![]() |
Re: Tinerele in Romania...
In cazul asta ... they suck. :lol:
|
Re: Tinerele in Romania...
ce sa le faci mama....lasa ca am vazut eu si baieti cu masini la care nu stiau altceva in afara de model.....total afoni....exista o groaza de specimene pe lumea asta.....eu pe zi ce trece raman din ce in ce mai surprinsa....
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
|
Re: Tinerele in Romania...
sigur nu era seria 7?:D
|
Re: Tinerele in Romania...
Clau mama, tu esti o exceptie! :) nu esti ca toate alea disperate dupa ultimu bamveeeeeu fuuuuuuul faaataa :) Cheers! and see u soon ! Pupici si bafta de la TArgoviste
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
Quote:
|
Re: Tinerele in Romania...
aaaa,scz,ala cu seria 7..nu era vb de el:lol:...dar il stiu si p ala cu seria5 :| :)
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
|
Re: Tinerele in Romania...
Deci ... esti fantastica. :lol:
|
Re: Tinerele in Romania...
Quote:
Eu consider ca daca stii sa vorbesti,si cand sa vorbesti si ce anume sa vorbesti la timpul potrivit,ai mai multe sanse ca altii de bani gata Cat despre fomeile pe interes..curve`au fost si`or sa fie mereu..stiti vorba aia,curva`i curva pana moare,si tot se dezbraca de toale...fara sa jignesc pe nimeni..k oricum nu am facut referire la cineva in mod special! In general cam asa sunt femeile,daca stii unde s-o atingi..ori cu palma la momentul X,ori cu...tot la momentul X,sunt rezultate bune..bine nu sunt adeptul palmelor...decat in unele momente:lol: Cat despre fetele de 14-15 ani care-si posteaza fundurile pe hi5,cineva a avut dreptate,totu tine de parinti in primul rand;) Iar despre "tanti" care-si vede baiatul de 5 ani jumate cu "cucul" hard dimineata...n-am cuvinte.... a mai zis cineva,nu uita ca ai un pc si net in casa... Oricum..mai sunt si fete cuminti care stiu ce vor de la viata..eu pana am intalnito,am trecut destul prin "hi5-uri" si alte discoteci :-j Tre sa stii sa-ti dai seama care merita,si ce merita;)_ Multa bafta |
Re: Tinerele in Romania...
"tanti" iti cam da dreptate ;)
as mentiona doar atat,ca nu iti vine sa crezi cit de greu este sa fii parinte in lumea asta...nu ai modele,nu ai o reteta cum sa iti cresti copilul. |
Re: Tinerele in Romania...
Sar`na...cat despre cum sa fii un parinte mai bun,cred ca o mama ai si tu(cu scuzele de rigoare daca am gresit ceva...:???:),si de acolo poti imprumuta niste sfaturi si idei:rolleyes2
Multa bafta |
Re: Tinerele in Romania...
ia gindeste-te,ce poate sa imi zica mama in legatura cu pc-u???acum 10 ani nici nu ne imaginam ca prin 2008 deja nu va fi ceva iesit din comun sa fie cite 2-3 intr-un apartament...
7 luni avea fiul-meu cind in 4 labe s-a carat la pc si a l-a pornit,la 1 an deja era lipit de monitor ca taica-sau juca underground 2.... eu stateam si ma gindeam,sa imi pun piciorul in prag sa nu il las?sa fiu eu aia ritardata care nu intelege ca bat vinturi noi?sau sa il ajut,sa il supraveghez sa nu ajunga sa faca prostii singur de capul lui,si in asa fel sa pot sa ii impun limite...ca pana ce va fi el asa la 20,aparent ala care nu e boss la pc-uri,nu are sanse nici macar sa isi plateasca taxele... si tot asa probleme avem la multe altele... de exemplu acum am citit ca era un caz,mai sci-fi...ma rog..era vb de o fata de 11 ani,care a fost ajutata de medici ca sa scapa de un mini-vibrator,care s-a incapatinat sa ramina la destinatie...sa nu zic,cite pareri acolo....moaaa,ca la 11 ani se gindeste sa isi provoaca placere,in loc sa se joace cu papusile???? mda e usor sa ne ascundem dupa deget si sa strigam lupu...dar la gradinita se preda mate ce am invatat eu in clasa a 2-a,ne trimitem copii la meditatii din clasa 1-a,dupa aia la sport,dupa aia iara la meditatii...pe noi ne vede cum ne stoarcem mintile sa facem bani pentru toate astea,nu stie ce inseamna joaca...ca sa il feresti de belele ii explici la 5 ani ce inseamna abuz sexual....ia ziceti-mi,cum sa ramina una/unul copila/copil??? scurt pe doi,nici un standard de acum 10 ani nu te mai ajuta azi,si astea de azi peste 10 ani iara nu te vor ajuta..;) |
Re: Tinerele in Romania...
Bea , referitor la fetita de 11 ani, te rog arunca un ochi pe www.parinti.com si ai sa fi surprinsa de copii de 2-3-4-5 ani care isi baga degetelul acolo !
|
Re: Tinerele in Romania...
nu EU sunt surprinsa!!!;)
cum s-a mentionat mai sus,eu imi vad fiul de 5 ani in fiecare dimineata :lol: si daca stai la un pahar de vorba cu educatoarele,pici pe spate ce auzi! de aceea incerc sa explic,ca din cauza asteptarilor peste masura,si al volumului imens de informatii la care au ei acces,se maturizeaza extrem de repede,desi unii nu sunt pregatiti..dar sunt nevoiti!din aceasta cauza multi copii efectiv isi pierd sanatatea mintala si devin devianti! |
| All times are GMT +2. The time now is 09:06. |
- Copyright 2026 4Tuning