Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Jante de plastic!!! (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/44288-jante-plastic.html)

Jogo_Kadett 29-06-07 12:58

Re: Jante de plastic!!!
 
Quote:

Originally Posted by 19tdi (Post 959786)
aiurea ca daca iei o bordura nu se indoaie...se sparge direct... :???:

crezi ca sunt facute sa se "sparga direct"?eu cred totus ca este un plastic elastic, si risti atunci cand dai intr-o bordura maxim sa faci o pana (daca ai si cauciucurile alea pe plastic, o faci de teren. humer iese din ea:lol: ), oricum e desteapta ideea, iti usureaza masina, dar nu cred ca pot avea un aspect lafel de placut ca o janta metalica

Jogo_Kadett 29-06-07 13:01

Re: Jante de plastic!!!
 
Quote:

Originally Posted by ROSSI 46 (Post 962324)
saracu' om are un fix:rolleyes2 ...pana sa incingi cuiu tzisau incins creirii prea tare vad...sau e ceva ce ink faci?...itzi distrugi jucarelele cu cuiu incins:?: ...u smart ass:idea:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :)))))

Platinum Squirrel 01-07-07 23:58

Re: Jante de plastic!!!
 
mah, astea or sa fie jante pt alergat ca vor fi cu mult mai usoare. eu mi-as lua cu increder. cand apar eu imi iau :D si ce daca nu arata ca cele metalice? exista si vopsele. cu siguranta faci ceva mishto cu un vopsitor bun. asadar, traiasca oamenii de stiinta! :D

Jogo_Kadett 02-07-07 00:03

Re: Jante de plastic!!!
 
pun pariu ca are sa aiba succes, dar nu asa mult ca aliajele

Chucky bmw 03-07-07 07:57

Re: Jante de plastic!!!
 
te lingi pe burta original la un accident ceva cu ele

Urban per4mance 04-07-07 04:06

Re: Jante de plastic!!!
 
Bah baietzi ce suntezi copii,acum20 d ani cand eram proaspeti capitalisti mai aveam o scuza sa fim incuiati..rezervati in privinta inovatiilor dar dupa 20 d ani?masinile au sasiu lipit ci silicon si e un procedeu mai apreciat decat sudura,au combustibil cea ce foloseam p vremuri sa incalzim ceaiul(gpl)....aia care au bagat lovele sa faca jentile aste credetzi ca-s prosti degeaba?...mai sun si nemti..e o problema de timp pana apar(daca testele ies bine)..250mii km eu zic k sunt convingatori..ei nici nu prea au gropi ce-i drept..

V1p3R 04-07-07 22:56

Re: Jante de plastic!!!
 
Quote:

Originally Posted by Jogo_Kadett (Post 973005)
crezi ca sunt facute sa se "sparga direct"?eu cred totus ca este un plastic elastic, si risti atunci cand dai intr-o bordura maxim sa faci o pana (daca ai si cauciucurile alea pe plastic, o faci de teren. humer iese din ea:lol: ), oricum e desteapta ideea, iti usureaza masina, dar nu cred ca pot avea un aspect lafel de placut ca o janta metalica

poi ca sa se indoaie nu prea cred...ca daca ai cauciuc fara camera...atuncea ce faci ..iese aeru...si sa fie moale jeanta ...apoi o calci (masina)...si se indoie janta:))))......sau faci un drifting...sau noah iei o curba mai brusca..ce face ...se intoarce sub uh ....trebe sa fie tari...rezistente poate sa fie ...daca le lovesti sigur se duc pe ...:twisted:

t@uru 19-07-07 11:01

Re: Jante de plastic!!!
 
In primul rand ganditi-va ca sunt facute de nemti....
Iar in al doilea rand un plastuic il vopsesti, polisezi, cromezi, ii faci tot ce vrei tu mult mai usor decat pentru metal la costuri mult mai mici. Iar ca duritate plasticul sau mai bine zis polimerii au intrecut metalele de mult timp, metalele care se folosesc in mod uzual, nu metalele speciale pentru nave spatiale sau sateliti desi si acolo se foloseste si plastic .

Dealerdej 01-08-07 14:27

Re: Jante de plastic!!!
 
Quote:

Originally Posted by t@uru (Post 1004949)
In primul rand ganditi-va ca sunt facute de nemti....
Iar in al doilea rand un plastuic il vopsesti, polisezi, cromezi, ii faci tot ce vrei tu mult mai usor decat pentru metal la costuri mult mai mici. Iar ca duritate plasticul sau mai bine zis polimerii au intrecut metalele de mult timp, metalele care se folosesc in mod uzual, nu metalele speciale pentru nave spatiale sau sateliti desi si acolo se foloseste si plastic .

intr-adevar..polimerii au intrecut metalele de mult timp..cum spuneai ..nu metalele mai speciale...treaba interesanta:-) :-) :-)

riv_gms 01-08-07 14:48

Re: Jante de plastic!!!
 
jantele din plastic o sa devina o adevarata afacere pt multi distribuitori...am fost la un test drive cu jenti din plastic si am ras surprins kt de usoare pot fi si la ce temperatura se pot topi... deabia le astept ..

Urban per4mance 02-08-07 01:27

Re: Jante de plastic!!!
 
Test drive?!!deja sunt pe strazi?ma gandeam ca vor aparea curand dar nici chiar asa..zi tot ''gms''..unde ..cum cand..pls...este ceva care chiar merita stiut..ms

Ghimpe200 12-08-07 07:52

Re: Jante de plastic!!!
 
Quote:

Originally Posted by 19tdi (Post 959935)
banuiesc ca ai fost de fata sau ai auzit de oameni care de cat de bine conduc au dat intr-o bordura mai cu viteza si s-a indoit janta (bordura ei)
... eu 1 nu am auzit de plastic care sa se indoaie...pana acum...

Nici eu nu am auzit de plastic care sa se indoaie.Daca ai luat o groapa mai tare,si cum la noi nu stii pe care sa o ocolesti,la reveder,mergi si cumperi janta noua!!!Nasol!!!

Urban per4mance 13-08-07 06:46

Re: Jante de plastic!!!
 
eu cred ca nu le-au facut pt Europa de est.....in germania etc nu au probleme de genul craterelor noastre.....la ei se vor vinde bine....

robert_zed2112 13-08-07 21:08

Re: Jante de plastic!!!
 
lasa...ca in viitor o sa avem si noi straziii bune..acum se sapa ..pt apa nova :))))))))

Urban per4mance 14-08-07 02:56

Re: Jante de plastic!!!
 
in Brasov nu prea mai sunt probleme d genul asta,s-a schimbat mult starea strazilor in ultimii 2 ani..au ramase putzine strazi cu probleme...tot ce este drum principal sau intens circulat(in oras) este ok..si inca se lucreaza la greu...numa' bine,pana vin eu acasa e totul atza..


All times are GMT +2. The time now is 05:32.

- Copyright 2026 4Tuning