![]() |
Re: clio sport 182
Renault Meeting are loc pe 4 noiembrie - Bucuresti - Sala Polivalenta - ora 14:00... orice alte detalii le puteti afla de la mine sau DVDu, noi doi fiind organizatorii.
|
Re: clio sport 182
Cel cu GTI cu WRC e prieten cu speeder da-i un pm si sigur se rezolva.Sau vb chiar daca nu va stiti.
Am vazut renault si trage f tare.ZZ las-o mai moale e un topic de oameni civilizati nu de tigani. Salut. |
Re: clio sport 182
Quote:
Si in legatura cu colegii tai cu rs-uri care vor sa bata gti-uri......poate le spui tu cu ce se maninca...ca doar ai simtit pe pielea ta :rolleyes2 |
Re: clio sport 182
piele are roti mai mici si ca mine si ca cata 16v(adica 195/50 r15) si anvelope relativ noi,poate asta l-a ajutat.si inca ceva:masina lui are 1035 kile,gti-ul 1336.astea ar fi motivele pt care l-as crede pe el.pe tine te cred pt ca mi-a zis cata ce mi-a zis.
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
De speeder trebe sa te rogi 1 saptamana sa se dea, si oricum fuge de mine ca el statea bara la bara cu WRC-ul de PH, si in seara cand l-am facut pe WRC l-a sunat disperat pe speeder sa-i spuna. Si ghici a doua zi ce s-a intamplat......Il sunau pe Rabbane sa le faca CIP.
Asa ca de speeder nu ma rog. |
Re: clio sport 182
Mai mult ca sigur o sa fiu acolo ! La Renault Meeting .
|
Re: clio sport 182
merita sa iei in calcul si raportul cp/greutate insa am descoperit ca exista masini care cu un raport egal sau putin mai bun sun mai rapide sau mult mai rapide.ex:veyron:1950 kile,1000 cai,enzo:1350 kile,660 cai.513 cai pe tona pt veyron si 488 pt enzo.daca ar fi sa te uiti dupa cifrele astea ai fi tentat sa crezi ca veyronu ar avea..3,3 sec suta fata de cele 3,6 ale lui enzo,insa cu veyronu' s-a scos si 2,4 sec 0-100.deci sunt cazuri in care raportul cp/greutate e discutabil.oricum cred ca e aplicabil in proportie de 80%,resdul fiind exceptii ca si cea de mai sus.
|
Re: clio sport 182
ce nu se ia in calcul este cuplu motor care la turbo este net superior motorului aspirat si piesa dintre volan si scaun.
piele daca reusesc sa ajung la meeting poate incercam noi 2 |
Re: clio sport 182
asa! da-te tu cu piele ca tu zici ca ai pierdut cu gti-uri iar el zice ca nu!asa s-ar lamuri treaba
|
Re: clio sport 182
Pai sa vina la Craiova...si daca ma bate, ii platesc eu benzina ;)
|
Re: clio sport 182
Ce oameni agitati...iar tu -ZZ- ai un ton cam agresv in discutia asta, las-o mai moale! Daca niciunul din voi nu vrea sa se duca in orasul celuilalt singura solutie este de a va da la o legala...punct. Cat despre "piele" l-am vazut la diferite gratare facand niste masini considerabil mai puternice dar evident sunt multi factori ce ar fi putut influenta rezultatul. Piele nu cumva l-ai facut pe WPPu ? (urs bluemarin)
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
intr-adevar ... e cam agresiv micutul negru ... :-P:chillpill
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:33. |
- Copyright 2026 4Tuning