Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Maserati Gran Turismo S (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/69745-maserati-gran-turismo.html)

C63 AMG 18-01-09 22:15

Re: Maserati Gran Turismo S
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 1991865)
eu zic ca niciodata nu o sa se potriveasca testele alea cu realitatea poate doar consumu minim si cel maxim asa cum nu se potrivesc nici acceleratile date de producator iar consumu mediu nici atat ..un bmw 750 4,4 biturbo consum mediu declarat 12.5% consum a-m-s 14.9% ML63AMG a luat in test consum de 20 % hai sa fim seriosi masina de 514cp poti sa mergi cu ea numa cu 90km/h?

Pai n-a spus nimeni ca se potrivesc :D Dupa cum am mai spus si pe un alt thread (ala cu alfa romeo gta), ele au un rol comparativ si nimic mai mult.
Adica iti permite tie cumparator sa-ti faci o idee cam cat de eficienta este o masina in raport cu o alta. Evident ca daca tu iesi cu masina pe autostrada si mergi cu 200 la ora consumul va fi mult mai ridicat decat cel din specificatii. Daca mergi cu 120 (care e viteza maxima folosita in acele teste) consumul va fi mai apropiat. Faza e ca daca o masina consuma mai mult decat alta la 120 km/h garantat va consuma mai mult si la 200 km/h. Sau cel putin mie logica asa imi spune :P

b_gt 19-01-09 12:38

Re: Maserati Gran Turismo S
 
m am urcat in ea....si tot gasesti in interior e de proasta calitate...nici vb de ferrari...cand inchizi usa parca s a rupt masina...cine nu si permite un ferrari...alege un maserati..:)

Evoluzione 19-01-09 13:00

Re: Maserati Gran Turismo S
 
b_gt

Maserati e mult peste Ferrari, la nivelul calitatativ a finisajelor! Maserati nu este un "Ferrari fake"... Granturismo nu se compara cu nici un Ferrari. Si nici Maserati nu se compara cu Ferrari de fapt!
Daca ar fi sa generalizam:
Ferrari = Performante, Maserati = Calitate!

Daca chiar ai fost deja cu Maserati-uri moderne sigur ar fii trebuit sa remarci. Nu e nici finisat ca un Audi/Porsche dar e peste BMW, Mercedes sau Ferrari.

Per final, cine isi cumpara Maserati nu o face din lipsa de bani, o face pentru ca sunt masini foarte frumoase si placute care chiar la 40kmh iti dau senzatii. Doar chestie de gusturi :)
Eu, intre GT si F430 as alege GT chiar de as avea bani de cinci F430-uri ;)

b_gt 20-01-09 17:41

Re: Maserati Gran Turismo S
 
are un interioe special chiar...seamana cu cel de la 599..:))))nu?e un plastic total masina

Evoluzione 20-01-09 23:00

Re: Maserati Gran Turismo S
 
Nu argumentez. Doar pozele sunt de ajuns.

http://image.motortrend.com/f/937110...erior_view.jpg

http://www.sportscarcup.com/cars/fer...o-interior.jpg

b_gt 21-01-09 10:20

Re: Maserati Gran Turismo S
 
te ai facut de ras cand ai pus pozele astea:))) masina sport cu lemn:)))) si f 430 are carbon de 12 mii euro ...volanul e imens parca e de tir...bordul invechit..

Evoluzione 21-01-09 13:37

Re: Maserati Gran Turismo S
 
1. Cam asta am sustin eu de la inceput, ca Maserati e mai luxuos decat Ferrari.
2. Nu e F430, e F599 (Ai zis ca interiorele seamana, am adus proba ca nu)
3. Volanul are acelasi diametru (Group FIAT)

PS. Nu mai raspund ca ne apropiem de off-topic. Si oricum nu avanseaza discutia.

b_gt 21-01-09 14:14

Re: Maserati Gran Turismo S
 
maserati e un ferrari a l saracilor...nu are pik de geniu masina...nu rae o forma..nimic nimic..

boy_wonder 24-03-09 12:32

Re: Maserati Gran Turismo S
 
<script type="text/javascript" src="https://www.4tuning.ro/flv_player4/swfobject2.js"></script><div id="330">film</div><script type="text/javascript">swfobject.embedSWF("https://www.4tuning.ro/flv_player4/flvplayer.swf","330","470","370","9.0.115", "https://www.4tuning.ro/flv_player4/expressInstall.swf" , {fullscreen:"true",file:"https://www.4tuning.ro/flv_movies/Maserati_Granturismo_S.mp4",image:"https://www.4tuning.ro/flv_movies/Maserati_Granturismo_S.jpg"} , {allowfullscreen:"true"}, { });</script>

SV25MBN 24-03-09 17:18

Re: Maserati Gran Turismo S
 
b_gt , mai bine te opresti ca te faci de ras in continuare.

fulgerash 24-03-09 18:34

Re: Maserati Gran Turismo S
 
Cum nu rae forma rae prea tare .

Alex_pitesti 24-03-09 18:50

Re: Maserati Gran Turismo S
 
Quote:

Originally Posted by SV25MBN (Post 2179196)
b_gt , mai bine te opresti ca te faci de ras in continuare.

masina foarte frumoasa...
off...lasa-l frate ca traieste in lumea lui..

askhy 25-03-09 05:29

Re: Maserati Gran Turismo S
 
Superba, o masina rafinata si foarte foarte frumoasa. Superba

YoZ88 25-03-09 09:54

Re: Maserati Gran Turismo S
 
bomba masina ...

SaIBoT 25-03-09 10:00

Re: Maserati Gran Turismo S
 
Superba masina,foarte reusita partea frontala.


All times are GMT +2. The time now is 19:56.

- Copyright 2026 4Tuning