Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 5 (https://forum.4tuning.ro/644-masina-mea-bmw-seria-5.html)
-   -   E60 - 535d (https://forum.4tuning.ro/644-masina-mea-bmw-seria-5/174790-e60-535d.html)

quick_silver2 09-03-10 20:13

Re: E60 - 535d
 
negru mat cu rosu deja incepe sa fie fumata treaba.
Doar negru complet.
Shadow line.

cristi_tecar_30 09-03-10 20:33

Re: E60 - 535d
 
asa zic si eu.ca toata lumea care are cat de cat bani acuma are jante negru mat cu dunga rosie.la aia ma gandesc si eu ca masina toata neagra ar merge ceva jante negre dar nu mate.ceva mai frumos.
mersi de idei silver

alexandru_83 09-03-10 20:46

Re: E60 - 535d
 
Quote:

Originally Posted by cristi_tecar_30 (Post 3162813)
am si directie activa ca merge mai greu volanu la viteze mari dar si directie de M.stau pe loc si invart volanu si merge o sg tura nu ca la restu o tura jumate.ma refer o tura la stanga una la dreapta.in total 2 ture nu ca la oricare alta masina.dora nu imi spune ca stiu ce conduc totusi

Nu ai nici o directie de M,nici nu exista optiunea asta...
Ai directie activa(active steering),iar faptul ca volanul se "intareste" la viteza inseamna ca ai servotronic.

cristi_tecar_30 09-03-10 20:57

Re: E60 - 535d
 
si directia aia activa ii aia ce face sa mearga volanul doar o tura nu o tura jumate?ma refer cand masina merge incet sau sta.s'ar putea sa ai dreptate .mie asha mia zis fostul proprietar,dar daca diretia aia activa face sa mearga decat o tura ai dreptate.daca nu nu ai dreptate.

alexandru_83 09-03-10 21:02

Re: E60 - 535d
 
Active steering-rotile bracheaza maxim cu numai o tura de volan
Servotronic-volanul se invarte f usor pe loc si se intareste pe masura ce creste viteza de deplasare


http://www.usautoparts.net/bmw/technology/afs.htm
http://www.bmw.com/com/en/insights/t...rvotronic.html

cristi_tecar_30 09-03-10 21:05

Re: E60 - 535d
 
inseamna ca ai dreptate.mnoh mie fostul proprietar mi'o spus ca ii directie de M.am gresit

alexandru_83 09-03-10 21:08

Re: E60 - 535d
 
A zis si el sa te impresioneze :-P Stiu masina de pe autovit...

Oricum,masina este superba,mai ales jantele.Dupa parerea mea cele mai frumoase jante puse pe E60 :)

Sa o stapanesti sanatos!

cristi_tecar_30 09-03-10 21:12

Re: E60 - 535d
 
multumesc de aprecieri.si mie imi plac jantele dar nu imi plac ca sunt argintii si restu masini ii neagra.de aia ori le schimb ori le vopsesc.mersi ca mi'ai zis cu directia activa si alea ca nu shtiam nici eu.

mersi inca odata,si masina ta ii frumoasa.prima data 3er din ala vrut sa imi iau

alexandru_83 09-03-10 21:28

Re: E60 - 535d
 
Masina face foarte bine contrast cu jantele exact cum sunt acum,parerea mea...

Ms frumos!

cristi_tecar_30 09-03-10 21:39

Re: E60 - 535d
 
o sa vad sa ma decid pana la urma.


Mersi si eu!

eqilibruee 09-03-10 21:41

Re: E60 - 535d
 
cel mai frumos model de jante pt un seria 5 ..clipul perfect

https://www.youtube.com/watch?v=tSSxL_aC7g8

cristi_tecar_30 09-03-10 21:43

Re: E60 - 535d
 
si jante de astea se comercializeaza in romania?
unde gasesc?

cristi_tecar_30 09-03-10 21:44

Re: E60 - 535d
 
nu is cammari 20 pt drumurile noastre?

eqilibruee 09-03-10 21:44

Re: E60 - 535d
 
Quote:

Originally Posted by cristi_tecar_30 (Post 3165885)
si jante de astea se comercializeaza in romania?
unde gasesc?

atata timp cat ai bani poti avea absolut orice doresti... iar in privinta marimi eu am zis ca sunt cele mai frumoase acum nu si cele mai practice! oricum sti vb aia figurile si prostia se platesc! bafta , oricum ai omasina ffff frumoasa!

cristi_tecar_30 09-03-10 21:45

Re: E60 - 535d
 
pai de unde ash putea sa cumpar de astea sa nu umblu prin germania-austria?nu is mari 20 pt drumurile noastre?


All times are GMT +2. The time now is 13:52.

- Copyright 2026 4Tuning