Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - Schumy (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/301385-machete-lucru-schumy.html)

Schumi1 29-02-12 23:54

9 Attachment(s)
Hai sa vedem ce va mai aratam astazi. Frame Buggy , noi postam ,noi comentam.Succes!!!

Lucrarea este facuta manual daca nu v-ati dat seama , realizata in 3 zile din sarma de cupru , superglue si elementele de la niste machete stricate.

2010 01-03-12 05:02

Re: Machete in lucru - Schumy
 
Interesant proiectul!
Poate gasesti alte roti...

Schumi1 01-03-12 20:07

Re: Machete in lucru - Schumy
 
9 Attachment(s)
Sper sa gasesc alte roti ca nici mie nu-mi plac astea dar din pacate este tot ce am pentru buggy-ul asta.
Gata!

Schumi1 09-03-12 19:31

Re: Machete in lucru - Schumy
 
10 Attachment(s)
Trecem mai departe.
FOrd Escort Rs Cosworth 5 lei Burago

Schumi1 11-03-12 15:41

Re: Machete in lucru - Schumy
 
4 Attachment(s)
Postam p-aici mai mult sa fie pozele salvate undeva daca se pierd din hdd cred.Eh mergem inainte.!

Schumi1 12-03-12 18:00

Re: Machete in lucru - Schumy
 
9 Attachment(s)
Lancia Delta S4 cu probleme la masca fata unde am gresit putin cu argintiul dar o repar , n-am astupat aerisirea din plafon si are roti de 2 bani.

neamtu07 13-03-12 17:52

Re: Machete in lucru - Schumy
 
Fordul e bestial Andrei

Schumi1 15-03-12 15:47

Re: Machete in lucru - Schumy
 
1 Attachment(s)
Oltcit racing

dog99 19-03-12 17:39

Re: Machete in lucru - Schumy
 
Quote:

Originally Posted by Schumi1 (Post 4933284)
Oltcit racing

arata bine.

de unde ai procurat stikerele care sunt pe sub olcit,vreau si euuuuuuu:D

andi_cimpean 20-03-12 11:07

Re: Machete in lucru - Schumy
 
Īmi place felul īn care vopseşti maşinile!
Ies foarte bine, mai puţin alea cu linii mai ciudate...

Aceeaşi īntrebare ca şi dog99, cum ai reuşit să faci rost de acele decal-uri?

Schumi1 21-03-12 16:22

Re: Machete in lucru - Schumy
 
Le-am primit de la cineva care le-a scos la un centru unde aveau hartie d-asta autocolanta laminata dar se pot pune numai chenarele cu numere .Reclamele au iesit prost ca si imagine si se vad oribil pe macheta ca sunt si groase.

bmwh548 21-03-12 17:50

Re: Machete in lucru - Schumy
 
Cauta coli de decal specializate (de preferinta inkjet). Intr-o vreme se gaseau si la noi fara probleme.

Schumi1 26-03-12 21:01

Re: Machete in lucru - Schumy
 
20 Attachment(s)
poze
Alt dric , platforma , roti modificate deagostini

lusian 26-03-12 23:19

Re: Machete in lucru - Schumy
 
Nu stiu ce ai vrut tu sa faci, dar daca ai dorit sa faci tricollorul pe masina, ordinea corecta e albastru-galben-rosu, dar exista posibiltatea sa fi facut asa din dorinta ta. Dar imi place platforma si dricul.

Schumi1 27-03-12 14:27

Re: Machete in lucru - Schumy
 
3 Attachment(s)
De ce e ordinea corecta albastru - galben - rosu? ?


All times are GMT +2. The time now is 01:13.

- Copyright 2026 4Tuning