![]() |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
O sa incerc. Multumesc.
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
nu se vad poze .. statusul nici la mien nu se schimba e de la ei .. nu esti singurul care are aceste probleme ;)
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Quote:
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
da... sts nu`mi mere nici mie de luni de zile.. mai merge cateodata asa cand apuca :lol:
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Quote:
mai şterge din ei.... |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Cautati AdBannerRemoverPlusv1.0.3.6
gasiti detalii mai multe aici http://www.videotutorial.ro/?p=1219 |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Nu este vorba de un program. Tot ce trebuie să faci, este să modifici un fişier de Windows. Chiar dacă poate sună complicat pentru utilizatorii obişnuiţi, este o operaţiune pe care o poate face oricine.
Cam la atât se rezumă blocarea reclamei din Yahoo Messenger 9. Dar până acolo trebuie să localizezi fişierul ce trebuie editat. Acesta se numeşte Hosts (fără nicio extensie) şi se găseşte în directorul C:\windows\system32\drivers\etc. imagine http://storage0.dms.go4it.ro/m.....r-mare.jpg Neavând o extensie, acest fişier nu poate fi deschis prin dublu click cu niciun program. Însă este suficient să-l deschizi cu Notepad . La sfârşitul textului, dai enter pentru a intra pe un rand nou şi scrii următoarea comandă: 127.0.0.1 insider.msg.yahoo.com. Salvezi fişierul şi îl închizi. Nu este necesară restartarea sistemului de operare, iar reclama din Yahoo Messenger 9 va fi blocată de la următoarea pornire a programului. imagine http://storage0.dms.go4it.ro/m.....height=481 Explicaţia Yahoo Messenger 9Yahoo Messenger 9 Fişierul Hosts este un fel de agendă în care adresele Web sunt trecute alături de IP-urile corespunzătoare pentru a indica programelor care se conectează la Internet (browser, client de e-mail, messenger etc.) calea corectă. În mod normal, găsirea IP-urilor pentru adresele Web se face prin intermediul ISP-ului. Adresele trecute în fişierul Hosts constituie o excepţie de la această regulă. Dacă alături de o adresă Web treci IP-ul local, acea adresă va fi automat blocată. Acesta este şi cazul tacticii de blocare a reclamei din Yahoo Messenger 9. 127.0.0.1 este IP-ul local, iar insider.msg.yahoo.com este adresa de la care Yahoo Messenger 9 încarcă reclama. Odată blocată cu ajutorul fişierului Hosts, reclama nu mai apare în fereastra de Yahoo Messenger 9. Soluţia este pe cât de simplă, pe atât de eficientă. Iar odată cu eliminarea enervantei reclame, se mai face puţin spaţiu în şi aşa destul de aglomerata listă de contacte din Yahoo Messenger. ;) merje ;) |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
2 Attachment(s)
cei care folositi messenger 10 ,aveti aici executabilul fara reclama ;)
il dezarhivati si il copiati in folderur de messenger ;) |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Thx Pyscho!:shock:
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Merge si la varianta 8 de mess, daca scrii sub "127.0.0.1 insider.msg.yahoo.com" (de care zicea Psycho) si "::1 localhost" (in spatiul dintre cifra 1 si cuvant sunt de fapt 2 tab-uri)...asa trebuie sa fie si la voi in fisierul acela.
Exemplul dat de Rudolph88 merge de minune la mess 8. https://forum.4tuning.ro/attachment.p...4&d=1236171560 Multumesc baieti! |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:45. |
- Copyright 2026 4Tuning