Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Timisoara (https://forum.4tuning.ro/39-timisoara.html)
-   -   Show de tuning la Timisoara( THE BEST) (https://forum.4tuning.ro/39-timisoara/82695-show-tuning-timisoara-the-best.html)

Cristi_XP 01-07-08 21:36

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
ce piata bah ?revinoti ...io din cate stiu kitul asta mai e pe o masina,aia de scoala de soferi rosie facuta de prostreet baia mare...da motoare de megane stiu ca is cu zecile de mii.Tu deja aberezi,acu,dar cum am zis,la dacii o fi altfel perceputa notiunea asta de tuning.Ce voiai sa fac eu pe ea? sa ma pun sa fac io barile ?nu ma pricep sa lucru in fibra,sa fac io jantele ?cauciucurile ?sa vopsesc eu cu pensula masina,in fata blocului cum se obisnuieste prin tuningu asta mioritic?Sa tai io din arcuri,nu sa cumpar unele facute de o firma specializata?sa golesc toba ,nu sa cumpar una sport ? sa vopsesc stopurile negre,nu sa cumpar unele gata facute ?Sincer...in cazul asta...merita din plin Best tuning Mioritic !

valib 01-07-08 21:42

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
pentru anca:

Oltcit, desigur:)
cine a fost, a cam vazut ce modificari are...(nu cred ca are rost sa le insir)
Singurul minus ar fi faptul ca nu e terminat interiorul (nu a fost timp ca sa mocheteze tot interiorul)
daca nu va place...asta e....dar laudele si aprecierile nu se numara in diplome si afirmatii care mai de care

anca2000 01-07-08 21:43

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
daca loganul la care te referi e CS 86 CRI...si nu stii care sunt modificarile aduse masinii iti spun eu ca am citit threadul...kitul de pe masina nu e de piata e facut de baietii de la prostreet tuning,costa cat trei kituri de piata,si e de o calitate net superioara, este coborata de arcuri H&R nu arcuri taiate home made, jantele sunt Dotz Daytona,toba sport,folie llumar,etc...si acum daca nu si'a facut singur farurile si stopurile si a cumparat unele gata facute nu e tuning?...apreciem mai mult lucrarile facute in garajul propriu?
@valib: nu cred ca avea nimeni ceva de obiectat daca castiga oltcitul...intradevar pacat ca nu a fost terminat interiorul:)

adi.schumi_tm 01-07-08 21:51

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
eu ma gandesc ca ceva unicat merita sa castige,nu ce gasesti la fiecare colt.Cristi daca iti e asa ciuda ai fi putut face un efort sa ramai la expo,dar asa ai abandonat o competitie la care oricum nu ai fii avut sanse sa castigi.Daca ai fii ramas pana la final atunci ai fii putut sa spui una alta ca nu e corect ca a luat dacia aia rosie premiul si nu tu.Dar cum TU AI ABANDONAT ce sa zic...ar trebuii sa accepti realitatea.Poate la tine la resita o sa castigi cand se va organiza ceva si acolo...poate niciodata

adi.schumi_tm 01-07-08 21:53

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
Quote:

Originally Posted by valib (Post 1623958)
pentru anca:

Oltcit, desigur:)
cine a fost, a cam vazut ce modificari are...(nu cred ca are rost sa le insir)
Singurul minus ar fi faptul ca nu e terminat interiorul (nu a fost timp ca sa mocheteze tot interiorul)
daca nu va place...asta e....dar laudele si aprecierile nu se numara in diplome si afirmatii care mai de care

pana in septembrie poate va fii gata si Oltcitu si atunci dap,va fii un concurent tare

Cristi_XP 01-07-08 21:55

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
=)) Ce sa abandonez frate?Am plecat vineri la ora 6:30 seara dupa ce am stat toata ziua acolo,si dupa ce a trecut juriul ,nu ca altii am lasat masina si am disparut,si am fost si a 2a zi.Nu-s genul care sa ma pun sa fac contestatii,si alte porcarii.Nu ma oftic ca nu am castigat,ma oftic pentru ca nu imi dau seama cum o dacie cu grila si emblema de reno,si cu grile de aerisire puse de forma ,cu un capac de motor vopsit galben care nu are nici o legatura cu masina,doar ca alea si culorile specifice reno,cu litere luate din piata,masina este 50% kitsch ,cum ziceam,cu adevarat merita Best tuning Mioritic,chiar eram ofensat daca as fi castigat.

SirNenea 01-07-08 22:01

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
am si eu intrebare concursul a fost best autohton kitch???
ca dupa cunostintele mele mici in ale tuningului prize false, grile de pe alte marci etc se numeste kitch

valib 01-07-08 22:03

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
eu zic ca, interiorul nemochetat al oltcitului, compensa prezenta siglei RENAULT pe dacia rosie

dar e doar parerea mea....
oricum conteaza aprecierile vizitatorilor mai mult ca o diploma sau o cupa:)
SI nu stiu cine a strans mai multa lume in jurul masinii....

adi.schumi_tm 01-07-08 22:06

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
Quote:

Originally Posted by Cristi_XP (Post 1623990)
=)) Ce sa abandonez frate?Am plecat vineri la ora 6:30 seara dupa ce am stat toata ziua acolo,si dupa ce a trecut juriul ,nu ca altii am lasat masina si am disparut,si am fost si a 2a zi.Nu-s genul care sa ma pun sa fac contestatii,si alte porcarii.Nu ma oftic ca nu am castigat,ma oftic pentru ca nu imi dau seama cum o dacie cu grila si emblema de reno,si cu grile de aerisire puse de forma ,cu un capac de motor vopsit galben care nu are nici o legatura cu masina,doar ca alea si culorile specifice reno,cu litere luate din piata,masina este 50% kitsch ,cum ziceam,cu adevarat merita Best tuning Mioritic,chiar eram ofensat daca as fi castigat.

Priza de aer de pe capota nu era falsa...ai fii vazut asta duminica cand masina a avut toata dupamasa capota ridicata...dar nah cu toate ca zici ca nu te oftici se vede ca nu iti e tot una ca nu ai castigat tu premiu'


SirNenea Re: ShadowCrew nou club in timisoara

--------------------------------------------------------------------------------
am si eu intrebare concursul a fost best autohton kitch???
ca dupa cunostintele mele mici in ale tuningului prize false, grile de pe alte marci etc se numeste kitch


daca ai fii fost la timisoara ai fii vazut realitatea asa ca...data viitoare te asteptam...poate termini si tu loganu' tau si vii cu el...bafta

Cristi_XP 01-07-08 22:10

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
n-am zis io ca o fost falsa...dar nah...tre sa fii un pic atent.Iti sunt acceptate scuzele...
Oricum e kitsch,motorul diesel nu are nevoie de gaura de aerisire,ala si asa abia se incalzeste,la ce sa ii pui inca o gaura in plus in capota...vitan style !!!Ca orice persoana care apreciaza tuningul,sunt iritat cand vad asa ceva la o expozitie,ca sa nu mai vorbim cand vad ca ala ia si un premiu ...

CED 01-07-08 22:33

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
dacia rosie care a luat premiul best autohtona s-a remarcat in primul rind prin munca depusa ca sa ajunga sa arate absolut impecabil
poate e usor sa vorbesti de modificari cind nu ai pierdut nici o noapte de somn in care sa te gindesti cum sa adaptezi diverse sisteme la o masina care nu a fost conceputa pt ele
in primul rind are un concept unitar si o linie clara, ca sa nu mai vorbesc de faptul ca modificarile sint bine facute si materialele folosite sint de calitate

Cristi_XP 01-07-08 22:38

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
Quote:

Originally Posted by CED (Post 1624084)
dacia rosie care a luat premiul best autohtona s-a remarcat in primul rind prin munca depusa ca sa ajunga sa arate absolut impecabil
poate e usor sa vorbesti de modificari cind nu ai pierdut nici o noapte de somn in care sa te gindesti cum sa adaptezi diverse sisteme la o masina care nu a fost conceputa pt ele
in primul rind are un concept unitar si o linie clara, ca sa nu mai vorbesc de faptul ca modificarile sint bine facute si materialele folosite sint de calitate

si unde ii tuningu ? in semnu si grila reno ? in capacu galben cu litere de pe piata?in priza de pe capota sa raceasca motoru supra extramega alimentat ?
Imi plac farurile home made,imi place ideea,motorul,dar majoritatea is modificari de confort,nu tuning,sau o fi montarea de aer conditionat pe dacie tuning ???

CED 01-07-08 22:44

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
Quote:

Originally Posted by Cristi_XP (Post 1624089)
si unde ii tuningu ? in semnu si grila reno ? in capacu galben cu litere de pe piata?in priza de pe capota sa raceasca motoru supra extramega alimentat ?
Imi plac farurile home made,imi place ideea,motorul,dar majoritatea is modificari de confort,nu tuning,sau o fi montarea de aer conditionat pe dacie tuning ???

tu ai o cit de vaga idee ce inseamna schimbarea de motor?

continuam discutia daca imi zici un element pus pe masina ta care nu era din start destinat pt logan

Cristi_XP 01-07-08 22:47

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
la urmatorul show o sa particip cu emblema RENO pe masina !!! sau Nissan...in functie de anotimp !!!
si ca sa inteleaga toata lumea...tuning inseamna sa pui un motor stock de pe o masina pe alta masina.Nu sa faci un motor stock de pe o masina sa mearga mai bine decat la inceput !!!

CED 01-07-08 22:53

Re: ShadowCrew nou club in timisoara
 
nu ai inteles nimic - insisti pe faza cu emblema si asa nu o sa faci tuning - in fine nu e cazul sa iti dau eu lectii dar macar ai rabdare si invata de pe acest forum sau incearca sa fi original


All times are GMT +2. The time now is 03:20.

- Copyright 2024 4Tuning