Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: OPEL TIGRA (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/83060-masina-mea-opel-tigra.html)

Dracushor 24-09-08 10:01

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
@Cosmin cum ajung acasa in SM o sa ma interesez


@silver cu tine am vb :)




P.S. Mi-a trecut ban-ul :))

Ciuby 25-09-08 14:38

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
de niste oglinzi electrice (ma intereseaza tot ansamblul, avand manuale pe masina momentan) poti sa te uiti?

mersi anticipat :D

Dracushor 25-09-08 15:41

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Astazi am adus masina din service....
Motorul e tot de 1.4 (intr-un fel ma bucur intr-una nu) luni nu a fost gata ca au fost ceva probleme dar astazi il am deja in fata blocului.



@ciuby o sa ma interesez luni ca doar atunci vine omul de la dezmembrari acasa din germania si aduce ceva masini noi!

razvi_gti 28-09-08 22:59

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Da parca te-ai laudat ca-i pus sus motorul de 1.6, acuma care-i ca nu mai inteleg :lol:

Dracushor 29-09-08 22:29

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
nu am mai bagat de 1.6 ca au intervenit niste chestii tehnice, dar in schimb am bagat un motor de 1.4 dar tot atata poate cat o putut ala de 1.6

boskyland 03-10-08 23:37

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
salut! am si io cateva intrebari. daca e cineva dispus sa ma ajute:D. Ma bate gandu sa imi iau un opel tigra din germania. ar fi prima mea masina, Acu intrebarile, la ce sa ma astept de la ea, ca prin forumurile vizitate e abrambureala totala, 1 zice ca e praf, atu ca nu ar da o pe nimic, poate reuseste sa ma lamureasca si p mine cineva.DE PREFERAT CINEVA CARE AREA SAU A AVUT SAU CAREA A CONDUS..MULTUMESC ;)

Vladz 04-10-08 00:10

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
frum masina :D :X

PS si eu cam aceleasi intrebari am ca boskyland :lol:

Dracushor 28-12-08 12:35

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Raspund cam tarziu dar e mai bine ca nici odata si macar se lamureste toata lumea....
1. Cineva zice ca e praf masina fiindca nu are tigra sau daca a avut nu a avut grija de ea si s-a facut praf
2. Daca iti iei tigra si ai grija de ea, atunci nu are cum sa nu iti placa
3. E model destul de vechi dar si acuma atrage privirile multora si pot sa zic ca atrage privirea mai mult ca un golf5 care e masina mai noua decat tigra
4. Orice masina e praf daca nu ai grija de ea... poti sa ai si un mustang daca nu il ingrijesti si il lasi in voia sortii...



P.S am facut o poza mai recenta ca sa mai am si eu ceva aici pe forum
https://i86.photobucket.com/albums/k8...a/DSCF0104.jpg

https://i86.photobucket.com/albums/k8...a/DSCF0103.jpg

magnifiqo 28-12-08 13:04

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Frumoasa parcare :twisted:

Black Pearl 28-12-08 14:03

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Frumoasa Edy! Sper sa ne si vedem cat de curand la un intalnire Tigra!

Dracushor 23-05-09 15:31

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
10 Attachment(s)
Poze ceva mai noi :P

magnifiqo 23-05-09 15:57

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Arata bine, a schimbat-o mult negru.

P.S : Masini identice, culori apropiate, semnaturi idem....deci e bine :)

Black Pearl 23-05-09 20:15

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Arata foarte bine Edy. Si pozele sunt reusite. Succes in continuare in ceea ce-ti propui.

Dracushor 24-05-09 17:58

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
Acuma am hotarat (chiar in acest moment) :)) sa incep sa ii fac bad boyu... maine o sa incerc sa gasesc un sudor bun care sa imi prelungeasca capota si pe urma vedem ce mai iese...

andi_cimpean 25-05-09 15:59

Re: Masina mea: OPEL TIGRA
 
sfatul meu pentru tine ar fi sa faci badboy look-ul din fibra...sa nu ai probleme cu rugina...
Crede-am cand iti spun ca nici nu se cunoaste ca este fibra...tine la fel de bine..si in plus nu exista riscul de rugina.
Inca o parere: schimba lucas-ul ala cu unul alb sau fa-l mai inchis la culoare cu spray de stopuri;)


All times are GMT +2. The time now is 15:23.

- Copyright 2026 4Tuning