![]() |
Re: Maserati Gran Turismo S
Quote:
Adica iti permite tie cumparator sa-ti faci o idee cam cat de eficienta este o masina in raport cu o alta. Evident ca daca tu iesi cu masina pe autostrada si mergi cu 200 la ora consumul va fi mult mai ridicat decat cel din specificatii. Daca mergi cu 120 (care e viteza maxima folosita in acele teste) consumul va fi mai apropiat. Faza e ca daca o masina consuma mai mult decat alta la 120 km/h garantat va consuma mai mult si la 200 km/h. Sau cel putin mie logica asa imi spune :P |
Re: Maserati Gran Turismo S
m am urcat in ea....si tot gasesti in interior e de proasta calitate...nici vb de ferrari...cand inchizi usa parca s a rupt masina...cine nu si permite un ferrari...alege un maserati..:)
|
Re: Maserati Gran Turismo S
b_gt
Maserati e mult peste Ferrari, la nivelul calitatativ a finisajelor! Maserati nu este un "Ferrari fake"... Granturismo nu se compara cu nici un Ferrari. Si nici Maserati nu se compara cu Ferrari de fapt! Daca ar fi sa generalizam: Ferrari = Performante, Maserati = Calitate! Daca chiar ai fost deja cu Maserati-uri moderne sigur ar fii trebuit sa remarci. Nu e nici finisat ca un Audi/Porsche dar e peste BMW, Mercedes sau Ferrari. Per final, cine isi cumpara Maserati nu o face din lipsa de bani, o face pentru ca sunt masini foarte frumoase si placute care chiar la 40kmh iti dau senzatii. Doar chestie de gusturi :) Eu, intre GT si F430 as alege GT chiar de as avea bani de cinci F430-uri ;) |
Re: Maserati Gran Turismo S
are un interioe special chiar...seamana cu cel de la 599..:))))nu?e un plastic total masina
|
Re: Maserati Gran Turismo S
Nu argumentez. Doar pozele sunt de ajuns.
http://image.motortrend.com/f/937110...erior_view.jpg http://www.sportscarcup.com/cars/fer...o-interior.jpg |
Re: Maserati Gran Turismo S
te ai facut de ras cand ai pus pozele astea:))) masina sport cu lemn:)))) si f 430 are carbon de 12 mii euro ...volanul e imens parca e de tir...bordul invechit..
|
Re: Maserati Gran Turismo S
1. Cam asta am sustin eu de la inceput, ca Maserati e mai luxuos decat Ferrari.
2. Nu e F430, e F599 (Ai zis ca interiorele seamana, am adus proba ca nu) 3. Volanul are acelasi diametru (Group FIAT) PS. Nu mai raspund ca ne apropiem de off-topic. Si oricum nu avanseaza discutia. |
Re: Maserati Gran Turismo S
maserati e un ferrari a l saracilor...nu are pik de geniu masina...nu rae o forma..nimic nimic..
|
Re: Maserati Gran Turismo S
<script type="text/javascript" src="https://www.4tuning.ro/flv_player4/swfobject2.js"></script><div id="330">film</div><script type="text/javascript">swfobject.embedSWF("https://www.4tuning.ro/flv_player4/flvplayer.swf","330","470","370","9.0.115", "https://www.4tuning.ro/flv_player4/expressInstall.swf" , {fullscreen:"true",file:"https://www.4tuning.ro/flv_movies/Maserati_Granturismo_S.mp4",image:"https://www.4tuning.ro/flv_movies/Maserati_Granturismo_S.jpg"} , {allowfullscreen:"true"}, { });</script>
|
Re: Maserati Gran Turismo S
b_gt , mai bine te opresti ca te faci de ras in continuare.
|
Re: Maserati Gran Turismo S
Cum nu rae forma rae prea tare .
|
Re: Maserati Gran Turismo S
Quote:
off...lasa-l frate ca traieste in lumea lui.. |
Re: Maserati Gran Turismo S
Superba, o masina rafinata si foarte foarte frumoasa. Superba
|
Re: Maserati Gran Turismo S
bomba masina ...
|
Re: Maserati Gran Turismo S
Superba masina,foarte reusita partea frontala.
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:56. |
- Copyright 2026 4Tuning