Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   VR6 (4SpeedSquad) vs Golf Galben (Insomnia) (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/2258-vr6-4speedsquad-vs-golf-galben-insomnia.html)

B12ZMD 03-12-04 12:42

bishop, pariez p tine! BAFTA !

EvLSant0S 03-12-04 13:52

ZMD , mane , pana acum o sapt sau 2 , erau sanse , si chiar mari sa-l faca bishop , si masina lu bioshop e 94 cu 175 de mii de km la bord , deci ...

acum vyp si-a facut ce si-a facut deci nu mai au ce discuta ... oricum ..

B|shOp-VR6 03-12-04 14:01

Ce o mai lalaim... vremurile in care il faceam s-au dus.. acuma intr-adevar nu mai am sansa... dar o sa onorez provocarea azi, maine... cand o fi.

ducu 03-12-04 14:14

Baietzi hai sa o luam altfel!!!
Eu vreau sa string \"banii\"! :lol: :lol: :lol: :lol:
Pariez cit vretzi voi pe Dan(golf galben INSOMNIA)-mii shi mii de euro! :lol: :lol: :lol:
Apropo TAZ:
Quote:

parerea mea,care nu cred sa intereseze pe cineva....vr6 face fata fara probleme,dieselulu deocamdata nu se va ridica la nivelul unui motor pe benzina mult mai puternic,ramane totusi un diesel...
Eu am Celica (pe benzina, logic :lol: )...shi vreau sa-tzi spun un lucru!
Diesel Power!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

B|shOp-VR6 03-12-04 14:18

Pariaza 10 000 euro pe el ca fac eu un imprumut de 5000 sa-i bag in masina si nu ma mai face :lol: :lol:

ducu 03-12-04 14:22

Lasind gluma la o parte... daca Dan ar baga 5000 de € in mashina...acum avea acei 330 de cai la roata de care zicea Polifem!
Asha ca daca bagatzi aceashi bani in mashinile voastre tot el va face... asha \"diesel\" cum e!
PS : Eu iubesc motoarele pe benzina!
Motorina nu e pentru curse samd.
Dar.. totushi... :roll: :roll:

B|shOp-VR6 03-12-04 14:33

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ducu\"
Lasind gluma la o parte... daca Dan ar baga 5000 de € in mashina...acum avea acei 330 de cai la roata de care zicea Polifem!
Asha ca daca bagatzi aceashi bani in mashinile voastre tot el va face... asha \"diesel\" cum e!
PS : Eu iubesc motoarele pe benzina!
Motorina nu e pentru curse samd.
Dar.. totushi... :roll: :roll:

Lasa-ma sa ma indoiesc :D. Cu 5000 de euro bagati in ea masinuta mea sare mult de 330 de cai aia :)

ducu 03-12-04 14:36

Vorbeam de cai la roata....
Tu acum ai cam 110-125 cai la roata...!
Cit tzi-a aratat pe Gtech?

B|shOp-VR6 03-12-04 14:37

130 park... nu mai tin minte sigur...

Bytzu 03-12-04 14:40

cu5k euro ventoul zboara, si chestia asta ar trebui s-o recunoasteti si voi, ce o dam de gard atata

ducu 03-12-04 14:53

Intreaba-l pe santos daca ma pricep la modificari... 8) .
Nu am zis ca ventoul nu va zbura, dar altul va zbura cu Mach 3! :wink:

Razvan P 03-12-04 14:57

de curiozitate , ce credeti voi ca se poate face cu 5000 euro pe vr6 ?
Parerea mea e ca nici macar kit complet cu turbina nu-si pune ; daca si-ar pune turbo intr-adevar ar fugi grav masina dar nu cred ca banii ajung ; si oricum pentru asa ceva trebuie skimbat ambreiaj , frane etc . Parerea mea e ca pornind de la aceste masini in starea lor actuala , cand Vyp se pare ca-l face pe Bishop si bagand in ambele masini 5000 euro , nu vad cum ar putea dupa modificari sa fie invers .

B|shOp-VR6 03-12-04 14:59

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Razvan P\"
de curiozitate , ce credeti voi ca se poate face cu 5000 euro pe vr6 ?
Parerea mea e ca nici macar kit complet cu turbina nu-si pune ; daca si-ar pune turbo intr-adevar ar fugi grav masina dar nu cred ca banii ajung ; si oricum pentru asa ceva trebuie skimbat ambreiaj , frane etc . Parerea mea e ca pornind de la aceste masini in starea lor actuala , cand Vyp se pare ca-l face pe Bishop si bagand in ambele masini 5000 euro , nu vad cum ar putea dupa modificari sa fie invers .

Bah dak e s-o luam asa hai plecam de la masinile stock cum e a mea... si cred ca nici fumul meu nu apuca sa-l miroasa dak masina aia e stock.

Si ca sa-ti zic cu 5000 euro in germania il fac biturbo nu turbo...

B|shOp-VR6 03-12-04 15:04

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Razvan P\"
de curiozitate , ce credeti voi ca se poate face cu 5000 euro pe vr6 ?
Parerea mea e ca nici macar kit complet cu turbina nu-si pune ; daca si-ar pune turbo intr-adevar ar fugi grav masina dar nu cred ca banii ajung ; si oricum pentru asa ceva trebuie skimbat ambreiaj , frane etc . Parerea mea e ca pornind de la aceste masini in starea lor actuala , cand Vyp se pare ca-l face pe Bishop si bagand in ambele masini 5000 euro , nu vad cum ar putea dupa modificari sa fie invers .

Si ar putea sa fie invers, stii de ce... pt ca lui VYP e deja modificata si oricum nu-i foarte tunabila, singurul avantaj avandu-l ca din electronica poate s-o creasca mult mai mult decat dak aceasi metoda s-ar aplica pe o masina cu motor aspirat.

ducu 03-12-04 15:16

NU E ADEVARAT!!!
Nu shti ce zici!!!
Mashina este TURBO-Diesel! Potzi sa modifici o gramada de lucruri mai ieftin ca la tine.(shi care cresc puterea mai mult, nu numai soft)
Nu zic mai mult, dar crede-ma ca se modifica mult mai ushor!!!!!
Cind ne vedem... sa mergem la un suc sa discutam pe treaba asta!


All times are GMT +2. The time now is 09:59.

- Copyright 2026 4Tuning