Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

ErdVento 06-07-07 20:22

Re: Proprietari de vw vento
 
fanex
H4 sa fie in orice caz........

bzsa 06-07-07 23:32

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 985353)
SALUT ! ce tip de bec ptr.far ar fi potrivit ptr. VENTOul meu ? H412V60/55W sau H712V55W. apropo in curind o sa postez niste poze cu el,desi nu stiu ca pe linga frumusetile care le-am vazut pe aici ...............

stai linistit ca si noi am inceput cu masina stock si incet cu incetu am evoluat........8) 8) 8)

FANEX 08-07-07 22:18

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
SALUT ! niste poze cu VENTO meu...

FANEX 08-07-07 22:26

Re: Proprietari de vw vento
 
4 Attachment(s)
alte poze cu VENTO meu .......

bzsa 08-07-07 22:44

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 988208)
alte poze cu VENTO meu .......

frumoasa masina mai ales jentile;)

FANEX 11-07-07 20:54

Re: Proprietari de vw vento
 
probleme cu trapa... help my please ! trapa manuala,de citeva zile am observat ca imi intra apa dupa o ploaie sanatoasa dar numai la plecarea de pe loc dupa ce a stat parcata in ploaie. Mentionez ca problema asta nu o am in timpul mersului pe ploaie sau dupa ce o spal.

FANEX 11-07-07 21:57

Re: Proprietari de vw vento
 
si inca o chestie cu care nu sunt clar deoarece nu am inca un manual tehnic,VENTO CL 1,8i 1994 cod ABS are filtru polen sau nu ?

bzsa 11-07-07 21:59

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 993267)
si inca o chestie cu care nu sunt clar deoarece nu am inca un manual tehnic,VENTO CL 1,8i 1994 cod ABS are filtru polen sau nu ?

da trebuie sa aiba

bzsa 11-07-07 21:59

Re: Proprietari de vw vento
 
o sa iti scanze schita sa vezi ce si cum

FANEX 11-07-07 22:01

Re: Proprietari de vw vento
 
aha....multam bzsa !

FANEX 11-07-07 22:02

Re: Proprietari de vw vento
 
ai un mecanic bun in CLUJ ?

don_vento 12-07-07 01:10

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 993267)
si inca o chestie cu care nu sunt clar deoarece nu am inca un manual tehnic,VENTO CL 1,8i 1994 cod ABS are filtru polen sau nu ?

Masina mea e identica cu a ta si iti spun eu sigur ca are filtru de polen. E situat in partea dreapta a masinii (partea opusa soferului). Chiar la baza parbrizului este un plastic care e prins cu niste suruburi de plastic. le desfaci alea, ridici plascticul si acolo este filtru de polen. sper ca te-au ajutat sfaturile mele.

bzsa 12-07-07 17:58

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 993276)
o sa iti scanze schita sa vezi ce si cum

scuze de calitatea pozei !!!1
in graba a iesit

FANEX 12-07-07 18:12

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa,multumesc ptr.poza

FANEX 12-07-07 18:18

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa....imi spui te rog cit a costat setul de stopuri clare spate(aripi+capota portbagaj) plus semnalizare fata si proiectoare plus semnalizatoarele aripa fata...adica tot ce ai schimbat tu.......si scuze daca ai mai spus si eu nu am fost atent.


All times are GMT +2. The time now is 14:20.

- Copyright 2026 4Tuning