![]() |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
Quote:
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
@ boomerang nu se potrivesc mufele dar poti sa le sficuesti si sa iei de pe unu sa pui pe celelalt. as avea eu nevoei de mufele de la bordul dreptunghiular
@rorika habar nu am dar ai putea sa gasesti ceva inlocuitori |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
are cineva macarale geamuri electrice Golf 1 Gti Cabrio???
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
fatilor am o problema ce imi vine sa stric masina.oscileaza relatiul.am un golf 3 1.6 benzina din 98 brek.indiferent de tem motorului cand e pe liber oscileaza si ff rar se opreste de tot..am schimbat filtru: polen, aer, benzina dar degeaba.nus ce sa i fac iar mecanicii mi au zis ca tre bag bani multi pt ca sa mearga ca la inceput.va rog care se pricepe sa ma ajute plssssssssssssss.
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
schimba bujiile,fisele(se poate sa fie fisurata vreo una)..poate pe la bobina de inductie ai problema(incearca sa pui alta)... incearca si o splare de injectoare undeva la un service bun. Hai bafta!!
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
ma intereseaza si pe mine motorizare de pe gti
capacitate cilindrica / si cai putere |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
1588cmc 110cp
1781cmc 112cp ambele injectie mecanica |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
Quote:
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
Re aLL As avea si eu nevoie de proiector fals acela dintr-o singura bucata pe partea dreapta cn are si cat ar vrea pe el ms mult
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
baietii merge sa pun turbo pe un motor 1.5d?
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
1 Attachment(s)
salutare, am si eu o problema care nu prea tine de acest topic insa am vazut ca e despre lichide :) Problema e urmatoarea. Am luat vas expansiune cu senzor de ala in el am scos senzoru si la m curatat ca era plin de ulei acuma e curat insa intrebarea mea e cum functioneaza acest senzor? Va pun o poza cu el si mentionez ca am stat cu aparatu de masura pe el si la m bagat in apa insa nu are continuitate deloc ca si cum nu ar fi... oare care e baiu sau pe ce principiu funcrioneaza:) Multumesc
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
Buna as vrea sa cumpar un golf 1 si as vrea niste detalii poate stiti .
Iau unu cu motor 1.6 disel ... cat ma costa un gti de 1.6 +cutie ?? si cam cat consuma ? Ceasurile se pot monta de golf 2 sau 3 ? |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
150 motorul cu toate anexele la care mai adaugi conducte, pompa, aprindere, cutia si aia inca vreo 50e si multe alte maruntisuri, ori cauti un gti gata ori mai bine treci pe kr :)
ceasuri de g2 |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
KR ii ala de 1.8 16v nuh ?
si cam cat consuma un 1.6 gti ?? si un 1.8 16v kr ? |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
1.6 intre 8-15% depinde cum mergi
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:12. |
- Copyright 2026 4Tuning