Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
Originally Posted by mikafly
(Post 778158)
Consiliere......poate doar de parte financiara....ca de altceva nu vad cu ce m-ai putea ajuta.
Nu va faceti ganduri si sperante aiurea....nu o sa se faca nici un raliu in urmatorii 10 ani la Tulcea......cat despre organizare...nici nu se pune problema...inseamna ca nu stiti ce implica asa ceva.
Aprobari...asistenta....si cel mai nasol...un buget.
La o amarata de competitie pe 402 metrii este nevoie de aprobari si hartii la greu....si de un buget considerabil.
Ia ganditi-vva pt un raliu care nu are 402 m..are vreo 100 km minim.....sunt costuri uriase.....iar lumea din Tulcea,ma refer la conducere la autoritati...au in frunte niste comunisti necooperanti.
La raliu sunt sectiuni de drum inchise traficului ....cine iti da aprobare sa inchizi un drum ..mai ales cum e cel spre Cataloi?......sau spre Somova.
M-am interesat din proprie initiativa pt desfasurarea unei competitii de accelerare pe 402 m in Tulcea.Am primit numai batjocura,si dezinteres.
Chiar am fost intrebat "Ce ma?,curse aa?...las ca va aranjez eu pe voi"
Cat timp la conducere o sa fie dinozauri comunisti si redusi mintal....nimic nu o sa mearga bine....nu numai in automobilism...peste tot.
|
Ok, am inteles initiativa ta de a inecrca sa organizezi un eveniment ce implica curse pe sfert de mila, dar vezi dupa cum ziceai si tu un astfel de concurs necesita sume considerabile de bani, pe care organizatorii ii obtin din sponsorizari, si cum in Tulcea nu cred ca ar fi cineva dispus sa-si faca reclama in acest fel, e greu de crezut ca se pot obtine banii necesari pentru a spagui autoritatile, si oricum nu cred ca s-ar gasi prea multi care sa sa vina de la draq din tara sa participe la liniute in TL, k noi oricum nu avem masini aici care sa faca spectacol...Cat despre raliul Deltei Dunarii n-am spus ca e realizabil pe termen scurt dupa cum ai spus si tu cu actuala guvernare, mai intai trebuie sa scapam de lupii aia spagosi din politie k sa putem realiza ceva, in fond Dobrogea chiar ofera potential in acest domeniu al raliurilor pt k avem tot ce trebuie, de la curbe,macadam,munti si alte prostii...
|