Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   BMW E30 325i Turbo vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/55710-bmw-e30-325i-turbo-vs.html)

andreiwtw 08-09-08 10:43

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by vec (Post 1738442)
boh-u este un urs extraordinar din toate punctele de vedere, estetic si mecanic ...foarte frumoasa masina

Dar NSL-ul este un pic mai sus ...
Oricum il astept la revansa !!!

andreiwtw 08-09-08 10:45

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by negoitacata (Post 1738069)
Cam puternici competitori la Buzau:D:D:D

Tu ce competitori ai avut ???

daniwmk 08-09-08 11:12

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1738933)
Dar NSL-ul este un pic mai sus ...
Oricum il astept la revansa !!!

pai ma gandesc in primul rand la faptul ca unu e 12v si unu e 24v la baza ...

andreiwtw 08-09-08 12:09

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1739005)
pai ma gandesc in primul rand la faptul ca unu e 12v si unu e 24v la baza ...

Asa e !
Oricum performantele sunt apropiate !
Data viitoare o sa scot si eu bancheta spate si tot ce am prin portbagaj ( inclusiv rezerva ) si poate suntem egali .

negoitacata 08-09-08 12:28

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1738940)
Tu ce competitori ai avut ???

Stai linistit ca nu am zis-o cu rautate stiu ca e o masina tare am zis ca au fost masini FOARTE PUTERNICE.......momentatn nu am masina pt ca nu am carnet;) si nici cei 18 ani

andreiwtw 08-09-08 12:47

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by negoitacata (Post 1739184)
Stai linistit ca nu am zis-o cu rautate stiu ca e o masina tare am zis ca au fost masini FOARTE PUTERNICE.......momentatn nu am masina pt ca nu am carnet;) si nici cei 18 ani

Exact asta am vrut sa evidentiez !
Iti urez sa te cresti mare cat mai repede ca sa-ti poti lua permis ... !!!

ionut-01nsl 08-09-08 13:29

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1739005)
pai ma gandesc in primul rand la faptul ca unu e 12v si unu e 24v la baza ...

ambele motoare sunt 24v

daniwmk 08-09-08 13:40

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by ionut-01nsl (Post 1739360)
ambele motoare sunt 24v

crezi tu

ionut-01nsl 08-09-08 13:49

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1739401)
crezi tu

daca la schimbat o fi 12v dar avea 24v la vechiu propietar care a facut un nume la masina asta

alecsutu1 08-09-08 13:51

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
BOH a avut 12 valve intotdeauna :)

ionut-01nsl 08-09-08 13:52

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by alecsutu1 (Post 1739447)
BOH a avut 12 valve intotdeauna :)

k daca voi ziceti

daniwmk 08-09-08 14:42

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by ionut-01nsl (Post 1739439)
daca la schimbat o fi 12v dar avea 24v la vechiu propietar care a facut un nume la masina asta

cand a venit la braila fostul proprietar si actualul masina avea 2.5 12v

ionut-01nsl 08-09-08 14:43

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1739566)
cand a venit la braila fostul proprietar si actualul masina avea 2.5 12v

e 12v scz

andreiwtw 08-09-08 15:01

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1739566)
cand a venit la braila fostul proprietar si actualul masina avea 2.5 12v

Masina asta are motorul ei original ( trecut in carte ) cu care am cumparat-o in 2003 si i-am vandut-o lui Catalin ( BOH'u ) in 2006 si am luat-o inapoi acum 3 luni dar cu turbo ...

naka66vio 08-09-08 15:13

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
unde se pot gasi filmuletze cu cursele de la braila?scuze de offtopic


All times are GMT +2. The time now is 08:10.

- Copyright 2026 4Tuning