![]() |
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
https://www.youtube.com/watch?v=xkPigKO2knM frumos filmulet
|
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
chiar foarte tare filmuletul :D
in alta ordine de idei poate se revine la ceva constructiv nu la 'arfe' de la cunoscatori de 17 ani cu dacii,ursi din 90-95 (e30 s-a fabricat pana in iarna 91 si s-a mai vandut pana in primavara 92 din cate stiam eu) si rude care lucreaza la Recing nick (care defapt e Racing Nick) ps:sierra de mai in urma de care v-ati mirat...nu arata deloc a cossie si nici nu arata k si cand ar fi 4x4,iar sierra e rwd din fabrica :rolleyes2 :-) |
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
DRIFT BIBLE ! - pana acum cred ca cel mai bun film .. adica.. de aici inveti ..
cum trebuie .. pe googlevid.. uite si link... https://video.google.com/videoplay?do...ft+bible&hl=en |
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
bun copilasi !
Am creeat topicul asta pentu cei care sunt interesati , au cat de cat habar ce inseamna drift si cu ce se mananca ! in general sectiuea nu e invadata cu comentarii atat de proaste dar topicul prezinta interes si necunoscatorilor! Stiu ca ar trebui facut UPDATE mult mai des, dar timpul si poate lipsa de interes a utilizatorilor forumului (deocamdata)fac topicul greu de ''inteles''! sa nu uitam ca unii mai si invata aici deci sa nu aruncam cu pietre repede ! greselile sunt corectate si daca sunt repetate .. EJECT :) Drift Bible pot sa zic ca e una dintre cele mai bune ghiduri dar driftul nu se invata stand in fatza unui calculator! skilz si santos ! stay tuned ;) brb with da muda foka update weekendul asta |
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
Nissan Skyline GT R34 2.0L 2000, Leinster Carlow €14800.00
45k mls, manual, white, ABS, a/c, a/b, alloys, CD, c/l, e/m, e/w, f/s, immob, p/s, new tyres, ex, Carlow. 086-0*43240 [save ad] UN ANUNT LOCAL ! MENIT SA NE DESCRETEASCA FRUNTILE SI SA NE REINVIE SPERANTA CA POATE ODATA .....:rolleyes2 |
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
da...am aparut shi eu p aici....dak nu ma inshel p langa suma d €14800.00 mai intra shi taxele nu?:)dak e din japonia direct e clar k sare pretzul destul d sus datorita taxelor :lol:....shi din kte jtiu...........r34 nu e numai cu volan p dreapta...:)...da` pt unii poate chiar nu e prbl shi sincer zic k nimeni nu cred k ar refuza un skyline doar k are volanu` p partea dreapta :)
|
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
Oxide anuntul e din ziarul de anunturi locale .. din Dublin, Irlanda !
Si da ! aici se circula pe dreapta! |
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
dap....at e asha...shi nu t tenteaza oferta la r34?:)
nu am jtiut originea anuntzului...:p...shi am uitat k u ejti in irlanda!;) |
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
Cel mai frumos sport existent la ora actuala ! Acum ca am vazut Drift Bible e clar ce o sa fac atunci cand imi iau carnetul ... multam baieti pentru film ... Tsakihoro ( nu pot sa-i zic numele, e greu :-P ) e chiar Drift King !
|
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
Salutari,
Pt ca este un topic legat de drift si pt ca sunt direct implicat in acest sport vreau sa va dau linkul spre pagina unde am incarcat toate filmuletele cu drifturile mele: https://forum.4tuning.ro/124-masina-mea-mazda/11622-mazda-mx6/page-19.html E plina pagina de poze si filmulete numai cu drifturi de pe la evenimentele de aici. (South Africa) Pe pagina din linkul de mai sus sunt numai poze si filme cu Nissan Skyline R 33, actuala mea masina de drift, dar pe paginile anterioare gasiti si action cu mazda rx7 FD, fosta mea masina de drift :)) Enjoy si bafta cu drifturile :) |
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
Bine ai venit Florine prin zona Internationala !
Sper ca dupa laudele de mai sus te prezinti si tu ca tot omu si asa mai departe pe sectiune ! Pt cine nu stie MX6 aka Florin este poate printre putinii romani care practica Driftul in adevaratul sens al cuvantului! Lucky bastard ! I HATE U ! 8) |
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
U hate me ??? :):):):) u have to stay in the cue for that :))
Maine up-loadez un filmuletz cu 3 curbe D1 style :D :D :D O sa va anuntz !!! |
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
Everyone bow down!You all are in the presence of drifting royalty!:D
Welcome Florin! Quote:
|
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
1 Attachment(s)
Quote:
Dar sa nu exageram :)) sunt doar un tanar normal ca si voi toti doar poate putin mai norocos :)) La cererea voastra o scurta prezentare atunci: am 27 de ani de origine din Baia Mare, locuiesc de doi ani in Africa De Sud, unde am inceput sa practic motorsportul. In romania pregatesc pt drift un rx7 Fd rosu :D nu de alta dar sa le dau o bataie la prietenii mei din Budapesta :D Acum sunt total dedicat drift-ului pt. senzatia si portia de adrenalina care mi-o ofera. Drift-ul este motorsportul unde indemanarea pilotului este cruciala, e dificil la inceput dar satisfactiile sunt pe masura :) Prima masina cu care am inceput sa fac drifturi a fost o Mazda rx 7 FD neagra modificata de mazda speed in japonia.... din pacate nu cu setari de drift. Acum concurez cu un skyline R33 Gts-t Rb25 DET, care are doar modificari de baza pt drift, suspensie Tein drift HA, frana de mana custom, HKS air filter, si HKS cat back. Presiunea in turbo este de 0,3 in loc de 0,6 cat e standard din cauza unei garnituri la turbo :) dar o las asa intentionat pt a proteja motorul de presiune mai mare temperatura etc.... Intr-o zi de drift masina sta in limitattor pt minute intregi, deci va cam dati seama ce punishment primeste :D Inca doua skyline-uri sunt pe drum din Japonia pt mine un R 33 Gts-t identic cu cel care il am acuma si un skyline R 34 Gt-t, sper sa ajunga pe la sfarsitul lui februarie. Va atasez un filmuletz cu ultimul run la evenimentul de sambata trecuta. Enjoy Pt mai multe detalii va puteti uita pe pagina de la masina mea: https://forum.4tuning.ro/showthread.p...601#post703601 |
Re: Drifting - fun,sport, pleasure,tech
i urasc pe asta din new zeeland din simplu fapt ca pot avea skyline si eu aici canci ! si pana nu am skyline nu ma apuc de drift sa fie clar
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:37. |
- Copyright 2026 4Tuning