Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/70256-audi-s3-skn-vs-audi-s3-noname.html)

Hexer 13-03-08 13:23

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Pana la urma am decis sa scriu desi nu am vrut sa ma implic...
Despre comparatia intre 2 masini, mai ales ca softul SKN nu e facut in primul rand pentru liniute, iar nu stiu nimic despre cealalt nu are rost. Sa nu uitam ca numai presiunea la roti daca defera poate insemna 0.1-0.2 sec la 1/4, despre restul sa nici nu discutam...(ce cauciucuri au, care pe care parte a drumului pornise, cum a prins startul si restul...

Daca tot vreti sa comparati un soft dat de germani si una facut in romania sa faceti la o singura masina si puneti pe un Dyno. Atunca postati cele 2 fise si putem discuta despre tema asta, pana acolo vrajala de 2 lei... si nici atunci ca se pot loga si reactia la pedala si restul (esp) care inca inseamna multe zecimi...dar cum vad asta nu prea fece nimeni...


Despre resoftarea SKN nu prea pot spune multe de bine, aceasta metada era practicat in vremea EPROM (eeprom), dar de catva ani exista real time loging si alte minuni care ajuta mult mai mult. Atat despre metoda...cam invechita si nu inteleg de ce se practica la masini de zeci de mii de iepuroi...
Despre softul am o parere si ma slaba...un soft deja facut nu este optim petnru motorul respectiv, cel putin ai 20-40% sanse sa nu mearga intre paramtri optimi, asta din cauza ca nu prea gasesti 2 motoare identice. Si tuning ce inseamna...optimalizare a electronici si a componentelor mecanice (ultima acum nesemnificativ), iar optimalizarea nu se face cu un soft deja facut (ca asa am inteles prin "resaler").

Dar despre mentalitatea ce e pe acest forum...mai bine nu spun nimic...multi incerc sa apere firma lor cu orice metoda (minciuni, falsuri si ascud adevarul...) dar pana la urma tot timpul reiese si atuncea moderatorii incearca ei sa acopere, cu un rezultat controversat.

Ar fi timpul sa decideti, este matrimonial sa site de anunturi sau forum unde se discuta problema...


Abia ma uitat: https://www.youtube.com/watch?v=6OCrOBe-liE

andreitentean 13-03-08 13:43

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1421235)
Cred ca datoreaza mai mult decat scuze pentru Dragos Voinea a jignit si pe altii.

Eu am vorbit la telefon cu Voinea si i-am explicat ca termenul de "noname" a fost intentionat tocmai pentru a nu implica numele altei firmei. Este clar ca exprimarea mea a fost gresita si ca mai multa lume a inteles exact opusul ceea ce imi spune ca eu sunt cel care am gresit.

Tot acest post a inceput pentru ca eu am vrut sa demolez minciunile tale, lucru care s-a intamplat si sa arat lumii caracterul tau imbarligator, tu nefiind prezent la nici o cursa dintre cei doi si , totusi , in necunostiinta de cauza lansezi afirmatii mincinoase.
Eu am fost acolo, am fost chiar si intre ei, ei au fost acolo (logic!) si nimeni nu iti sustine afimatiile tale cu privire la rezultate.

Imi cer scuze tuturor implicati pentru ca tu ai o problema personala cu mine si ca numai din acest motiv au fost folositi si atrasi in acest conflict.

mpa 13-03-08 13:50

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by andreitentean (Post 1421755)
Eu am vorbit la telefon cu Voinea si i-am explicat ca termenul de "noname" a fost intentionat tocmai pentru a nu implica numele altei firmei. Este clar ca exprimarea mea a fost gresita si ca mai multa lume a inteles exact opusul ceea ce imi spune ca eu sunt cel care am gresit.

Tot acest post a inceput pentru ca eu am vrut sa demolez minciunile tale, lucru care s-a intamplat si sa arat lumii caracterul tau imbarligator, tu nefiind prezent la nici o cursa dintre cei doi si , totusi , in necunostiinta de cauza lansezi afirmatii mincinoase.
Eu am fost acolo, am fost chiar si intre ei, ei au fost acolo (logic!) si nimeni nu iti sustine afimatiile tale cu privire la rezultate.

Imi cer scuze tuturor implicati pentru ca tu ai o problema personala cu mine si ca numai din acest motiv au fost folositi si atrasi in acest conflict.

Bun. Felicitari.


La randul meu vreau sa imi cer scuze de la blazeyblaze deoarece am vazut varianta originala la filmul de pe youtube. Persoana de la care il am nu a zis nimic si nu aveam de unde sa stiu ca e editat.
Ce am spus insa despre moderare si despre grupuri de interese pe forum ramane din pacate valabil.

blazeyblaze 13-03-08 14:37

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
@MPA - tu ti-ai luat lumea in cap si te asigur ca o sa discutam foarte curand despre treaba asta


@Sebastian - daca nu-ti place moderarea nu mai scrie aici frate....oricum pe forumul tau vorbesti de 4tuning si iti bati joc in toate felurile de toata lumea de aici si de forum....si cred ca stim toti asta....in al doilea rand....eu sunt prieten cu SKN si sunt cel mai prost moderator....cel mai prost din curtea scolii esti tu si tin sa iti spun ca nu e cazul sa dai altora lectii de moralitate cand tu, stiind ca eu sunt potential client SKN, mi-ai dat mie telefon sa imi propui sa imi faci cu costuri egale cu zero ceea ce vrea SKN sa imi faca...pai scuza-ma dar cine prostul aici? eu sau tu ca incerci sa furi un client SKN, de altfel prieten si foarte bun cu ei? iarta-ma dar mie nu imi place sa imi tradez prietenii , spre deosebire de altii ;)
Eu ma retrag din discutie iar daca voi avea ceva de zis o fac pe viitor face to face
Numai bine baieti

voinea 13-03-08 15:59

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
am discutat cu Andrei si si-a cerut scuze de folosirea exprimarii noname (ce normal a fost luata ca o catalogare nu ca o ascundere a identitatii firmei mele)

Legat de afirmatia mea (pe prima pagina - primul meu post) legata de incercarea de a atrage un client la mine in firma , totul a fost o greseala. Angajatul meu , Dan , tunase acel 1.8T si era la capitolul sfaturi catre client. BBM (Mihai) era prezent la Wizard (in acelasi spatiu de la IDM sunt mai multe activitati acum - car-audio si alarme - folie - ciptuning - si masini de ocazie noi ) ... el era cam branduit (ca de obicei) cu SKN de la sapca pana la masina. Dan cum nu stia cine este el a crezut ca este de la SKN (si cand mi-a zis de faza a crezut ca e Tentean). Telefonul fara fir se numeste si toti ar trebui sa stim ca nu e bine sa plecam urechea la ce zice unu ca a facut altul.

Hai sa ne intoarcem fiecare la masinile noastre si tuningurile noastre, iar pe noi TCM Turbo dar si pe cei de la SKN ii gasiti la salonul 4Tuning Days de peste doua zile.

andreitentean 13-03-08 17:46

Re: Audi S3 SKN vs Audi S3 NONAME
 
Quote:

Originally Posted by voinea (Post 1422082)
am discutat cu Andrei si si-a cerut scuze de folosirea exprimarii noname (ce normal a fost luata ca o catalogare nu ca o ascundere a identitatii firmei mele)

Legat de afirmatia mea (pe prima pagina - primul meu post) legata de incercarea de a atrage un client la mine in firma , totul a fost o greseala. Angajatul meu , Dan , tunase acel 1.8T si era la capitolul sfaturi catre client. BBM (Mihai) era prezent la Wizard (in acelasi spatiu de la IDM sunt mai multe activitati acum - car-audio si alarme - folie - ciptuning - si masini de ocazie noi ) ... el era cam branduit (ca de obicei) cu SKN de la sapca pana la masina. Dan cum nu stia cine este el a crezut ca este de la SKN (si cand mi-a zis de faza a crezut ca e Tentean). Telefonul fara fir se numeste si toti ar trebui sa stim ca nu e bine sa plecam urechea la ce zice unu ca a facut altul.

Hai sa ne intoarcem fiecare la masinile noastre si tuningurile noastre, iar pe noi TCM Turbo dar si pe cei de la SKN ii gasiti la salonul 4Tuning Days de peste doua zile.

Multumesc lui Dragos pentru lamurirea situatiei.
Si uite cum putem reveni la un ton civilizat pe care consider ca toti partenerii mei de discutie il merita.

SKN, TCM Turbo si multe alte firme serioase de chiptuning va asteapta incepand cu Sambata ora 10 la salonul 4Tuning Days.


All times are GMT +2. The time now is 15:24.

- Copyright 2026 4Tuning