Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Sugestii configuratie sub + amp + condensator (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/298590-sugestii-configuratie-amp-condensator.html)

stoicaX 04-04-12 16:17

Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
 
M-am uitat acum ... bateria e de 66Ah ... si cablurile le-am cumparat de la un magazin specializat din Piatra Neamt TOR sunt groase nu stiu exact dimensiunea

megeleag 04-04-12 16:20

Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
 
Partea cu bateria e ok, pe kit-ul de cabluri cat ai dat?

stoicaX 04-04-12 16:24

Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
 
cablurile au costat 140 ron

megeleag 04-04-12 16:27

Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
 
Hmm la pretul asta e posibil sa fie de 20-25 mmp ceea ce inseamna ca e ok...deci sigurat nu iti trebuie condensator, eu unu am 750W RMS nu am condensator dar nici probleme nu am cuy bateria, a mea e de 80 Ah si duce bine ;)

stoicaX 04-04-12 16:39

Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
 
aham e bine de stiut sa nu ma complic sa mai cheltui banii degeaba pe condensator ... poate in viitor o sa schimb amplifu ca imi spunea cineva sa caut unu mai puternic pt subu ala da deocamdata vad ca duce destul de bine GZ-ul

megeleag 04-04-12 16:42

Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
 
Da, un amplif mai maricel ar fi bun undeva la 350 chiar 400 RMS, ar face subw sa sune mai bine asta care il ai se cam chinuie, ca mai mult de 230 RMS nu scoate, probabil daca asculti un pic mai tare ceva timp se incalzeste, intra in protectie si se opreste :D

stoicaX 04-04-12 16:46

Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
 
eh pana acuma vad ca merge ... da stii cum e la romani ... daca nu se strica dc sa luam altul :)) cand crapa poate o sa investesc in ceva mai bun .. oricum ms pt ajutor :D

megeleag 04-04-12 16:48

Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
 
Np, si sa ai bafta la ascultat cat mai indelungat, oricum de stricat nu prea se mai strica amplifurile astea, sunt cu protectii destule ca sa nu crape asa usor ;)


All times are GMT +2. The time now is 11:04.

- Copyright 2026 4Tuning