Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   dati-va cu parerea , BMW sau CALIBRA (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/3169-dati-parerea-bmw-calibra.html)

Toto - BOD 12-01-05 11:16

parerile sunt impartite... e ceva normal! Nu exista nici o masina care sa satisfaca toti oamenii in acelasi timp!
Cand e vorba de aspect nu prea poti sa argumentezi decizia luata... ca na! asa sunt gusturile! Nu poti sa-i bagi nimanui pe gat o calibra (sau un e39) daca respectivului nu-i place... Si d-aia toti fac ce fac si ajung tot la motor, la un potential tuning... Nu poti sa te rezumi doar la aspect cand alegi o masina (poate doar in cazul in care ai 14 masini din clase diferite si iti mai iei una sa faci 15)!

CATALIN LCL 13-01-05 10:00

Am votat BMW! dar nu pot sa mint ca nu am fost influentat si de faptul ca am avut BMW si de motorizare.Sincer, eu ash fi facut comparatia Calibrei mai degraba cu seria 6 a BMW-ului (chiar aia veche) ca sunt mai apropiate ca forma; si atunci sa vezi cum castiga zdrobitor alegerile BMW-ul! :D

XoRRo 18-01-05 22:19

aR99bMw mie imi palce mai mult calibra
si stiu la 15 ani mai multe decat stiu multi la varsta asta
poate chiar mai multe decat stiai tu la 15 ani
apropo tre sa fac 16 :lol: :lol: :lol:

Fitzosul 18-01-05 22:49

Sincer mie imi plac ambele masini .......bine ca se gasec piese de tuning peste tot, nu ca la mine la ford mondeo numai jeguri :cry:

aR99bMw 19-01-05 00:28

si in final sa ne uitam la POLL :shock: ...A castigat BMW-ul ! :) :D

OT-10-BJX 20-01-05 17:13

Eu zic ca ar fi mai bine k el sa decida ce masina il reprezinta.....Calibra e buna dar tot mai bun e un BMW......Nu cred ca noi putem sa-l influient-am prea mult....Daca lui îi place un Calibra f.bine...daca BMW si mai bine......BMW power under the Hood!!!!!!!!!!!!PEACE...

alexutzu 20-01-05 17:22

deci vedeti si voi cat de strans este aceasta decizie/POLL, aceasta dilema o am de mult timp.

bix 21-01-05 00:20

Cele mai multe voturi pt. ......................?
Un vot ferm de la mine pt. PISICA e36
Traiasca BMW-ul

catalin rs4 21-01-05 01:17

la aspect clar calibra...si la aerodinamica....ii mai buna calibra parerea..mea..si e 36 are forma faina..dupa mine modelele e 36 sunt cele mai reusite..calibra are o forma mai sportiva..si intradevar calibra este si mult mai ieftina.. :D

alexutzu 21-01-05 10:59

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"catalin rs4\"
la aspect clar calibra...si la aerodinamica....ii mai buna calibra parerea..mea..si e 36 are forma faina..dupa mine modelele e 36 sunt cele mai reusite..calibra are o forma mai sportiva..si intradevar calibra este si mult mai ieftina.. :D

DECI PAN` LA URMA CE AI VOTAT? :?

tng 21-01-05 16:43

mey sa fie ce rasturnare de situatie .. :)
BMW power ! :peace:

teddy 21-01-05 17:18

eh, 4 voturi acolo... :roll:

ZanDer 21-01-05 23:11

io's pentru pisicuta, imi place cai mai patratzoasa numi plac astea aerodinamice ca parca le tunezi mai greu nu sjtiu ... asja mi se pare ...
deci votu meu ii la E36

alexutzu 21-01-05 23:35

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"bix\"
Cele mai multe voturi pt. ......................?
Un vot ferm de la mine pt. PISICA e36
Traiasca BMW-ul

:lol: nici nu ma asteptam ca tu, daca dai de topicu, asta sa nu votezi ptr bmw :lol:

MARIO_BMW 22-01-05 00:17

SALUT !
 
1 Attachment(s)
hmm...tough choice :)) ai ma ce dreq cand spui BMW spui TOT....... that's livin' .....BMW all the way man.... :shock: :oops: :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 11:36.

- Copyright 2026 4Tuning