Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   clio sport 182 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/22905-clio-sport-182-a.html)

SUN 26-10-06 15:46

Re: clio sport 182
 
Renault Meeting are loc pe 4 noiembrie - Bucuresti - Sala Polivalenta - ora 14:00... orice alte detalii le puteti afla de la mine sau DVDu, noi doi fiind organizatorii.

Alfa_band 26-10-06 16:35

Re: clio sport 182
 
Cel cu GTI cu WRC e prieten cu speeder da-i un pm si sigur se rezolva.Sau vb chiar daca nu va stiti.
Am vazut renault si trage f tare.ZZ las-o mai moale e un topic de oameni civilizati nu de tigani.
Salut.

-ZZ- 26-10-06 18:10

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by cata_16v (Post 599326)
Cel care a luat-o de la gti la Suceava eram eu, asa cum tu ai pierdut in fata Octaviei RS, recunosc ca GTI-ul trage foarte bine iar in realitate stock scoate 6,5 sec/100km, http://www.autoexpress.co.uk/news/au...st_drives.html, asa cum se vede pe testul din autoexpress insa pe circuit am indoieli , mai ales privind varinta DSG, si spun asta in cunostinta de cauza, eu am mers mult cu GTI-ul rosu din Iasi pe care ZOZ il stie probabil.
ZOZ te vad tare increzator poate incercam odata un castelul de apa-Tg. Frumos sau poate la concursul de indemanare de la Botosani daca il mai organizeaza inca odata . Respect.

Aici am o oarecare rezerva...m-a facut skoda :???: ....mai tine minte cu a fost cu startul anulat si cu al doilea start cu 5 m si 5 minute in fatza mea :shock: ....oricand ,oriunde si oricum...ma trag iar cu skoda aia :shock:

Si in legatura cu colegii tai cu rs-uri care vor sa bata gti-uri......poate le spui tu cu ce se maninca...ca doar ai simtit pe pielea ta :rolleyes2

riptor 26-10-06 19:42

Re: clio sport 182
 
piele are roti mai mici si ca mine si ca cata 16v(adica 195/50 r15) si anvelope relativ noi,poate asta l-a ajutat.si inca ceva:masina lui are 1035 kile,gti-ul 1336.astea ar fi motivele pt care l-as crede pe el.pe tine te cred pt ca mi-a zis cata ce mi-a zis.

piele_bps 26-10-06 19:45

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by -ZZ- (Post 599144)
Mosule,eu am impresia ca matale nu stii care este diferentza intre 172 si 200 de cai dapai intre 172 si vreo 201 :shock:

Nu mai vorbi din cartzi si hai la Craiova daca te tine macar volanul tau sintetic :lol: :lol:

ZZ, se vede ca habar nu ai ce vb, lasa-i dracu de cai si gandeste-te si la greutate, sau fa raportu greutate/cal putere ! :rolleyes2 . Pai clio are 1035 kg, si golfu tau vreo 1450.

piele_bps 26-10-06 19:50

Re: clio sport 182
 
De speeder trebe sa te rogi 1 saptamana sa se dea, si oricum fuge de mine ca el statea bara la bara cu WRC-ul de PH, si in seara cand l-am facut pe WRC l-a sunat disperat pe speeder sa-i spuna. Si ghici a doua zi ce s-a intamplat......Il sunau pe Rabbane sa le faca CIP.
Asa ca de speeder nu ma rog.

piele_bps 26-10-06 19:53

Re: clio sport 182
 
Mai mult ca sigur o sa fiu acolo ! La Renault Meeting .

riptor 26-10-06 19:57

Re: clio sport 182
 
merita sa iei in calcul si raportul cp/greutate insa am descoperit ca exista masini care cu un raport egal sau putin mai bun sun mai rapide sau mult mai rapide.ex:veyron:1950 kile,1000 cai,enzo:1350 kile,660 cai.513 cai pe tona pt veyron si 488 pt enzo.daca ar fi sa te uiti dupa cifrele astea ai fi tentat sa crezi ca veyronu ar avea..3,3 sec suta fata de cele 3,6 ale lui enzo,insa cu veyronu' s-a scos si 2,4 sec 0-100.deci sunt cazuri in care raportul cp/greutate e discutabil.oricum cred ca e aplicabil in proportie de 80%,resdul fiind exceptii ca si cea de mai sus.

cata_16v 27-10-06 07:46

Re: clio sport 182
 
ce nu se ia in calcul este cuplu motor care la turbo este net superior motorului aspirat si piesa dintre volan si scaun.
piele daca reusesc sa ajung la meeting poate incercam noi 2

riptor 27-10-06 08:35

Re: clio sport 182
 
asa! da-te tu cu piele ca tu zici ca ai pierdut cu gti-uri iar el zice ca nu!asa s-ar lamuri treaba

-ZZ- 27-10-06 11:19

Re: clio sport 182
 
Pai sa vina la Craiova...si daca ma bate, ii platesc eu benzina ;)

SUN 27-10-06 15:31

Re: clio sport 182
 
Ce oameni agitati...iar tu -ZZ- ai un ton cam agresv in discutia asta, las-o mai moale! Daca niciunul din voi nu vrea sa se duca in orasul celuilalt singura solutie este de a va da la o legala...punct. Cat despre "piele" l-am vazut la diferite gratare facand niste masini considerabil mai puternice dar evident sunt multi factori ce ar fi putut influenta rezultatul. Piele nu cumva l-ai facut pe WPPu ? (urs bluemarin)

-ZZ- 27-10-06 16:19

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by SUN (Post 600869)
Ce oameni agitati...iar tu -ZZ- ai un ton cam agresv in discutia asta, las-o mai moale! Daca niciunul din voi nu vrea sa se duca in orasul celuilalt singura solutie este de a va da la o legala...punct. Cat despre "piele" l-am vazut la diferite gratare facand niste masini considerabil mai puternice dar evident sunt multi factori ce ar fi putut influenta rezultatul. Piele nu cumva l-ai facut pe WPPu ? (urs bluemarin)

Pai eu ce ziceam....sefu....la Craiova e legala...eu sunt din Bacau...;) ;)

Morro 27-10-06 16:58

Re: clio sport 182
 
intr-adevar ... e cam agresiv micutul negru ... :-P:chillpill

piele_bps 27-10-06 17:45

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by cata_16v (Post 600493)
ce nu se ia in calcul este cuplu motor care la turbo este net superior motorului aspirat si piesa dintre volan si scaun.
piele daca reusesc sa ajung la meeting poate incercam noi 2

Da Cata, ne dam, numai sa vi in Bucuresti la Meeting.


All times are GMT +2. The time now is 14:33.

- Copyright 2026 4Tuning