Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Accident (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/193-accident.html)

AndreiNo1 19-01-04 17:19

am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:

AndreiNo1 19-01-04 17:19

am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:

AndreiNo1 19-01-04 17:19

am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:

AndreiNo1 19-01-04 17:19

am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:

AndreiNo1 19-01-04 17:19

am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:

AndreiNo1 19-01-04 17:19

am fost si era gata numai ca mai au sai puna chestia aia de la usa din interior nu stiu cum se keama fata de usa si nu mai au de nova asha ca o sami puna de supernova shi asha ornamentele laterale sunt de supernova raspodie :lol:

ct77pia 07-02-04 16:03

asta
 
asta e un fel de glumita la felul in care arata masina mea (tot o dacie atunci) dupa ce sa susit o dubita pe mine
am iesit la propriu cu volanul in mina si portbagajul era pe locul din dreapta

aicad 07-02-04 17:42

sa mor cum ti-ai prafuit masina. bine ca nu ai avut probleme medicale.Si ai grija cu masina acum ca ai reparat-o. bafta

AndreiNo1 08-02-04 02:32

hehe am grija dar tot nebun sunt.dk nu eram afumat nu se intampla nika si daca nu era noroi de la aia cu santieru lor cu ANL-u masii :wink:

cj82ufo 08-02-04 11:48

nu va inteleg
:sa fiu mai relaxat,deaia nu pun centrura
asta ii ptostie .eu nu ma duc cu masina mea asa tare,lol doar cand prind o masina ce merita sa ii dai sau cere sa ii dai ,dar la mine in masina am centuri in 4 puncte .ma simt in siguranta.si pe deasupra imi si place sa stau strans in scaun
andrei no1 ai grija sa nu ti se termine norocu odata si sa fii fara centura
:cry:

Hondarul 08-02-04 16:38

Da, subscriu la ce a zis cj82ufo.
Mare prostie faza cu nepurtatul centurii. Eu m-am obisnuit sa pun centura in secunda doi in care ma urc la volan de la celebrul SOC. Si de atunci mereu o pun, chiar daca dupa aia nu porneste motorul...
Si Andrei no1, frate, Dacia are cele mai rudimentare sisteme de siguranta. Mai bine zis sistem: centurile pretensionate.
SI ATAT ! ! !
Stai frate calm si pastreaza-te pentru legale, ca de aia s-au facut.

AndreiNo1 08-02-04 20:38

Quote:

Originally Posted by \"Hondarul\"
Da, subscriu la ce a zis cj82ufo.
Mare prostie faza cu nepurtatul centurii. Eu m-am obisnuit sa pun centura in secunda doi in care ma urc la volan de la celebrul SOC. Si de atunci mereu o pun, chiar daca dupa aia nu porneste motorul...
Si Andrei no1, frate, Dacia are cele mai rudimentare sisteme de siguranta. Mai bine zis sistem: centurile pretensionate.
SI ATAT ! ! !
Stai frate calm si pastreaza-te pentru legale, ca de aia s-au facut.

hondarule io deobiei port centura,dar eram la vreo 2km de casa si am zis ca nu o mai pun ca nare ce sa se intamplesi kalm nu o sa stau niciodata .eu unu nu pot tot imi mai ma dau cu cineva chiar daca nu e o etapa de lagal racing :wink:

Hondarul 08-02-04 20:47

Da, dar nu prea esti un exemplu pozitiv a ceea ce am vrea noi sa promovam pe acest forum - condusul preventiv in trafic.
Ar putea iesi vorbe ca vitezomanilor nu le ajung cursele sau alte din astea. Mai ales daca sunt accidente. Ma mir ca nu a aparut presa langa tine si sa zica cum ca erai la curse pe bani grei...
Joaca si tu nfs cu castile la maximum si iti trece.

cj82ufo 10-02-04 12:43

andrei no1 nu am zis de tine de centuri ,ziceam in general,multi zic ca nu au nevoie de ea ca ii incomodeaza.eu am fost o perioada intr-un grup ce faceau curse (niste prieteni) la un atelier la care se reperau doar bmw,golf gti gsi etc si tatal meu zicea intotdeauna sa imi pun centura cand plecam cu ei la linii ca daca nu ,nu ma lasa.
si m-am obisniut cu ea,dar odata am fost cu cineva sa imi arate cum merge o pisicuta de 2800 si nu am avut centura pusa pt ca atunci ieseam de pe straduta.a accelerat pana in 140 in timp f f f scurt in cateva sec si sub un pod am vrut sa depasim un tramvai dar langa el sub pod era o dacie cu capota ridicata (probleme).ce sa faca ?a franat pana la 100 si am luat tramvaiu in plin .fara centura .sa vezi tu vanatai ce am avut si cum le ascundeam de tata sa nu le vada .de atunci niciodata nu ma pornesc fara centuri.deci eu cred ca la dacie centura te mai poate salva

Hondarul 10-02-04 15:29

Un batran care sa te duca la liniutze...
Vrea si eu !!! De unde l-ai luat ??? Mai au ???
:roll: :roll: :roll:


All times are GMT +2. The time now is 13:31.

- Copyright 2026 4Tuning