Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

webcathos 30-01-08 09:07

Re: Cielo TL 33 CTL
 
200 ron perechea??!!Pai sunt super ieftine!Am sa arunc o privire...

D o n n 30-01-08 09:33

Re: Cielo TL 33 CTL
 
u ai cumva plasa in spatele grilei?daca da imi explici si mie cum ai facut?:)

webcathos 30-01-08 09:55

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Inca nu o am pentru ca mi-a fost lene sa o trec din fata in spate...E simplu:
Dai grila jos dupa care o desfaci din toate surubelele alea mici!Tai cu flex mic toate grilele alea...apoi unestei partea din fata cu cea din spate si plipesti plasa in spate cu silicon...
Sper sa fi inteles cum!!!!

D o n n 30-01-08 10:22

Re: Cielo TL 33 CTL
 
pai o am deja pusaplasa in grila...dar e prinsa in masca aia de se prinde in 12 suruble mici..vreau sa o duc in sate tde tot...daia ziceam...o sa incerc cu silicon:d

webcathos 30-01-08 10:34

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Silicon sau chit...chitul tine mai bine...

D o n n 30-01-08 10:36

Re: Cielo TL 33 CTL
 
eu o sa incerc cu 2 holsuruburi in partea de sus k nu se vede...apoi jos silicon...vreau sa fie tare...k poate iau vreo cioara in grila si nam kef sa ajunga in radiator:D

Geo_ZGA 30-01-08 10:52

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by D o n n (Post 1322836)
eu o sa incerc cu 2 holsuruburi in partea de sus k nu se vede...apoi jos silicon...vreau sa fie tare...k poate iau vreo cioara in grila si nam kef sa ajunga in radiator:D

:lol: Mama ce ganduri mari ai... o cioara :lol: am impuscat o cioara odata si crede-ma ca e mare si grea a drq... daca o iei in bot, faci praf si grila si far si tot ce mai loveste pe acolo.
ontopic: exista diverse tipuri de silicon, eu pe Dacie am folosit zeci de tuburi (avea gauri peste tot :lol:). exista silicon de constructii, care prinde f bine si se intareste ca piatra.

webcathos 30-01-08 11:00

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Eu plasa de sub bara o am prinsa cu chit auto si sta teapana...Dar daca iei o cioara nu mai garantez!!! :)

D o n n 30-01-08 13:56

Re: Cielo TL 33 CTL
 
la asta mam gandit si eu ...la o cioara...bine...hai fie o vrabiutza:)))poi si ce silicon sa incerc?denumire ceva..sa prinda plasticu:D

webcathos 30-01-08 13:59

Re: Cielo TL 33 CTL
 
silicon sanitar...sau chiar mastik!!!

Geo_ZGA 30-01-08 14:09

Re: Cielo TL 33 CTL
 
eu am zis ca e mai bun ala de constructii... se face ca piatra. ala sanitar ramane elastic si e posibil sa se desfaca.

webcathos 30-01-08 14:13

Re: Cielo TL 33 CTL
 
nu stiu nu am folosit...!!!

D o n n 30-01-08 15:56

Re: Cielo TL 33 CTL
 
deci mastiku e bun?k are tata ////dar d`ala rosu...dar e kam elastik ala...

Geo_ZGA 30-01-08 16:48

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Nu, nu e bun :lol: ala rosu este pt etansari auto, pt temperaturi mari, gen chiulasa, galerii, tobe...

p.s: e 10-15 ron un tub si iti ajunge pt 30 grile... cumpara un tub si un pistol pt el (inca 5 ron). ia unul care nu e elastic, cum ti-am zis eu... de constructii.

D o n n 30-01-08 18:48

Re: Cielo TL 33 CTL
 
ok msms...o sa iau...dar nush cat de bine o sa iasa...k bou pamantului...ala kare mia spart grila asparto...ca la un strain..si nush daca mai e la nivel...suprafatza..k dupa ce o vopsesc o sa se vada naspa...k ce are iesituri o sa fac eu cu sminghel...dar daca e ceva rupt ..in adancitura...cam greu...daca reusesc ,.pun poze cu ce mi`a iesit:Dsper sami iasa cum e la opel astra:D:D:D


All times are GMT +2. The time now is 09:45.

- Copyright 2026 4Tuning