![]() |
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
macar fata de alexeni ne`am dat blana :D de`a latu ... plm aia e ... am scapat si eu cupa printre dejte , dar oricum am fost cu gumili di iarna .. si am prins un respectabil 4 :rolleyes2 si asa am inchis sezonu , la anu ies cu un ventilator mai mare pe sub capota ce draq :twisted: bv sacale pt grupa ! blanaaaa slick :D
|
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
in afara de vreme eu zic ca a fost ok...doar ca organizatorii au avut un mare ghinion sa ploua,sa fie drumul inchis doar pana la ora 17,sa li se strice laptopul...
eu am totusi incredere ca la anu cursele organizate de ei or sa iasa ok,cel putin in privinta timpilor nu cred ca au dat gres bravo baietii pentru cupe! :twisted: |
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
care ce ati luat ? :)
|
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
Quote:
eu cu slickuri...:)...madalin si Ady viteza la fel.. sa nu il uitam pe madalin care a venit tot drumul pe ploaie cu slickuri si l-am asteptat la intrarea in brasov...si in spatele lui o MARE coloana de masinii....:lol::lol:...omu a ars-o grav...40...50 la ora..:lol: echipa MOM 2 cupe....eu locul 3 la grupa mea BOBY locul 2 la grupa lui..... apoi au urmat aventurile la intoarcere, ii las pe DONU sa detalieze...:)) |
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
felicitari Ploiestiului pentru cele 3 cupe....
s2 locu 3 jakal s4 locu 2 bobiMoM care s-a dat 1 singura data... s8 locu 2 sobi (AAT) se putea si mai bine ....dar tinand cont de conditiile meteo....e bine si asa... Saptamana viitoare?? Slatina?? ... |
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
12 Attachment(s)
Attachment 1632363Attachment 1632364Attachment 1632365
Attachment 1632366Attachment 1632367Attachment 1632368 Attachment 1632369Attachment 1632370Attachment 1632371 Attachment 1632372Attachment 1632373Attachment 1632374 cateva pozne de la mine ;) faceam mai multe dar in restul timpului am tremurat de frig... |
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
La grupa s3 ce sa intamplat? Donule? Ce facusi??
|
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
pe ploaia aia... n`avea nici o sansa... si asa au fost niste dificultati tehnice ...
Sa speram ca la anu se incepe forta ! |
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
A fost FORTZAAA!
La dus am mers lejereanu, am consumat super putina zeama... Acolo... ploaie toata ziua (coafura rezista)... Ne-am dat de-a latu pe 400 m Fortzaaa! Cursa cu barcile! Trebuia sa iau premiu pentru evitarea la milimetru a squar-ului cand mi-a fugit pe treapta 2 de-a latu si a 3-a la vreo 100 si ceva la ora. Primul timp scos... 15.60... ceva de genu... Al doilea timp si mai grav... am derapat toate 3 treptele la greu si am scos vreo 16 secunde si ceva... Apoi s-a rasturnat rumanu ala cu Vectra si s-a terminat cursa cu barcile... In drum spre casa.... s-a dus draq uleiu din motor, am bagat 2 L, am pierdut tot lichidul de frana, am completat de cateva ori, pana acasa am ramas iar fara..., turbina s-a dus draq, mi se pare ca si bate un pic motorul la pornire... Deci a fost Fortzaaa! :evil: Cronometrarea si organizarea au fost de nota 10! Masinile s-au dat de multe ori si s-a mers repede! Incepe sa fie treaba buna si la noi. Piste daca am mai avea si am fi fericiti cu adevarat si ar mai fi iar treaba daca s-ar anula cursele in momentul cand ar ploua ca asa nu facem nicio treaba. Ce e drept, am vazut care e treaba cu braduletzul si incepem sa ne obisnuim cu plecarea. e grav rau cu semaforul. Mie unul, imi place mult de tot! |
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
Lasa Donule nu fi suparat ca de abia ai antrenament la iarna:))) nu mai scoti Corsa:))
|
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
Quote:
Daca sunt problemele la care ma gandesc, eu fara 3000 RON nu scap reparatia la masina. :cry: Bag poola, cred ca o mai scot la primavara... :lol: |
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
Quote:
|
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
bai donule n-o fi dracu atat de negru
unde ai dus-o la doftor poate iti pun si ei un bec de presiune ulei...ala e mai sfant decat un ceas de presiune... iar turbina daca a avut ceva ungere nu se strica cu una cu doua mai ales cand e noua... |
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
Quote:
Turbina are ungere cu ulei si racire cu apa... poate a scapat, dar dimineata i-am dat ocheie si la motor s-a auzit un sunet ciudat la pornire dupa care mergea ok. Daca e treaba de segmentare si cuzineti am pus-o de mamaliga, desi cu aceasta ocazie, mi-as pune si garnitura de chiuloasa mai groasa nitel, dar toata treaba ma duce ceva banutzi si e foame mare acum... Nu stiu, diseara o duc la doctor. |
Re: Drag Race - Tg. Secuiesc - 29 august 2010
nu ca ma bucur,dar bine ar fi sa fie doar segmentii si cuzinetii...scapi mai scump,dar ai scapat de o grija pe viitor si cum spuneai schimbi si garnitura de chiulasa si vezi ce se mai petrece prin motor
fumul putea fi de la orice,nu neaparat de la turbina,mai ales ca sunetul metalic se auzea din motor,turbina daca avea joc atingea si se auzea din masina sigur... |
| All times are GMT +2. The time now is 01:32. |
- Copyright 2026 4Tuning