![]() |
Nu stiu ce sa zic... Nu cred ca un CD-PLayer cu sau fara MP3 nu sare la gropi... Eu am un JVC care la noi in magazin este 23 de milioane, am talon pe 40, super mic, am dat in multe gropi si nu a sarit deloc, dar cand am dat din greseala in unele mai rasarite de mi s-au indoit jantele, a sarit frate si CD-ul, de ce sa ma cac pe mine... Si era cu track-uri, ca nu ascult niciodata MP3-uri. Asadar chiar ca e discutabila treaba asta.
|
eu nu am urmarit in posturile mele cand spune-am ca nu sare sa laud pioneer-ul.
dar la mine pe bune ca nu mi-a facut figuri. e adevarat ca nu am luat nici o groapa in plin sau bordura. conduc oricum destul de agresiv.la cocoasa de camila(rotile toate suspendate)nu mi-a sarit.la o groapa adanca sant s-ar putea sa sara dar cred ca e normal poate e un soc dur. dar hai ca avem si noi pretentii deja.ne intindem prea mult. ar urma sa posteze cineva si sa spuna ca a troznit masina dar nu a sarit cd. :lol: |
Re: Care sunt cele mai bune CD PLAYERE ? (ALPINE,CLARION etc)?
mie imi place sony. desi toti recomandat alpine. ar trebui sa facem un thread alpine Vs Sony. cine credeti ca ar castiga?
|
Re: Care sunt cele mai bune CD PLAYERE ? (ALPINE,CLARION etc)?
Alpine desigur!
|
Re: Care sunt cele mai bune CD PLAYERE ? (ALPINE,CLARION etc)?
Quote:
|
Re: Care sunt cele mai bune CD PLAYERE ? (ALPINE,CLARION etc)?
Quote:
|
Re: Care sunt cele mai bune CD PLAYERE ? (ALPINE,CLARION etc)?
Quote:
Intre firmele de top pe acesta nisa se stie ca cele mai ok sunt Alpine, Clarion si Pioneer. |
Re: Care sunt cele mai bune CD PLAYERE ? (ALPINE,CLARION etc)?
gata.gata. m-ati convins. imi place sony ca design. alpine-ul am inteles ca e cel mai bun.
o sa imi cumpar cat de curand un alpine. am si pus ochii pe el. alpine CDE-101RM sper ca e bun. astept parerea voastra pentru ca sunteti cunoscatori. |
Re: Care sunt cele mai bune CD PLAYERE ? (ALPINE,CLARION etc)?
Quote:
|
Re: Care sunt cele mai bune CD PLAYERE ? (ALPINE,CLARION etc)?
Quote:
|
Re: Care sunt cele mai bune CD PLAYERE ? (ALPINE,CLARION etc)?
Salutare "grasutule", facem ce vrei tu ! :lol::lol:
|
Re: Care sunt cele mai bune CD PLAYERE ? (ALPINE,CLARION etc)?
Depinde ce se intelege prin cel mai bun...fidelitate, fiabilitate, eficienta citire disc...Dupa cum zice si Relu, cel mai bun nu exista ci exista mai degraba modele mai slabe sau mai bune ale producatorilor. Ca si marci, exista 2 categorii de luat in seama :
1) Categoria playerelor bune si cunoscute destul de bine pe piata : Clarion, Alpine, Pioneer 2) Categoria playerelor bune dar ceva mai exotice : Nakamichi, Eclipse, Denon Panasonic sau Blaupunkt nu au ce cauta aici iar Sony a avut o singura scapare in domeniul hi-fi cu seria XS acum multi ani. In prezent sunt niste pocnitori demne de mila ! Daca ar fi sa cautam high-endul absolut la ora actuala, probabil ca el s-ar regasi in Pioneer ODR (3 bucati > transport, procesor, sursa > aprox. 5000Euro), Alpine F1 (3000Euro), Clarion DRZ-9255/HX-D2(1500Euro). Nakamichi CD-700 II e un player bun dar are probleme la capitolul fiabilitate. De mentionat sunt unele playere vechi de la Denon sau Eclipse care bat la fund majoritatea playerelor de pe piata pana la cele mentionate mai sus ! |
Re: Care sunt cele mai bune CD PLAYERE ? (ALPINE,CLARION etc)?
Si mai exista o mica "chestie".... Ma refer la faptul ca majoritatea alearga dupa HU-uri de top dar n-au cum sa exploateze calitatile lor. E ca si cum am pune slikuri pe un logan la mersul prin oras.
Dupa parerea mea, un HU de top nu are ce cauta intr-o instalatie altfel decit tot una de "top". Calitatea sunetului dintr-un sistem audio este dictata de cea mai slaba componenta a sistemului. Daca s-ar acorda atentie mai mare la ceea ce e in jurul HU-ului, am vedea sisteme mult mai bune, chiar cu HU-uri din clasa medie. |
| All times are GMT +2. The time now is 11:24. |
- Copyright 2026 4Tuning