![]() |
Re: Ford Capri
1980 in stare foarte buna
|
Re: Ford Capri
si ce modificari ar trebui sa fac pt 2.8i/2.9i si Cosworth 24V 2.9i
|
Re: Ford Capri
Quote:
Aici vei gasi cam tot ce vrei sa afli: https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/14364-ford-capri-2-9-v6-cosworth-is-born.html |
Re: Ford Capri
Quote:
|
Re: Ford Capri
cumpar ford capri dupa 75,ford granada sau taunus 70-75au opel rekord 68-69 masinile sa fie model coupe si ianmatriculate dau maxim 1000e
tel [email protected] |
Re: Ford Capri
masina in stare buna nusht daca gasesti pana in o mie de oiro...
|
Re: Ford Capri
Consul/Granada berlina 2 usi...din '75 iti pot face rost..este la Fagaras, geamuri electrice, oglinda electrica la pasager, interior visiniu f fain, roti Al, evacuare noua facuta anul trecut, nr noi, ITP, functionala...merge OKI.
dar 1.400FIX vrea baiatul.. :( |
Re: Ford Capri
un nr de tel si poate niste poze
|
Re: Ford Capri
un nr de tel si ceva poze??
|
Re: Ford Capri
ai PM.
poze >>> |
Re: Ford Capri
6 Attachment(s)
kaka maka 5 minute :lol:
ai PM. suspensii independente fata/spate, motor curent de Sierra OHC 2.0L 105Cp, cutie 5 trepte. Dk vrei originalul V6 2.0 + 4 trepte care e inca la mine in garaj, sau un 2.3 V6 + GPL, ai la alegere mai multe variante...dar intai vezi ce discuti cu baiatul la care e acum masina. Inca e pe numele meu :D poze >>> |
Re: Ford Capri
Frumushica masinutza...de ce ai dato ma florine--arata super!!- poate niste jante mai rasarite pe ea, un pic mai low, chopped top... :P
|
Re: Ford Capri
Quote:
|
Re: Ford Capri
eu acum tot dezbat questia cu omu care mio lucrat masina...si singuru incovenient e timpul si cineva care sa taie geamurile la dimensiune, sa fie aliniate bine sa fii sigur ca nutz ploua in masina.
Total de acord cu tine ..ca nu sunt care au mai facut asa ceva..dar daca nu incerci...nu ajungi nicaieri. Crezi ca cei din state cand au inceput sa isi taie masinile au fost profesionisti totzi??..abia atunci intra questia asta la moda..nimeni nu stia cum se face..pana a inceput unu....apoi restu! Ceea ce e foarte greu intradevar la geamurile cum le avem noi semi-rotunjite..e foarte greu sa le faci sa mai potriveasca pe masina dupa ce ai taiat! |
Re: Ford Capri
se fac parbrize la comanda in buzau, dar tre sa mergi cu masina acolo sa-ti faca matrita
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:42. |
- Copyright 2026 4Tuning