Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - Kyd (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/421526-machete-lucru-kyd.html)

kyd_ursu 28-12-15 11:34

Re: Machete in lucru - Kyd
 
La interior asa i am propus si eu. O singura culoare si anume negru mat ca pe urma este prea tipatoare si sincer nu imi place. Astept sa vad ce zice. La exterior mai avem de lucru si am sa tin cont de ce mi ai zis.
Am sa i fac geamurile fumurii si totusi as vrea sa i scot in evidenta interiorul....nu stiu...o combinatie ceva...trebuie sa ma gandesc. Am sa incerc negru mat cu acest portocaliu. Ce zici?

Reme 28-12-15 17:06

Re: Machete in lucru - Kyd
 
3 Attachment(s)
din ce am vazut ca ai facut si din ce am vazut ca ai, am reusit sa gasesc ceva pe internet, care arata cat de cat calumea!

poti merge pe ideea de Hamann X5 ceea ce iti arat eu mai jos.

pornind de la ce ai facut tu, ar trebui sa faci centrul scaunelor cu negru mat si suportul de sub sezut la fel, tot cu negru mat. la bord e mai complicat, din ceea ce vad eu...eu ti-am aratat doar o idee, acum depinde de voi...

kyd_ursu 28-12-15 17:52

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Mi a dat mana libera sa l fac cum vreau :)))) (doar sa pastrez acest portocaliu la caroserie)....am gasit pe ebay decals uri super tari...le am comandat. Iar la interior am sa ma inspir din ce mi ai trimis ca arata bine rau. Acum sa vedem ce iese :)

Reme 28-12-15 21:01

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Quote:

Originally Posted by kyd_ursu (Post 5829276)
Mi a dat mana libera sa l fac cum vreau :)))) (doar sa pastrez acest portocaliu la caroserie)....am gasit pe ebay decals uri super tari...le am comandat. Iar la interior am sa ma inspir din ce mi ai trimis ca arata bine rau. Acum sa vedem ce iese :)

nu e greu de facut, dar iti trebuie atentie. Daca gresesti, eu zic sa ii faci bordul negru.

kyd_ursu 31-12-15 01:13

Re: Machete in lucru - Kyd
 
2 Attachment(s)
M am jucat putin cu bordul si jantele...nu definitiv dar imi surade ideea de a le face asa

2010 31-12-15 07:46

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Imi place pana aici!
Abia astept finalul..

bmwh548 31-12-15 08:52

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Ar trebui niste banda de mascare sau patafix ca sa iasa liniile alea drepte la bord. Ideea nu e rea, dar rezultatul lasa de dorit.
Ar fi fost interesant si un interior alb cu ceva accente negre/portocalii.

kyd_ursu 31-12-15 09:48

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 5829565)
Imi place pana aici!
Abia astept finalul..

Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 5829571)
Ar trebui niste banda de mascare sau patafix ca sa iasa liniile alea drepte la bord. Ideea nu e rea, dar rezultatul lasa de dorit.
Ar fi fost interesant si un interior alb cu ceva accente negre/portocalii.


Ma bucur ca va place. Am vrut sa aflu si parerea voastra. Multumesc pentru sfaturi.

Reme 31-12-15 17:44

Re: Machete in lucru - Kyd
 
cred ca poti accepta si parerea mea?

Parerea mea ar incepe asa. Partea de jos, podeaua, care e gri, fa-o neagra mat. Iar bordul ma tem va va trebui sa il reface sau sa faci si partea inferioara cu negru. Bmwh are mare dreptate cu liniile. Mai bine il faci inapoi portocaliu si apoi faci decat butoanele negre!

kyd_ursu 31-12-15 20:20

Re: Machete in lucru - Kyd
 
1 Attachment(s)
Am sa incerc si varianta ta Remenca mai am un bord

kyd_ursu 16-02-16 11:02

Re: Machete in lucru - Kyd
 
7 Attachment(s)
Intre timp m am jucat putin cu un Golf 4 Bburago la 1:43 si a iesit asa ceva:
- roti Subaru
- roll cage Renault Clio Sport
- motor Ferrari amplasat central

Mai am mici retusuri si sa curat geamurile
Am pus poza cum arata inainte de operatie :))

arctix 16-02-16 16:32

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Interesanta idee

kyd_ursu 16-02-16 17:13

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Quote:

Originally Posted by arctix (Post 5834310)
Interesanta idee

Nu a iesit el cine stie ce piesa dar este simpatic :)

kyd_ursu 16-02-16 17:20

Re: Machete in lucru - Kyd
 
1 Attachment(s)
La X5 au intervenit cateva modificari. Una dintre ele ar fi ca i-am pus un motor V8 dupa cum se vede in poza

Reme 16-02-16 22:08

Re: Machete in lucru - Kyd
 
nu arata rau MK4-ul, interesant! X5-ul vad ca se prezinta bine! keep on the good work!


All times are GMT +2. The time now is 19:22.

- Copyright 2026 4Tuning