Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/187723-seat-leon-cupra-vs-tractiune.html)

tase_astra 08-07-10 10:54

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Permite-mi sa te corectez. Intri direct in grupa F.
Adica 210 X 0.95 coeficient tractiune X 1.6 Upgrade de turbo = 319,2cp.
Intri exact la grupa G, 300-350cp.

E corect?

bitnet 08-07-10 11:13

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by tase_astra (Post 3501991)
Permite-mi sa te corectez. Intri direct in grupa F.
Adica 210 X 0.95 coeficient tractiune X 1.6 Upgrade de turbo = 319,2cp.
Intri exact la grupa G, 300-350cp.

E corect?

Reciteste te rog ce-ai scris acolo!! Si ATENTIE!! Masina asta are turbo din fabrica nu i-a fost montat unul ulterior!

tase_astra 08-07-10 11:33

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Da, corect. Sorry.

Ricardinho 08-07-10 11:33

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by bitnet (Post 3502033)
Reciteste te rog ce-ai scris acolo!! Si ATENTIE!! Masina asta are turbo din fabrica nu i-a fost montat unul ulterior!

Are coeficient 1 daca nu ma insel nu ? deci intra in grupa cu mine sau ?

dragusu 08-07-10 11:40

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by Ricardinho (Post 3502078)
Are coeficient 1 daca nu ma insel nu ? deci intra in grupa cu mine sau ?

nu este la grupa D adica 209x0,95=198,5 cp
u esti la F cu 286cp

tase_astra 08-07-10 11:53

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
hai sa nu mai poluam topicul omului ca si asa s-a ales praful de el.
E topic special creat pentru evenimentul de duminica.

alecsutu1 08-07-10 12:16

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by lascarica (Post 3501757)
Nu cred ceea ce afirmi,este extraterestru FWD cu Sub 11 la 250cai/tona... aplicand legile fizicii aleia vechi care am invatat-o eu, este absolut imposibil;) ...Si oricum nu cred ca se refera la vreun crx,ci la e30-ul galben..care INSA nu a scos sub 11 (de data asta la s-m), nu are 1000kg ci vreo 750 ,nu are motor 2000 ci 2500(spunea pustiul..2800+ cred eu) ...intr-adevar surprinzatoare performante ultra-low-budget(motorul era ohc/M20 !) ,insa nu cele prezentate de calimero. Intr-adevar,se comunica greu cu proprietarul,nu vorbeste decat maghiara,insa avea un amic la "stand" ce vorbea si engleza;).

salut,scuze de off topic dar mai greu urs la 750 kg si cum zici tu low budget :)
sub 1000 kg e foarte greu sa aduci un urs

dragusu 08-07-10 12:21

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by alecsutu1 (Post 3502203)
salut,scuze de off topic dar mai greu urs la 750 kg si cum zici tu low budget :)
sub 1000 kg e foarte greu sa aduci un urs

era un urs la unguri cu motor de M3 e 46 si avea 870 de kg....low11

lascarica 08-07-10 12:33

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by alecsutu1 (Post 3502203)
salut,scuze de off topic dar mai greu urs la 750 kg si cum zici tu low budget :)
sub 1000 kg e foarte greu sa aduci un urs

Ai fost si ai studiat masina aia?..eu da. Asadar..stii cum se "usureaza" o masina destinata exclusiv drag (si nici macar nu era exclusiv ...se dadea si la drift in ungaria) ? -Poate nu. Crezi ca avea ceva de castigat proprietarul daca spunea ca are mai putine kg decat in realitate? Este foarte low-bugdet comparat cu alte e30 de performanta similara pe 402m, cine a vazut masina stie..intreaba-l pe bobby sau pe iulica inainte sa tragi concluzii.

Mii de scuze pt OT...:oops:

ciuMpi 08-07-10 14:14

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 3501955)
astept la Alexeni,pe 11 ,masinile revo fwd care intra in grupa in care intru si eu,adik cea intre 170-200cp.cele de 389,386 si 411cp in special.

nu vad dc ar venii atata drum masinile de 389,385 si 411 in special pt ca nu au nimic de demonstrat (daca nu suntenti deacord cu mine verificati clasamentul cu timpi pe 402m din Ro)

dc nu mergeti in Ungaria pe o pista cu VHT unde aveti cele mai mari sanse sa scoateti un timp bun ? E mai simplu sa va certati pe forumuri...

O zi buna si timpi cat mai mici pe 402m!

BYG'u 08-07-10 17:56

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 3501955)
astept la Alexeni,pe 11 ,masinile revo fwd care intra in grupa in care intru si eu,adik cea intre 170-200cp.cele de 389,386 si 411cp in special.


Hopa un GT28/GT30 provoaca un K04 ....accept provocarea :twisted:
Daca nu ajung la Alexeni sunt sanse mari sa ajung in Ungaria.

SantoD 08-07-10 19:31

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
daca tot bagi din a 3-a in a 6-a dute si tu pe bdul la relax nu la curse:)))
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 3353457)
sal, masina nu a avut nicio problema doar că la un moment dat s-a schimbat din a treia in a sasea,n are rost sa omori masina ptr toate 1,8t stock?nu i asa?


kimi 08-07-10 19:43

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by BYG'u (Post 3502994)
Hopa un GT28/GT30 provoaca un K04 ....accept provocarea :twisted:


Sa inteleg ca tu pe masina ai K04 ??

Auzisem ca nu este posibil cu un K04 sa sari de 330 cai dar daca tu ai reusit performanta asta este de apreciat..

Crezi ca eu cu turbina IHI, pot ajunge la o putere apropiata de a ta ? Daca da, astept si eu un pm cu niste mici detalii...Multumesc

tase_astra 08-07-10 20:08

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by kimi (Post 3503263)
Sa inteleg ca tu pe masina ai K04 ??

Auzisem ca nu este posibil cu un K04 sa sari de 330 cai dar daca tu ai reusit performanta asta este de apreciat..

Crezi ca eu cu turbina IHI, pot ajunge la o putere apropiata de a ta ? Daca da, astept si eu un pm cu niste mici detalii...Multumesc

Da se poate mai mult de 330cp din K04. Si nu e singura masina cu setup-ul asta. Cel putin pe la noi, am cam uitat numarul lor.

K04 e apropiata de GT28RS cu avantaje la partea de antrenare a turbinei la turatii medii, facand-o ceva mai liniara si mai eficienta pentru mersul de zi de zi.

BYG'u 08-07-10 21:12

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by kimi (Post 3503263)
Sa inteleg ca tu pe masina ai K04 ??

Auzisem ca nu este posibil cu un K04 sa sari de 330 cai dar daca tu ai reusit performanta asta este de apreciat..

Crezi ca eu cu turbina IHI, pot ajunge la o putere apropiata de a ta ? Daca da, astept si eu un pm cu niste mici detalii...Multumesc


Daca te documentai mai bine nu mai era necesar postul tau,deci ma fac ca nu l-am vazut.:lol: Multumesc


All times are GMT +2. The time now is 23:30.

- Copyright 2026 4Tuning