Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Generalitati tuning (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning.html)
-   -   Care sunt jantele tale aftermarket preferate? (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning/182453-jantele-tale-aftermarket-preferate.html)

CatalinM 06-10-10 21:17

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
4 Attachment(s)
ROTA GRID
Attachment 1685632 Attachment 1685633
Attachment 1685634 Attachment 1685635

civic_ex 13-10-10 13:38

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
^^Stii ca rota grid sant doar niste copii dupa ADEVARATELE VOLK te-37, nu?

morpheusmaster 13-10-10 13:42

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Quote:

Originally Posted by civic_ex (Post 3724057)
^^Stii ca rota grid sant doar niste copii dupa ADEVARATELE VOLK te-37, nu?

Cum ai ajuns tu la concluzia asta?

B-99-SAA 13-10-10 15:41

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
3 Attachment(s)
OZ Superturismo WRC :twisted: Cred ca dau bine pe multe masini care au cat de cat potential racing, cel mai bine cred ca arata pe asa ceva:

zmeuRA 20-10-10 00:30

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Lowenhart LSR :D

https://img87.imageshack.us/img87/643...tlsrchrome.jpg
https://img101.imageshack.us/img101/3...rtlsrblack.jpg

MrYonutz 20-10-10 09:50

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
oz canova si dotz hanzo

daniwmk 20-10-10 10:05

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 3724065)
Cum ai ajuns tu la concluzia asta?

rota sunt niste copii dupa Volk/Work si alte jante cu renume

morpheusmaster 20-10-10 14:42

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 3742468)
rota sunt niste copii dupa Volk/Work si alte jante cu renume

Ai vazut si tu o poza si ai ajuns la concluzia asta? :)) uooof tuamni.

Repet, in afara de o poza ce te face sa faci afirmatiile care le faci?

HoricutzWSR 20-10-10 18:02

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
have you been drinking ,pal? :D

trasor 20-10-10 18:53

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
8 Attachment(s)
Imi plac jantele Forgiato
Attachment 1704043 Attachment 1704058

Attachment 1704061 Attachment 1704069

Attachment 1704070 Attachment 1704071

Attachment 1704072


Astea merg asa la caterinca :D

Attachment 1704044

daniwmk 20-10-10 19:07

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
7 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 3743133)
Ai vazut si tu o poza si ai ajuns la concluzia asta? :)) uooof tuamni.

Repet, in afara de o poza ce te face sa faci afirmatiile care le faci?

Ok hai sa te iau usor si serios poate pricepi intr-un final.
Rota sunt niste Knock off uri /fake uri / replici / copii etc ... dupa unele modele de succes de la Work ,Volk/Rays (Work Cr Kai de ex se numeste Rota torque si este nimic altceva decat o copie ieftina).
Modelul care iti palce tie se numeste Volk TE37 si costa o roata cat un set de la Rota.

Copiile astea de la Rota sunt cunoscute ca fiind de slaba calitate desi foarte multi le folosesc probabil ca nu oricine are 2 mii de dat pe un set de roti Volk si aleg Rota din motive financiare.

Da si tu un search pe google si ai sa te convingi singur ca e plin pe toate forumurile din afara de oamenii cu jante rota strambe si rupte fara sa fie lovite ...

uite niste comenturi :

"This is what you get when you buy wheels that were probably made by a Filipino teenager slaving over a leaking blast furnace."

An inside look at a Rota production meeting. "Which JDM wheel should we steal designs from next?"
"Can we make our own wheel for once?"
"FUCK NO!!!"

"Check it out. It's sad that so many import owners choose to shop at Posers R Us for wheels, and then have the nerve to say they look BETTER than the originals. We've even seen some people go as far as to put Volk stickers on their Rotas!"

"The spokes on this Rota started life straight...."

morpheusmaster 20-10-10 22:28

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Exact cum credeam...nu intru in polemici inutile. E "asa cum zici tu" si inchidem subiectul.

Iar astia de la Forgiato is de pe alta planeta cu unele modele...am ramas cu maxilarul prins in masa cand am vazut...wikid

civic_ex 21-10-10 01:03

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 3742468)
rota sunt niste copii dupa Volk/Work si alte jante cu renume



foarte tare poza daniwmk :)
rota slipstream adica copii identice (nu calitativ) dupa faimoasele spoon sw88.

davidwillson 29-10-10 07:14

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Quote:

Originally Posted by boy_wonder (Post 3275151)
foarte tari sunt si Vorsteiner CS-01 si BBS FI.

BBS FI sunt foarte tari , ai dreptate . Sunt aceleasi jante care sunt prezente pe 599GTO sau ma insel eu ?
Vorsteiner Cs-01 se aseamana destul de mult cu HRE P40 .
Pentru modelele dupa 2000 de la Audi/Vw si Porsche aleg Sportec.

boy_wonder 29-10-10 07:29

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Quote:

Originally Posted by davidwillson (Post 3766516)
BBS FI sunt foarte tari , ai dreptate . Sunt aceleasi jante care sunt prezente pe 599GTO sau ma insel eu ?
Vorsteiner Cs-01 se aseamana destul de mult cu HRE P40 .
Pentru modelele dupa 2000 de la Audi/Vw si Porsche aleg Sportec.

Da; asa cum am precizat si intr-un post anterior, BBS FI echipeaza noul Ferrari 599 GTO. Vorbind acum despre noutatile in materie de jante, am vazut ca ADV.1 prind din ce in ce mai mult.


All times are GMT +2. The time now is 13:06.

- Copyright 2026 4Tuning