Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - DrifterGT (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/210807-machete-lucru-driftergt.html)

DrifterGT 08-11-10 13:30

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
M5-ul a revenit clean la exterior! Ce s'a pastrat au fost :

-Ceasurile plasma
-Culoarea rosie sub bord
-Suspensia lasata
-Tuburile de nos
-Sticker 4Tuning
-Sistem audio
-Intercooler
-Plasa metalica aerisiri

DrifterGT 11-11-10 16:30

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
Mercedes 300SL Bburago 1:24...

Era intr'o stare proasta, cromul aproape sters. Interiorul intr'o culoarea urata...

Modificari minore:

*Vopsit toate partile cromate in rosu aprins
*Pus la portbagaj "fundal" + 2 boxe
*Scos ceasurile vechi si pus un speedometru nou :).
*Vopsit interior in rosu (unele parti)
*Vopsit grile laterale in negru mat
*Scos "gentile" acelea de plastic si montat un lcd de 32"
*Adaugat mocheta neagra
*Suspensie micsorata (cat s'a putut)

FED express 11-11-10 16:41

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
ba da urat l-ai mai putut face:sad: bari rosii...mai bine lasai cromul cum ar fi fost el.portbagaj cu sistem audio sony la o clasica din '54...:lemon:
urat, urat.Nu vad de ce ai facut barile alea chiar rosii...putei macar sa iei spray crom daca tot ai vrut sa-l vopsesti.pacat de macheta:-|
interiorul mochetat, grilele negre astea da, dar restul:no::no::no::no: pacat:-|

DrifterGT 11-11-10 16:50

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Stii vorba aia nu ? "nimic nu e batut in cuie" :)

2 suruburi si un spray crom ma desparte de ale revopsi :) aaa... si vre'o 3 minute :).

Sistemul audio... si ala se poate da jos :).

Si eu la bari am ramas putin cam pe ganduri :) oricum le vopsesc :) poate toata macheta.

Negru mat toata :). Vad eu :D.

DrifterGT 13-11-10 14:17

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
Un tuning discret de care eu sunt multumit:). acum urmeaza parerea voastra :).

Interior:

*LCD
*Podea din fibra de carbon
*Sistem nos+ornamente carbon
*Butoane vopsite in crom
*Portbagaj cu 2 subwoofere incorporate in fibra de carbon
*La motor ornamente de carbon + tevile de la nos

Exterior:

*Numar inmatriculare [UNIQUE]
*Discuri frana+etrieri
*Suspensie hidraulica (se poate regla in 2 modele, unu mai lasat (aproape lipita , si unul la 0.5cm , se vede in prima poza , cea de pe fata fiind la 0.5cm si cea de pe spate aproape lipita de podea :), iar in ultimele poze e egala:).


FED express 13-11-10 14:54

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
da, imi place:!: frumos lucrat acum.bravo.imi plac firele rosii de la motor:wink:

BlackTiger 13-11-10 22:50

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
M5 Upgrade:twisted:
Poza la cererea lui Alex

DrifterGT 22-11-10 14:16

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
Daca tot nu avea mocheta sls-ul, am pus carbon :).

DTH 22-11-10 14:22

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Arată urāt ...zici că e linoleum :shock: + că nu am văzut maşini cu carbon īn loc de mochetă ....poate doar la kitsch :confused2

DrifterGT 22-11-10 17:45

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by MillionDollarBaby (Post 3833982)
Arată urāt ...zici că e linoleum :shock: + că nu am văzut maşini cu carbon īn loc de mochetă ....poate doar la kitsch :confused2

Bine macar ca nu am pus covor :lol:. Cat despre interior... hmm, pai decat acel plastic ieftin arata mai bine cu "linoleum"ul asta :).

Oricum ii bag o mocheta neagra, asta a fost asa de "test"...

PS: Si un prieten cu 350z are presuri din carbon :lol: posibil sa para penibil dar arata foarte bine in realitate :).

Numai ca romanu in loc sa dea 300 lire pe unu din carbon da 10ron in bazar pe unu din cauciuc :evil:.

Oricum... fiecare de gusturile lui :) o sa fac bine si o sa ii pun mocheta la macheta... M'am lamurit ca nu da chiar bine acel "carbon".:sad:

alynex 22-11-10 18:18

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Arata mai uratel ca nu respecta scara.Normal trebuie sa fie mult mult mai marunt.Poate reusesti sa il modifici.
In rest modificarile imi plac,
Bafta in continuare:D!

DrifterGT 22-11-10 18:22

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Scara se rezolva dintr'un simplu resize :), o sa incerc in seara asta. Multumesc :)

e30_eVG3n 24-11-10 20:27

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by MillionDollarBaby (Post 3833982)
Arată urāt ...zici că e linoleum :shock: + că nu am văzut maşini cu carbon īn loc de mochetă ....poate doar la kitsch :confused2

Daca tu zici ca GT-R R35 e kitsch, nu mai zic nimic... deci exista covorase din fibra de carbon... apropo, si cei care fac kitsch-tuning nu folosesc carbon ;)

DTH 24-11-10 20:54

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 3834514)
Bine macar ca nu am pus covor :lol:. Cat despre interior... hmm, pai decat acel plastic ieftin arata mai bine cu "linoleum"ul asta :).

Oricum ii bag o mocheta neagra, asta a fost asa de "test"...

PS: Si un prieten cu 350z are presuri din carbon :lol: posibil sa para penibil dar arata foarte bine in realitate :).

Numai ca romanu in loc sa dea 300 lire pe unu din carbon da 10ron in bazar pe unu din cauciuc :evil:.

Oricum... fiecare de gusturile lui :) o sa fac bine si o sa ii pun mocheta la macheta... M'am lamurit ca nu da chiar bine acel "carbon".:sad:

Quote:

Originally Posted by e30_eVG3n (Post 3840993)
Daca tu zici ca GT-R R35 e kitsch, nu mai zic nimic... deci exista covorase din fibra de carbon... apropo, si cei care fac kitsch-tuning nu folosesc carbon ;)


Mă refeream la imitaţie de carbon ...nu carbonul original īn sine :) Nu m-am exprimat eu cum trebuie dar puteaţi şi voi să vă daţi seama că nu e greu ...una e să pui carbon original şi alta e imitaţie ...nu zic că trebuia să pui original pe o machetă dar nici colantul ăla că arată fix ca un linoleum şi asta este părerea mea :)
Nu ştiu unde am zis eu e30_eVG3n că R35-ul este kitsch şi aici vorbim de machete eu doar am uitat să precizez că nu am văzut IMITAŢII de carbon ca preş īn vre-o maşină ( poate doar la kitsch ) data viitoare o să mă exprim mai bine :)

DrifterGT 24-11-10 21:02

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
e30_eVG3n, la fel are si prietenul meu cu 350z :).

Acum pe bune, imitatie sa nu pun ca arata nasol... ma gandesc sa dau vre'o comanda de carbon pentru 1:18 ce ziceti ?

Daca eu am vrut carbon in interior, autocolantul e urat, cel real nu exista, care e a 3-a varianta ?


All times are GMT +2. The time now is 19:10.

- Copyright 2026 4Tuning