Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Pitesti (https://forum.4tuning.ro/65-pitesti.html)
-   -   Duminica 14 noiembrie 2010 Liniute la Stadion (https://forum.4tuning.ro/65-pitesti/217884-duminica-14-noiembrie-2010-liniute-stadion.html)

bobby_gsi2 15-11-10 15:27

Re: Duminica 14 noiembrie 2010 Liniute la Stadion
 
Quote:

Originally Posted by robert_bobik (Post 3814356)
Bobby recunosc ai castigat dar doar o cursa!!!!ai vazut cutia me ce a 2-ua avea:((nici macar o cursa nu am putut da a 2-ua cum trebuia,toti au auzit carait de 2-ori in treapta 2deci am pierdut tot tot ce era mai importat:((nu suntem unu din arad si unu din constanta e vb de 15 kg intre noi si primu lucru knd am sa fac masina te voi cauta:))doar asa sa ma simt yo bine!!!bafta pe viitor

Nu vreau sa par carcotas, nu stiu ce motor si ce putere are masina ta insa e departe de ce spui tu. Daca masina imi mergea cum probabil ai auzit tu ca mergea in trecut....nu stiu daca luam bataie in grupa de la mai mult de doua masini. O sa verific ce are.....daca reusesc sa o pun pe picioare oricand ne mai dam. Eventual poti sa o aduci pe a ta sa vedem ce are. Chiar si pe treapta 1 206-le a fost mai lesinata ca a mea. Gandeste-te ca motorul meu are 4 ani de curse....plus omorul zilnic care il ia. Eu demult o suspectez de lipsa de compresie...dar nu ma mai dadusem demult la linii.

DjRainManFast 15-11-10 18:52

Re: Duminica 14 noiembrie 2010 Liniute la Stadion
 
Sa fim sincer, masina lui bobi nu a mers deloc bine ieri...si eu stiu pt ca am condus-o cand meargea bine...si am si vazut o la curse, 206 ala cred ca lua bataie si de la logan 16v!!

bobby_gsi2 15-11-10 18:57

Re: Duminica 14 noiembrie 2010 Liniute la Stadion
 
Eu cand v-am zis ca mi-o da si un logan nu m-ati crezut. Oricum am stat si analizat situatia si nu e chiar roz. Sper sa nu fie asa grav cum pare si sa fie decat segmentii.
Nu-i nimic alin....ai 1-0 , victoria e victorie

5inci 15-11-10 20:36

Re: Duminica 14 noiembrie 2010 Liniute la Stadion
 
Ce greutate are opelu ? Inafara de fise si ce ai mai spus , acum suspectezi motorul ? Sper sa o repari , lovele sa fie :)

bobby_gsi2 15-11-10 20:39

Re: Duminica 14 noiembrie 2010 Liniute la Stadion
 
Greutatea din talon? In talon scrie 970..dar ralitatea e crunta....1040 de kg fara interior, doar cu scaunele fata. Motorul il suspectez mai demult.....dar acum prea se leaga multe. sper sa nu gsesc vreun piston p|zdit :(

robert_bobik 15-11-10 22:34

Re: Duminica 14 noiembrie 2010 Liniute la Stadion
 
Quote:

Originally Posted by bobby_gsi2 (Post 3814373)
Nu vreau sa par carcotas, nu stiu ce motor si ce putere are masina ta insa e departe de ce spui tu. Daca masina imi mergea cum probabil ai auzit tu ca mergea in trecut....nu stiu daca luam bataie in grupa de la mai mult de doua masini. O sa verific ce are.....daca reusesc sa o pun pe picioare oricand ne mai dam. Eventual poti sa o aduci pe a ta sa vedem ce are. Chiar si pe treapta 1 206-le a fost mai lesinata ca a mea. Gandeste-te ca motorul meu are 4 ani de curse....plus omorul zilnic care il ia. Eu demult o suspectez de lipsa de compresie...dar nu ma mai dadusem demult la linii.


Intra pe robert_bobik id-ul meu sau lasa un msg cu id tau si vorbim poate cunosti un mecanic mai bun sa vad ce are cutia me!!!bafta

09shh 16-11-10 00:40

Re: Duminica 14 noiembrie 2010 Liniute la Stadion
 
Multumim fes......si ca de fiecare data luam cate un premiu..... bmw e30 grupa E (LKS).....cine cine Night Angels..cine cine vine Night Angels

FeS 16-11-10 22:16

Re: Duminica 14 noiembrie 2010 Liniute la Stadion
 
LKS-ul este grav rau...si spun asta dupa ce am avut ocazia sa-l conduc :D
ce-i mai trebuie ar fi o suspensie si ca noul proprietar sa se obisnuiasca un pic cu el ;)

CrisKGS 19-11-10 08:39

Re: Duminica 14 noiembrie 2010 Liniute la Stadion
 
Suspensia moale chiar l-a avantajat la liniute . Aderenta mult mai mare cu suspensia moale.

ciupene 11-01-11 23:48

Re: Duminica 14 noiembrie 2010 Liniute la Stadion
 
Quote:

Originally Posted by FeS (Post 3818598)
LKS-ul este grav rau...si spun asta dupa ce am avut ocazia sa-l conduc :D
ce-i mai trebuie ar fi o suspensie si ca noul proprietar sa se obisnuiasca un pic cu el ;)

amicul meu ... LKS are o suspensie ideala pentru el ..... dak ar fii tare s-ar duce cutia de transfer ca sa shtii....... shi 2 nu intzeleg cum ar trebuii sa ma mai obishnuiesc cu el ..... ca nu prea am auzit sa fii facut performantze pana acum la predecesorii lui proprietari.......ce e rau :(( faptul ca shi eu l-am vandut :)).... cu toate ca sper sa il recuperez pana in primavara .... shi sa il bag la o cura de slabire ....

bafta


All times are GMT +2. The time now is 09:49.

- Copyright 2026 4Tuning