Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Capri (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/8503-ford-capri.html)

aviaru 14-02-07 09:31

Re: Ford Capri
 
1980 in stare foarte buna

aviaru 14-02-07 09:35

Re: Ford Capri
 
si ce modificari ar trebui sa fac pt 2.8i/2.9i si Cosworth 24V 2.9i

Silencer Power 15-02-07 12:38

Re: Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by aviaru (Post 749024)
si ce modificari ar trebui sa fac pt 2.8i/2.9i si Cosworth 24V 2.9i


Aici vei gasi cam tot ce vrei sa afli: https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/14364-ford-capri-2-9-v6-cosworth-is-born.html

DASCALUGABRIEL 21-02-07 19:45

Re: Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by Silencer Power (Post 751021)
Aici vei gasi cam tot ce vrei sa afli: https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=14364

pt detalii si asistentza tehnika -0749172404 sao 0788491313 sau pe mess stamatide

arileo 23-02-07 19:44

Re: Ford Capri
 
cumpar ford capri dupa 75,ford granada sau taunus 70-75au opel rekord 68-69 masinile sa fie model coupe si ianmatriculate dau maxim 1000e
tel [email protected]

smtraxx 27-02-07 11:49

Re: Ford Capri
 
masina in stare buna nusht daca gasesti pana in o mie de oiro...

florin_cars 27-02-07 12:09

Re: Ford Capri
 
Consul/Granada berlina 2 usi...din '75 iti pot face rost..este la Fagaras, geamuri electrice, oglinda electrica la pasager, interior visiniu f fain, roti Al, evacuare noua facuta anul trecut, nr noi, ITP, functionala...merge OKI.
dar 1.400FIX vrea baiatul.. :(

arileo 27-02-07 12:49

Re: Ford Capri
 
un nr de tel si poate niste poze

arileo 27-02-07 12:57

Re: Ford Capri
 
un nr de tel si ceva poze??

florin_cars 28-02-07 00:29

Re: Ford Capri
 
ai PM.
poze >>>

florin_cars 28-02-07 00:34

Re: Ford Capri
 
6 Attachment(s)
kaka maka 5 minute :lol:

ai PM.
suspensii independente fata/spate, motor curent de Sierra OHC 2.0L 105Cp, cutie 5 trepte.
Dk vrei originalul V6 2.0 + 4 trepte care e inca la mine in garaj, sau un 2.3 V6 + GPL, ai la alegere mai multe variante...dar intai vezi ce discuti cu baiatul la care e acum masina. Inca e pe numele meu :D
poze >>>

smtraxx 28-02-07 09:01

Re: Ford Capri
 
Frumushica masinutza...de ce ai dato ma florine--arata super!!- poate niste jante mai rasarite pe ea, un pic mai low, chopped top... :P

DASCALUGABRIEL 28-02-07 20:58

Re: Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by smtraxx (Post 774958)
Frumushica masinutza...de ce ai dato ma florine--arata super!!- poate niste jante mai rasarite pe ea, un pic mai low, chopped top... :P

Chestia cu choped e un pic nerealista in romania,din simplul motiv ca nu ai cine sa o faca la un nivel profi si cu mult bun simtz estetic

smtraxx 01-03-07 08:36

Re: Ford Capri
 
eu acum tot dezbat questia cu omu care mio lucrat masina...si singuru incovenient e timpul si cineva care sa taie geamurile la dimensiune, sa fie aliniate bine sa fii sigur ca nutz ploua in masina.
Total de acord cu tine ..ca nu sunt care au mai facut asa ceva..dar daca nu incerci...nu ajungi nicaieri. Crezi ca cei din state cand au inceput sa isi taie masinile au fost profesionisti totzi??..abia atunci intra questia asta la moda..nimeni nu stia cum se face..pana a inceput unu....apoi restu!
Ceea ce e foarte greu intradevar la geamurile cum le avem noi semi-rotunjite..e foarte greu sa le faci sa mai potriveasca pe masina dupa ce ai taiat!

codrin44 01-03-07 15:56

Re: Ford Capri
 
se fac parbrize la comanda in buzau, dar tre sa mergi cu masina acolo sa-ti faca matrita


All times are GMT +2. The time now is 00:42.

- Copyright 2026 4Tuning