Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Galati / Braila (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila.html)
-   -   Nissan 200SX S14 Project (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila/215753-nissan-200sx-s14-project.html)

daniwmk 29-01-11 11:20

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
:D nop ...
Motorul ala este cel de pe evo ul verde ND si are ~950 cp.
Turbina aia este un Garrett GTX42R :)

avolex 29-01-11 13:06

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 4031305)
:D nop ...
Motorul ala este cel de pe evo ul verde ND si are ~950 cp.
Turbina aia este un Garrett GTX42R :)

ahammmm si motorul nisan-ului este gata?!
P.S.ai spus ca ma bagi in lista pe mes
avolex_br
sa imi spui iar siteul ala pt softul la a mea

daniwmk 31-01-11 09:10

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Motorul de Nissan va fi gata la sfarsitul saptamanii.
Ti-am dat add acum.

C T 19 K R A 31-01-11 09:19

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Superba masina.Felicitari proprietarului:lol::lol:

felixb 04-02-11 12:19

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Bafta cu proiectul Dany, o poala de bani bagati in masina asta.Anul asta e gata?

el nino 04-02-11 20:29

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Cand aveam vreo 12-14 ani, in timp ce prietenii mei jucau fotbal in fata blocului, facem motoare de Dacie, cu tata la garaj. Cativa ani mai tarziu, contribuiam cu pensula si benzina ( spalator sef ... :D ), la realizarea motorului de Dacie cu puterea pe undeva la 90 CP. Era motorul care avea sa faca niste rezultate excelente pe circuitele de viteza si coasta in anii 80. O perioada am "rupt" legatura cu mecanica ...., urmand ca dupa multi ani sa invat motoarele de karturi. Am citit toate posturile acestui thread si cu mare dezamagire, constat ca tehnologia m-a depasit cu vreo 200 km/h ... Dar peste astea, acest proiect, m-a convins ca, avem in mizera noastra urbe, oameni care chiar stiu ce au de facut cu "fiarele"...
La mai multe fratilor!!!!! M-ati facut insa sa ma simt batran .... :(
Succesuri !!!!!!!

daniwmk 05-02-11 18:35

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Quote:

Originally Posted by felixb (Post 4051944)
Bafta cu proiectul Dany, o poala de bani bagati in masina asta.Anul asta e gata?

Merci merci ...
Bani ... care bani ... ce bani ??? :D
La noi timpul se masoara in saptamani nu in ani :))
In 6-7 saptamani este pe strazi ,asta in caz ca totul merge conform planului si nu apar surprize.
Spor si tie la imperechere.


Quote:

Originally Posted by el nino (Post 4053371)
Cand aveam vreo 12-14 ani, in timp ce prietenii mei jucau fotbal in fata blocului, facem motoare de Dacie, cu tata la garaj. Cativa ani mai tarziu, contribuiam cu pensula si benzina ( spalator sef ... :D ), la realizarea motorului de Dacie cu puterea pe undeva la 90 CP. Era motorul care avea sa faca niste rezultate excelente pe circuitele de viteza si coasta in anii 80. O perioada am "rupt" legatura cu mecanica ...., urmand ca dupa multi ani sa invat motoarele de karturi. Am citit toate posturile acestui thread si cu mare dezamagire, constat ca tehnologia m-a depasit cu vreo 200 km/h ... Dar peste astea, acest proiect, m-a convins ca, avem in mizera noastra urbe, oameni care chiar stiu ce au de facut cu "fiarele"...
La mai multe fratilor!!!!! M-ati facut insa sa ma simt batran .... :(
Succesuri !!!!!!!

Merci Edi pentru cuvintele frumoase.
Spor si tie si sper sa duci si tu la bun sfarsit "proiectul" tau.

Catalin_br 14-02-11 12:22

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Mai are fiara pana iese p sosea?
Mult succes cu proiectele!

daniwmk 14-02-11 20:05

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Pai mai dureaza cam 6 saptamani de acum incolo.
Datsunul a trecut de CT ul francez si au fost depuse actele de import.
Cu putin noroc in 2 saptamani va fi inmatriculat si adus in Ro.



PS - maine uploadez poze cu ultimele piese venite pentru 200sx

daniwmk 16-02-11 21:55

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
5 Attachment(s)
Ultimele piese sosite.

marius3030 17-02-11 07:52

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
capota e din carbon sau m-i se pare mie?:D
Doamne,abia astept sa o vad pe strazi.................:chainsaw:

avolex 17-02-11 12:41

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 4092930)
capota e din carbon sau m-i se pare mie?:D
Doamne,abia astept sa o vad pe strazi.................:chainsaw:

nu este din tabla ondulata:lol:,LINDAB chiar,cea mai tare.
normal ca este din carbon,se vede chiar si fara ochelari:shock:

NEo007 17-02-11 13:06

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Extraordinar ce va iesi din masina asta :)
Felicitari!

daniwmk 17-02-11 14:11

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 4092930)
capota e din carbon sau m-i se pare mie?:D
Doamne,abia astept sa o vad pe strazi.................:chainsaw:

Este Seibon si este din carbon nu ti se pare.
Trust me stiu eu cel putin 2 persoane care asteapta asta mai mult decat tine :D

Quote:

Originally Posted by avolex (Post 4093715)
nu este din tabla ondulata:lol:,LINDAB chiar,cea mai tare.
normal ca este din carbon,se vede chiar si fara ochelari:shock:

Este Gerard nu Lindab daca chiar vrei sa stii :))

Quote:

Originally Posted by NEo007 (Post 4093763)
Extraordinar ce va iesi din masina asta :)
Felicitari!

Multumim de urari.

marius3030 18-02-11 08:16

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
[QUOTE=daniwmk;4093931]Este Seibon si este din carbon nu ti se pare.
Trust me stiu eu cel putin 2 persoane care asteapta asta mai mult decat tine :D



in caz ca este gata la timp in aprilie(si sper,ca tare sunt curios),masina va fi prezenta si la 4tuning days?
eu cred ca ar fi o idee buna spun eu.....:D


All times are GMT +2. The time now is 01:07.

- Copyright 2026 4Tuning