Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/185940-e30-black-bear-pasiune-fiare-vechi.html)

Cosmin-SNR 28-05-10 15:26

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by adi.schumi_tm (Post 3396455)
In primul rand felicitari pt achizitie,cu siguranta va iesii ceva frumos,cel putin ca si Dacia.AS vrea sa te intreb cum ai rezolvat cu papucul de la luneta care nu mai era?eu la Dacie am o problema asemanatoare:s-a deslipit un papuc de la dezaburire de pe luneta si nu am gasit nici o solutie cu care sa il lipesc (solutie care sa lipeasca metal pe sticla si sa fie bun conductor electric;nu vreau sa risc cu pistolul de lipit).Bafta in continuare cu ambele masini.

Eu l-am lipit cu pistolul si am dat cu o solutie de lipit cam acelasi continut cu super-glue,doar ca este mult mai tare ca super-glue,este facut in Turcia si are spray de intarire imediata...acum nu stiu ce sa zic daca mai functioneaza...cred ca da daca l-am lipit si cu pistolul;) Multa Bafta

Nastase Bogdan 31-05-10 12:04

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by SiloS@1300 (Post 3394587)
Ti-am dat mesaj cu ce arcuri am pe masina.
Masina este pre-facelift, deci aceleasi arcuri pe masina facelift (cu pasajul rotii mai jos) ar arata periculos.

Incearca sa faci exceptie de faptul ca janta este una de tabla si de faptul ca pasajul este un gunoi facut din tabla.

E vai de capul alora de la Varsatura..le arunca la gramada si nu mai gasesti nimic...:evil:..am sa incerc sa ajung la ei, dar pana acum s-au ivit mereu treburi..am intrebat totusi de unele -60, ca parca am mai multa incredere in original..:rolleyes2

Multam Optimus:-)
Jantele sunt 7.5 fata si 9J spatele, pe 16'' si au intrat fara flanse sau alte artificii..au ET-ul mic;)
Nu am timp sa stau pe mess, lasa-mi un Cosmote si vorbim detoate:-)

Multumesc Adi, sa stii ca nu am facut nimic la luneta, ca trebuie data jos ca sa lucrez calumea..si ca sa o dau jos trebuie sa desprind si cozorocul..si se strica imbinarea cu pavilionul..am sa ma mai gandesc daca umblu acolo sau nu..:rolleyes2
Am montat si proiectoarele , poze in curand..deocamdata trebuie sa inlocuiesc pompa de benzina si toate furtunurile+colierele de acolo..

vanilla21 31-05-10 15:53

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
de unde ti-ai cumparat proiectoare de model1

Ali_ump 31-05-10 16:14

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by vanilla21 (Post 3404659)
de unde ti-ai cumparat proiectoare de model1

eu i le-am trimis...aveam un set de vanzare, au stat o vreme pe la anunturi!:rolleyes2

adi.schumi_tm 01-06-10 08:32

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Cosmin-SNR (Post 3396960)
Eu l-am lipit cu pistolul si am dat cu o solutie de lipit cam acelasi continut cu super-glue,doar ca este mult mai tare ca super-glue,este facut in Turcia si are spray de intarire imediata...acum nu stiu ce sa zic daca mai functioneaza...cred ca da daca l-am lipit si cu pistolul;) Multa Bafta

Multumesc de raspuns,am sa vad daca risc sau nu cu pistolul de lipit.

Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 3404018)
Multumesc Adi, sa stii ca nu am facut nimic la luneta, ca trebuie data jos ca sa lucrez calumea..si ca sa o dau jos trebuie sa desprind si cozorocul..si se strica imbinarea cu pavilionul..am sa ma mai gandesc daca umblu acolo sau nu..:rolleyes2
Am montat si proiectoarele , poze in curand..deocamdata trebuie sa inlocuiesc pompa de benzina si toate furtunurile+colierele de acolo..

Am inteles.Bafta in continuare...

Nastase Bogdan 02-06-10 18:33

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
5 Attachment(s)
Si ca tot sta ursoiul in parcare la munca pana ajunge pompa de benzina, m-am apucat de lucrat la capota motor, care imi statea pe suflet inca de cand am luat masina:rolleyes2

Poze cu starea pompei care era pe masina si cu mana de ruginituri si putregaiuri scoase de acolo...si cu evolutia lucrarilor la capota, de cand a fost data jos luni8)

Ali_ump 02-06-10 18:37

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 3410874)
Si ca tot sta ursoiul in parcare la munca pana ajunge pompa de benzina, m-am apucat de lucrat la capota motor, care imi statea pe suflet inca de cand am luat masina:rolleyes2

Poze cu starea pompei care era pe masina si cu mana de ruginituri si putregaiuri scoase de acolo...si cu evolutia lucrarilor la capota, de cand a fost data jos luni8)

Lasi emblema cu BMW sau o scoti?:rolleyes2 Ca si eu cam stau in cumpana...sa o dau jos ...sa nu?

Cosmin-SNR 02-06-10 18:46

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 3410886)
Lasi emblema cu BMW sau o scoti?:rolleyes2 Ca si eu cam stau in cumpana...sa o dau jos ...sa nu?

Tu de ce crezi ca a dat tot chitul jos din zona emblemei? Ca sa o remonteze pe capota, pentru ca a fost modificata pentru Bad Boy look si a astupat si emblema, si a facut niste fante pentru aer care Bogdan le-a astupat ;) Multa Bafta


MULTA BAFTA BOGDAN CU URSACHE ;)

Nastase Bogdan 02-06-10 18:47

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 3410886)
Lasi emblema cu BMW sau o scoti?:rolleyes2 Ca si eu cam stau in cumpana...sa o dau jos ...sa nu?

Nu ai observat ca atunci cand am luat masina nu avea embleme nici pe fata nici pe spate?.mie imi place f mult sa aiba emblemele si de aceea la capota motor am dat jos 2 cm de chit ca sa descopar locul pentru emblema..:-)..pe spate am montat-o mai usor, nu a fost nevoie de tinichigerie-vopsitorie;)

Eu zic sa lasi emblemele, sunt f frumoase si de efect8)

Nastase Bogdan 02-06-10 18:50

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Multumesc Cosmin, trag tare cu ursul(atat cat am timp si mai ales bani) ca imi este tare drag si vreau sa-l aduc acolo unde sa-mi placa cu adevarat8)

Cosmin-SNR 02-06-10 18:51

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 3410886)
Lasi emblema cu BMW sau o scoti?:rolleyes2 Ca si eu cam stau in cumpana...sa o dau jos ...sa nu?

Si eu zic la fel, parca e mai frumoasa o masina cu emblemele:rolleyes2 parerea mea acum ramane la alegerea ta ce vrei sa faci ;)


Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 3410913)
Nu ai observat ca atunci cand am luat masina nu avea embleme nici pe fata nici pe spate?.mie imi place f mult sa aiba emblemele si de aceea la capota motor am dat jos 2 cm de chit ca sa descopar locul pentru emblema..:-)..pe spate am montat-o mai usor, nu a fost nevoie de tinichigerie-vopsitorie;)

Eu zic sa lasi emblemele, sunt f frumoase si de efect8)

Ai dreptate Bogdan ;) acum Ursache o sa aiba alt aspect cu capota frumos facuta, cu emblema si fara fantele alea de aerisire ;)

Cosmin-SNR 02-06-10 18:52

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 3410918)
Multumesc Cosmin, trag tare cu ursul(atat cat am timp si mai ales bani) ca imi este tare drag si vreau sa-l aduc acolo unde sa-mi placa cu adevarat8)

Sa iti ajute Dumnezeu sa faci ce iti doresti, eu nu pot decat sa iti urez Rabdare din plin portofelul plin si multa multa Bafta ! ! !

gti 4 ever 02-06-10 21:57

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
e frumos ursache bine ai facut ca i-ai pus emblemele inapoi si eu am umblat dupa cea din spate de numai eu stiu :lol: bafta

Cosmin-SNR 03-06-10 20:55

E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Domnu` Bogdan! Ceva noutati? Cu capota ce ai facut,ai tras chit pe ea?

Nastase Bogdan 04-06-10 14:08

Re: E30 - Black Bear - din pasiune pentru fiare..vechi
 
Quote:

Originally Posted by Cosmin-SNR (Post 3414053)
Domnu` Bogdan! Ceva noutati? Cu capota ce ai facut,ai tras chit pe ea?

Se lucreaza, se lucreaza..poze cand va fi gata, sper pe luni sau marti:rolleyes2
Ieri a venit pompa de benzina si am desfacut totul pe la ea pentru inlocuit coliere si curatarile de rigoare iar azi a sosit bara spate de inox, bandoul cu cleme si capetele acestuia8)

Cat de curand am sa montez si prelungirea spate de M-T1:-)


All times are GMT +2. The time now is 14:08.

- Copyright 2024 4Tuning