![]() |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
P.S: E270 DN1 23 dec (aparut la Realitatea, cand ma alerga politia :)) ) 262.3 km/s atat arata gps-ul |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Cu ce am avut eu pana acum, generatie veche:
-w 123 300d - 160; -w 123 200d- 116 km (mai mult nu vroia nici la vale, cele mai puturoase motoare); -w123 280 e hidramat - asta a uimit - 200, si mai putea dar mi-a fost frica pentru ca incepuse sa piarda piese din caroserie (semnal, ornament cromat aripa etc) si nici nu aveam cauciucuri. Masina era un gunoi din '79, prabusit pe afara si la tabla dar cu o mecanica de mare exceptie,reusea sa ma uimeasca in fiecare zi); -w 126 280 sel hidramat - 160, nu am avut unde mai mult, cu toate ca modelul nu indeamna la viteze mari. |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
W201, motor 2000 benzina - 210km/h
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
w202 220 Diesel vreo 210
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
c180 w202 210 in vreo 3 km
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
W211 130 km/h mergeam regulamentar :))))
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
260 (era la capat) 256 pe gps , cred ca mai mergea.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
W203 220CDI cu cip (170 hp) am prins aproape 230...
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
parca era 200 CDI nu ?
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Pentru curiozitatea ta sunt identice motoarele de 200 CDI cu 220 CDI si nar fii corect sa zic ca ii 200CDI pentru ca ar trebui sa aiba 145 de cai cu cip.Si asa ca are 170 de cai cu cip imi permit sa zic ca ii 220 CDI.Daca te deranjeaza ii 1.2 benzina,3 pistoane de seat;)
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
credema ca stiu ce inseamna c220 cdi , ca este aceasi cilindree cu 200 cdi, dar diferenta intre ele nu se rezuma doar la un banal "cip" . Nu stiu de ce o tii tare asta cu 170cp , cand mai toti chiptuneri dupa resoftare la 200 cdi dau aprox. ~150 cp si ~170 cp pentru 220 cdi . In fine, fara dyno discutia poate continua la nesfarsit, succes in continuare.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Voi astia de la Oradea tot timpu aveti impresia ca voi dati ora exacta...nu am fost la dyno pentru ca momentam am cam multe pe cap si nu am timp si ambreiaj de asa ceva,cand le voi avea pe toate voi merge si vei fii primul de pe forum care va primi fisa.Salut
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
oricum bobo...slabut 230
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Mai aveam vreo 500 de ture,poate ca treceam de 230 dar nu cred ca ma lasa cutia sa merg foarte tare (in carte zice ceva de 215 maxim)
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
O sa radeti dar ( aviz celui cu care v-ati cerat mai demult cu aceiasi masina)Mercedes CLK 230 Kompresor culmea ironiei tot Avangarde 250Km/h , imi cer scuze dar nu am poza insa cand plec la mare ii dau din nou si promit sa fac poza . Referitor la baiatu cu aceaiasi masina din topicurile mai vechi asta cu poza nu e prea relevanta am fost in turcia si pe autostrada la ei sunt niste vai asa si dupaia deal iar pe valea aia masina automat se de peste cap acu adik eu aveam atunci un bmw 316 105 cp care nici in ruptu capului n u vroia mai mult de 180 iar acolo ma simteam si eu bn 200 :D. Stiu ca o sa imi sariti in cap ca voi aveti C220D si nu ia atat va astept la o proba din banii vostri daca nu sunteti creduli faceti ce test vreti ca e stock si gata punct.
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:14. |
- Copyright 2026 4Tuning