Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - M43B18 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/180331-e36-m43b18.html)

Neamtzu_e36 19-07-10 20:50

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by CT.20.KTL (Post 3529268)
salut!
am urmait thread`ul si n-am inteles o chestie ... pana la urma pe care o modifici ? ai inceput cu 1.8 si acum cu 1.6 ... :) app ... ai idee cat iti ia la % 1.6 ?

Am inceput cu cea neagra dar asta gri arata mai bine asa ca o fac pe asta, nu stiu cat consuma sincer ca nu am mers cu ea sa vad dupa ce o inscriu ,cea neagra am puso la vanzare ca sa o inscriu pe aia de 1.6 dar daca fac rost de bani o tin pe cea neagra de piese :D

CT.20.KTL 19-07-10 21:15

Re: E36 - M43B18
 
Am inteles acuma :) ... ar trebuii sa tzii si 1.8`u ... n-ai de unde sa stii ce probleme se investe la 1.6 si ai nevoie de piese .
acuma in viitoru` apropiat mai ai de gand sa faci ceva la 1.6 ?

Neamtzu_e36 19-07-10 21:34

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by CT.20.KTL (Post 3529370)
Am inteles acuma :) ... ar trebuii sa tzii si 1.8`u ... n-ai de unde sa stii ce probleme se investe la 1.6 si ai nevoie de piese .
acuma in viitoru` apropiat mai ai de gand sa faci ceva la 1.6 ?

sincer as vrea sa ii fac multe dar starng si bani pt inscris nu promit nimic dar daca fac ceva pun aici :D

CT.20.KTL 19-07-10 21:59

Re: E36 - M43B18
 
sa nu ne uiti ... ca noi nu te uitam ! :D

alex4you 20-07-10 12:17

Re: E36 - M43B18
 
nu ne uita pe noi Neamtzu.....doar stii cine sunt persoanele care il sustin....nu-i asa Neamtzule?;;)

Neamtzu_e36 22-07-10 11:13

Re: E36 - M43B18
 
4 Attachment(s)
Am si eu o problema si daca puteti sa ma ajutati mai devreme am deschis geamul de la sofer si cand l-am inchis la loc sa rupt ceva si a cazut geamul ,am acos fata de usa sa vad ce este si am gasit o clema de metal daca stiti de unde este spuneti-mi si mie ms mult

burnout_bmw 22-07-10 15:34

Re: E36 - M43B18
 
1 Attachment(s)
Este siguranta de pe lasticul care tine geamul, vine pe piesa nr 2 din poza atasata.

Bafta

Neamtzu_e36 22-07-10 19:56

Re: E36 - M43B18
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by burnout_bmw (Post 3535669)
Este siguranta de pe lasticul care tine geamul, vine pe piesa nr 2 din poza atasata.

Bafta

ms Domnu chiar mia fost de ajutor :D problema este ca am schimbat clema rupta am luat de la Bavaria una noua si mia rupto si pe aia am vazut ca nu mi se ridica geamu drept si fortand cedeaza clema o sa vad ce ii fac
Daca tot am mesterit la masina iam pus si ceas ca nu avea :D

Wilgax 22-07-10 22:38

Re: E36 - M43B18
 
Ce nu cauti un OBC?Daca il mai gasesti cu tot cu instalatie e stas.Si apropo..in legatura cu PM-u, am rezolvat problema cu LED-u la aer.Merci mult inca odata!

Neamtzu_e36 23-07-10 20:18

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3536530)
Ce nu cauti un OBC?Daca il mai gasesti cu tot cu instalatie e stas.Si apropo..in legatura cu PM-u, am rezolvat problema cu LED-u la aer.Merci mult inca odata!

ma bucur ca ai rezolvat problema ,legat de OBC o sa primesca si dala si multe alte chesti masina dar toate vor veni pe rand dupa ce o inscriu ;)

CT.20.KTL 23-07-10 22:22

Re: E36 - M43B18
 
Bani sa fie ... Idei avem cu totzii. :))))

Neamtzu_e36 30-07-10 13:30

Re: E36 - M43B18
 
10 Attachment(s)
Poze noi ...... :D:D

Gyo*TDS 30-07-10 14:52

Re: E36 - M43B18
 
gata ,te-ai facut bulgar?:lol:
spor la treaba in continuare

solo_babyboy 31-07-10 01:23

Re: E36 - M43B18
 
neamtzule acum ca ai inscriso sedinta foto cand o facem??

solo_babyboy 31-07-10 01:24

Re: E36 - M43B18
 
am nevoie de poze pt un filmulet cu noua achizitie!!!!!


All times are GMT +2. The time now is 14:14.

- Copyright 2026 4Tuning