Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dream Squad (https://forum.4tuning.ro/368-dream-squad.html)
-   -   Membri Dream Squad (https://forum.4tuning.ro/368-dream-squad/38177-membri-dream-squad.html)

Achim 05-05-08 15:28

Re: Membrii Dream Squad
 
Urmeaza un update ;)

Achim 14-07-08 21:01

Re: Membrii Dream Squad
 
Subaru Impreza WRX STi by Vama Preparazioni


Este vorba de noul nostru membru, si anume Mihai, impreuna cu al lui Impreza albastru.

Masina a fost preparata de cei de la Vama Preparazioni, din Italia (www.vamapreparazioni.it), pentru a merge la ~ 400 cp pe low boost si la 650 pe high boost.

La partea de upgrade'uri, avem si aici o lista cel putin la fel de interesanta ca si in cazul lui Tom, dar pentru a o face publica o sa fie nevoie de ceva timp :)

De asemenea, planul pt partea de estetica este un bodykit WRC complet si un set de jante ATS DTC Motorsport 18" 8)

https://photos1.hi5.com/0033/217/789/g0rhk5217789-02.jpg

https://photos1.hi5.com/0035/781/355/mQKud8781355-02.jpg

https://photos1.hi5.com/0033/460/452/yCbipG460452-02.jpg

https://photos1.hi5.com/0034/415/426/u4wN7b415426-02.jpg

https://photos1.hi5.com/0033/182/145/cyEO9O182145-02.jpg


Au aparut si primele elemente ale bodykit'ului cat si jantele ;)

[img]http://img37.*************/img/img37/4/5/18/f_Picture2004m_f0d006a.jpg[/img]

[img]http://img26.*************/img/img26/4/5/18/f_Picture2004m_1389fa8.jpg[/img]

[img]http://img28.*************/img/img28/4/5/18/f_IMG2655m_1e2bf57.jpg[/img]

[img]http://img33.*************/img/img33/4/5/18/f_IMG2722m_87d66cb.jpg[/img]

[img]http://img27.*************/img/img27/4/5/18/f_mihaim_d38eb3e.jpg[/img]

Si filmulete de la KO Racing - Cluj (locul 2 deoarece planetarele au cedat inainte de finala, dar ulterior au fost inlocuite cu o varianta intarita, preluate din WRC)
vs. TT CZR tura 1: https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1211118258
vs. TT CZR tura 2: https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1211118258
vs. Porsche Cayenne: https://forum.4tuning.ro/attachment.p...3&d=1211118258

SEBASTIAN 21-07-08 00:04

Re: Membrii Dream Squad
 
Pot sa spun despre masina lui Mihai ca la ora cand eu am vazuto mergea bine.
Ma abtin sa comentez valorile de putere estiamte de voi sau cei peste 700cp declarati de utilizator.
Am vazut masina la curse in compania unui STI cu interne de serie si pot spune ca a invins fara probleme.
Despre firma care a facut masina nu stiu ce sa zic indiferent ce povesti aud din stanga sau din drepta mea.
Acum vamapreparazioni nu mai exista, adrsele de mail au disparut, siteul a disparut si masina lui Dragos, si-ul de care s-a apucat Coltul Rusini, a venit de la italieni cedand din nou la cateva zile, dupa ce pe drum a avut peripetii legate de bunul mers.
(www.vamapreparazioni.it)

Pentru ca-mi e f drag Tom sper sa-si faca masina la Colt sau la astia.:lol::lol::lol:

Achim 21-07-08 00:32

Re: Membrii Dream Squad
 
a lui Mihai probabil ai vazut-o mergand pe low boost, unde in fata unui STi cu cutie stock si putere aproximativ egala are un dezavantaj cauzat de rapoartele mai lungi in cutie...

cat despre a lui Dragos, am inteles ca are anumite probleme, dar cred ca si tu stii ca atunci cand te apuci sa modifici o masina la modul asta, si kiar un STi poti da peste anumite probleme inerente, nu-i asa? :rolleyes2
oricum, cand va fi gata, masina arata si merge intr-un mare fel...

STIprdr 21-07-08 00:38

Re: Membrii Dream Squad
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1655384)
Pentru ca-mi e f drag Tom sper sa-si faca masina la Colt sau la astia.:lol::lol::lol:

adica?

blazeyblaze 21-07-08 00:58

Re: Membrii Dream Squad
 
adica Sebi iar a venit sa instige lumea....ce....voi nu stiti ca doar subaru lui are 750+ whp????? parca asa scria pe pambriz la un salon de tuning?

Achim 23-07-08 04:02

Re: Membrii Dream Squad
 
Alecs & Mustang GT Supercharged by NHT


Quote:

Originally Posted by AlecsM
asa gata cu off topicul ca incepe iureshul :D:D:D

aseara am iesit prima data cu masina ...pentru primele reglaje !

la prima vedere

cutia merita toti banii - si shortshift ul - chiar toti :D
o mica problema la cure care era putzin cam slaba insa s a rezolvat deja astazi
ambreiajul - top

de scaune sper sa abuzez astazi

de autoblocant, de grupul scurt si de franele spate ...abuzez saptamana aviatoare ...sper :D

ca idee modificarile sunt urmatoarele

stroker kit - de la 4.6 L la 5.0 L (pistoane biele arbore)
cutie viteze 6 trepte
cardan aluminiu
suspensie KW reglabila
kit frane fata BREMBO
kit frane spate Steeda
autoblocand Auburn
grup scurt 4.10
bara rigidizare steeda
bara stabilizatoare eibach
rigidizari sasiu steeda

cam atat imi aduc aminte acum

aa si compressor vortech care acum merge cu 0.5 bar pt 460 cp si de sapt viitoare va merge cu 1 bar pt ?????? cp :D:D


[img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_08072008001m_b4a2d3c.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_08072008002m_69aec31.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_10072008004m_182124f.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_10072008006m_b5d85d4.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_11072008002m_057cfa6.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_11072008005m_012146e.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_11072008006m_e40de89.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_12072008m_85222c9.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_12072008001m_aeaedfd.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_14072008003m_fc52e6f.jpg[/img] [img]http://img26.*************/img/img26/4/7/17/t_16072008001m_92f859e.jpg[/img]

SEBASTIAN 30-07-08 15:02

Re: Membrii Dream Squad
 
Proiectul pt acest mustang e genial si sper sa fie o replica serioasa si sa poata sa-i tina piept lui Virgil care merita tot respectul.



edit: Gabi stersese acest post, dar eu am editat lasand doar partea on-topic.. va rog frumos, incerc sa tin departe discutiile de natura personala de acest topic ;) Sebi sper sa intelegi si sa le mutam in privat

AlecsM 01-08-08 02:20

Re: Membrii Dream Squad
 
ma bucur sa aud de bine despre masina mea insa ce continea postul lui sebastian ma implica pe mine ?

legat de masina, in primul rand vreau sa zic ca nu are legatura cu ce era inainte nici ca putere si nici ca stabilitate manevrabilitate etc, estetic sunt ft bucuros ca am dat eleronu ala de american fara creier jos. Masina in momentul de fata cred k este undeva la 450 cp insa din pacate momentan nu poate mai mult pt ca in 1 rand nu este gata si 2 softul nu este unul adecvat !
in maxim o luna masina va fi la capacitate maxima si io sper ca undeva la 550 cp la roata !
rigidizarile, suspensia, blocantul au facut din masina ceva foarte interesant :)

legat de virgil daca e de fun, ma dau insa nu cred k am vreo sansa in momentul de fata si nici dupa oricum proiectul pentru masina mea nu a fost de a scoate cea mai puternica masina sau cat se poate din ea, am facut o masina completa zic io... si nu numai :D !

am gasit asta prin calculator . . .




Exterior

3D carbon Boy Racer body kit,KW stage 3 suspension,

LsD Doors

2 ~ simetric painted red stripes :)

Antera 343 20"





Interior

Recaro sportster seats (RS4)

oil temp, oil press, boost gauges





Performance

Tremec TR6060 6-Speed Transmission

Steeda Tri-Ax Remote Racing Shifter

RAM Street Dual Disc Clutch 26 Spline

Steeda Aluminum Driveshafts

Auburn Locking Differentials

4.10:1 Ring & Pinion

Steeda Heavy Duty Engine Mounts

Steeda Charge-Motion Control Plates

Eagle 4340 Forged & Balanced Reciprocating Masses - from 4.6L to 5.0L Stroker

Vortech HO Cooled Supercharger 0.5 BAR 9 psi

JBA Long Tube Headers - Ceramic Coated

Magnaflow H pipe With cats

JBA axle back

Brisk Silver Racing Spark Plugs




Chasis & Performance

BREMBO front brake kit

KW stage 3 suspension

3 Point Frame Rail & Torque Box Brace

Steel Strut Tower Brace

Steeda G-Trac Brace

Steeda Front Swaybar Mount Brace

Steeda Rear Shock Tower Brace

Steeda Adjustable Upper 3-Link

Steeda Lower Control Arm Relocation Bracket

Tubular Upper 3rd Link Control Arm

Steeda Chrome Moly Steel Lower Control Arms

Steeda Competion Adjustable Race Panhard Bar

EIBACH Front & Rear Swaybar Kit





waiting . . .

Cervinis Ram air hood

cervinis c series wing

3d carbon windows louvers

2.8" pulley

aluminium fuel door

diablo sport tune

AlecsM 01-08-08 15:30

Re: Membrii Dream Squad
 
am uitat sa precizes, kitul de compresor contine injectoare marite, radiator racire apa pentru water cooled intake

- si am uitat sa precizez
kitul de fulii upgrade cu 8 caneluri
kitul de frane spate steeda
start engine button

cred k mai sunt da nu le retin :D

Achim 01-08-08 15:35

Re: Membrii Dream Squad
 
Si ai uitat sa pui si niste poze bune de zilele astea ;)

http://img5.uploadhouse.com/fileuplo...44f7fb301b.jpg http://img6.uploadhouse.com/fileuplo...92bbb2298c.jpg http://img5.uploadhouse.com/fileuplo...1538c3249b.jpg http://img5.uploadhouse.com/fileuplo...9c790bf2ce.jpg http://img7.uploadhouse.com/fileuplo...fca1549106.jpg http://img9.uploadhouse.com/fileuplo...15a4b94068.jpg http://img9.uploadhouse.com/fileuplo...03a71e38e2.jpg http://img4.uploadhouse.com/fileuplo...857ef9fef4.jpg http://img6.uploadhouse.com/fileuplo...8dbd3713b5.jpg http://img8.uploadhouse.com/fileuplo...9878925fae.jpg http://img4.uploadhouse.com/fileuplo...66141f6333.jpg http://img4.uploadhouse.com/fileuplo...83c394535c.jpg http://img6.uploadhouse.com/fileuplo...8ce545c9ea.jpg http://img5.uploadhouse.com/fileuplo...78d3a81bc7.jpg http://img2.uploadhouse.com/fileuplo...b35d4aaef4.jpg http://img2.uploadhouse.com/fileuplo...3a1620459d.jpg http://img6.uploadhouse.com/fileuplo...ce0be1a9e1.jpg http://img8.uploadhouse.com/fileuplo...bab3182f20.jpg http://img6.uploadhouse.com/fileuplo...2e4e7ae4b7.jpg

pozele sunt facut in colaborare cu golfuletz @ nsl si fata e ...alina :P

Gabi 01-08-08 17:51

Re: Membrii Dream Squad
 
Īn alte situaţii ar fi fost mişto Alina, da' acum... primează maşina. Jur !

:oops:

AlecsM 03-08-08 02:36

Re: Membrii Dream Squad
 
=))))))))))))))))))))))))))))

blazeyblaze 03-08-08 18:37

Re: Membrii Dream Squad
 
cum e aia [email protected] in traducere libera sunt facute cu golfuletzlanesele?
ce mircari ba.....

GolfuletzS 03-08-08 18:40

Re: Membrii Dream Squad
 
cred ca vroia sa zica :D de la nesele :P

ALECS trimite toate pozele :D ca sa iasa treaba calumea


All times are GMT +2. The time now is 22:42.

- Copyright 2026 4Tuning