuresti, si vedem daca are cei 140cp....
In mod teoretic, eu n-am sanse stoc vs stoc. :) |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
Chiar a mentionat, ca a incercat O DATA... si atat, sa vada si el ce si cum... daca eu ill stiu pe alex, si crede-ma, chiar ill stiu, o sa respecte masina asta ca lumina ochilor din cap.... asa ca te rog, toti am facut o data si o data, ceva mai 'ne regulamentar' |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
6 Attachment(s)
iertati pauza de 2 sapt, dar am fost ocupat cu inmatricularea, plecari, evenimente, etc :D dar...insfarsit...GATA! am terminat cu toate si insfarsit masina are numere! in concluzie au fost ceva cheltuieli...350la rar, inca vreo 450 pt dosarele de finante si politie (cu tot cu impozite) inca vreo 200-300 pe tot felu de taxe si in final 40lei pt numere...a da si era sa uit, taxa de poluare care m-a costat 3375ron (deci exact cat mi-a spus si calculatorul de taxa de pe net). nr-ele acestea nu sunt permanente, cand vand golful voi face schimbare de numar si va avea 14 LFS. dar deocamdata...11 RSA (numar la rand) :D
a, da, din pacate nu stiu din ce cauza (intentionat sau de la vreo piatra) a cazut o bucatica din vopseaua de la sigla de pe capota...partea alba din dreapta sus...dar oricum se vedea ca deja era cam coapta sigla...va trebui sa o schimb... |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
pune-i angel eyes, si dupaia vino in bucale sa facem poze ;)...
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:14. |
- Copyright 2026 4Tuning