Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Toyota Celica vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/63361-toyota-celica-vs.html)

kidu2006 18-02-08 22:25

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by sica (Post 1335323)
Incerci cu un Ford focus 1.6 16 v 101 hp?

SICA,sa`mi dai pm cu idu de mess sau un nr de tel..vineri sau sambata facem o incercare;)cu conditia sa nu ai modificari prea mari;)oricum daca ai modificari mari se observa si nu mai suntem prieteni:lol:

FUBU_S 18-02-08 23:17

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
cat are masinuta ta la kg sa vad daca ma bag si eu cu balena mea :))

kidu2006 18-02-08 23:41

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by FUBU_S (Post 1367883)
cat are masinuta ta la kg sa vad daca ma bag si eu cu balena mea :))

Pai am mai zis...1100-1200kg,105cp STOCK...tu?ce conduci si detalii:-P
p.s.: in otopeni city stai?cunosc si eu pe acolo cativa

FUBU_S 20-02-08 00:10

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
pai ma dadeam cu un 307cc da am fro 300de kile peste tine :)) tot 1.6 110 cai

kidu2006 20-02-08 19:40

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by FUBU_S (Post 1370295)
pai ma dadeam cu un 307cc da am fro 300de kile peste tine :)) tot 1.6 110 cai

Pai m`am mai dat cu un 307,cica era si cipuit nitel..120-130cp avea...l-am fript:lol:,daca vrei sa ne dam e ok din partea mea
Red-Bull,n`am avut ma probleme la masina,doar suspectam io ceva necurat..masina mergea stass..plm.inchipuirile mele:lol::lol:
ne auzim maine;)

kidu2006 22-02-08 01:43

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Update la lista...:
Opel kaddet 1.8 fara drept de apel ultima tura:oops:
Alfa 147 120cp fara drept de apel...
Hyundai coupe 140cp,din mers...idem:lol:

bobby_gsi2 22-02-08 07:43

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Inseamna ca tu ai declarat o putere mai mica fata de cat are masina, asta e parerea mea, ceva ceva tot are ea umblat. Pacat ca sunt departe ca iti aratam eu diferente intre 115 cai ai mei si cei 105 pe carte spui tu ca ii ai.

Opelino 22-02-08 09:10

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
La prima tura...erai la usa din spate....la a doua...sa ziceam ca am fost egali, desi eram cu botul masinii in fata ta....iar ultimele 2 le-ai luat tu (furtun slabit la debitmetru, de aceea am pierdut si cu Meganul de 3 ori, dar cu el am plecat si prost si am prins si umezeala pe banda mea)....deci scorul ar fi 2-2 cu tine!

PS: Am probleme la cateva piese ce tin de functionarea motorului, iar ambreiajul patineaza....dar intr-o luna maxim se vor rezolva...si atunci nu cred ca vor mai fi astfel de "scuze"!

maniacu_mnc 22-02-08 09:36

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by bobby_gsi2 (Post 1375376)
Inseamna ca tu ai declarat o putere mai mica fata de cat are masina, asta e parerea mea, ceva ceva tot are ea umblat. Pacat ca sunt departe ca iti aratam eu diferente intre 115 cai ai mei si cei 105 pe carte spui tu ca ii ai.

Credema omul are cat zice 105 cp

kidu2006 22-02-08 10:22

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by Opelino (Post 1375486)
La prima tura...erai la usa din spate....la a doua...sa ziceam ca am fost egali, desi eram cu botul masinii in fata ta....iar ultimele 2 le-ai luat tu (furtun slabit la debitmetru, de aceea am pierdut si cu Meganul de 3 ori, dar cu el am plecat si prost si am prins si umezeala pe banda mea)....deci scorul ar fi 2-2 cu tine!

PS: Am probleme la cateva piese ce tin de functionarea motorului, iar ambreiajul patineaza....dar intr-o luna maxim se vor rezolva...si atunci nu cred ca vor mai fi astfel de "scuze"!

Oricand,anytime,next time cu $$$,nu de alta,dar k sa te potolesc definitiv:lol:,la ultima tura ai fost atent cate masini ai ramas in urma?sau vedeam yo aiurea de la oglinzile alea?:rolleyes2 si cum zic baietii din Campina"iti sparg creierii" de data asta:lol::lol:
glumesc
Bobby GSI...105cp am iti garantez,nu are nimic umblat la motor,si are aproape 300.000km:(
Dar,nu uita,e japoneza,si caii lor alearga mai bine k restu..

petreals 22-02-08 11:18

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by kidu2006 (Post 1375630)
Dar,nu uita,e japoneza,si caii lor alearga mai bine k restu..

subscriu :lol:


incerc si eu sa ajung in seara asta...am o problema la service din cauza unei pompe "bune" de benzina...tot la 11 la victoriei nu?...oricum vb cu redbull dc e...bafta baietzi si nu va mai certati...e for fun8):D!

kidu2006 22-02-08 11:36

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Io cred ca o perioada o stau raman sa admir,nu ma mai dau...aseara am cam intrecut masura cu saraca masina:???:,cred ca m-am dat de vreo 10 ori cel putin:???:
So mai pun putin si pe ea la punct si porma ies iar sa facem victime:lol:

fgm 22-02-08 13:32

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Corect, ingrijeste-o si pe urma iesi sa le spargi capul :) :) :)

b01uxd 22-02-08 13:44

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by petreals (Post 1375722)
subscriu :lol:


incerc si eu sa ajung in seara asta...am o problema la service din cauza unei pompe "bune" de benzina...tot la 11 la victoriei nu?...oricum vb cu redbull dc e...bafta baietzi si nu va mai certati...e for fun8):D!

dak iesi azi....vin si eu:) de data asta seat leon 1.6 16v 105 cp:) alb

Kiki 22-02-08 16:26

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by kidu2006 (Post 1375303)
Update la lista...:
Opel kaddet 1.8 fara drept de apel ultima tura:oops:
Alfa 147 120cp fara drept de apel...
Hyundai coupe 140cp,din mers...idem:lol:

io totusi pariez pe kadett, daca la om ii mergeau toate cum trebuie ambreiaj si ce mai avea pacolo "bulit" nu discuta... dar am incredere ca data viitoare te face, sponsorizez io pe opelino :D :D
PS: am observat ceva... nu ma inteleg deloc bine cu masinile turbo :| (cum ar fi leonu avy si octavia aia "jucausa"), aseara cand am ajuns prin cartier m-am mai tras cu un audi A4 benzina undeva pe la 160 cai si nu am discutat cu el..am ajuns la concluzia ca la mine trage constant...pe cand la turbina ai acel boost de putere cand intra...acolo se petrece ruprea de ritm si gata.... data viitoare ma voi infatisa cu niste jenti pe 15 pe spate sa vad daca e diferenta...


All times are GMT +2. The time now is 08:09.

- Copyright 2026 4Tuning