Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mercedes (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes.html)
-   -   mercedes 450SEL 6.9 (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes/17469-mercedes-450sel-6-9-a.html)

ediflorianus 06-08-07 11:18

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
1 mica problema daca iti aduci alta... taxa de prima inmatriculare... vreo 15000 euro.

Cristy65 14-08-07 18:46

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
he he! la mine in oras au aparut 2 ca si a tau amandoua negre doar ca unu are tapiserie bej si altu neagra.da cum arata in realitate deci rupe cam tot

dafy duck 21-08-07 23:31

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
mai era un 450 pe langa hotelul mariot tot unu albastru , motor v8 5900cmc partea nasoal e ca avea cutie automata ceea ce e cam urat pt un motor asa mare, masina era la un pret incredibil de 1000 de euro. si masina sa vandut

Scoop 06-09-07 11:51

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
foarte frumoasa masina s-o stapanesti sanatos fara incidente

dafy duck 06-09-07 21:32

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
ce se mai aude de masina?

eMH 30-11-07 22:38

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
intial am vrut sa imi iau tot ceva asemanator,dar varianta in 2 usi,da' buzunarul m-a fortat sa imi iau doar 2.0 D,care in curand va fi lasat de o parte pt 2.3 cosworth :D...190 RockS

Bogdan_mb 02-12-07 12:07

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by ND-04-SPD (Post 1224058)
intial am vrut sa imi iau tot ceva asemanator,dar varianta in 2 usi,da' buzunarul m-a fortat sa imi iau doar 2.0 D,care in curand va fi lasat de o parte pt 2.3 cosworth :D...190 RockS

succes cu conversia, dar asa ca idee , nu se merita sa o iei direct 2.3 16v ? sau chiar 2.5 ;)

Tavi Singeorzan 18-12-07 20:46

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
vezi tu prietene numai pt cunoscatori..........mercedes!!!!;) ;) ;)

RaduNo1 20-12-07 12:11

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
e fantastica masina.. incredibila

Sor3L 08-01-08 12:35

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!! .....baga si tu mai multe poze ..interior etc :) e frumoasa si nici prea multe prin romania deja incep sa se duca si majoritatea stau pe strazi ruginite..........

tca1 25-01-08 21:21

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
pacat ca ai vandut-o astea trebuie gasite si tinute cu grija....cine stie ce-i face ala din germania...

ArCaDa 01-02-08 23:52

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
vorba lui tca.....pacat ca ai vandut-o era o masina unicata(?!?) zic eu....era tipla...dar este alegerea ta ...era masina ta nu a noastra...take care bafta!!

valy_v 16-02-08 17:22

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
foarte frumoasa masina, chiar este un model rar si asta mai mult in privinta motorului...toate modelele respective sunt cu motoare mari pe benzina. oricum, e o masina dupa care intorci capul...

3mil 16-02-08 17:48

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
In legatura cu cel de pe Iancu de Hunedoara,am trecut azi,16 februarie prin zona si l-am vazut acolo...este cam vis-a-vis de biserica aceea de langa Grogore Alexandrescu intre semaforul de la Roma si Pasaj Victoria.Masina se afla in stare acceptabila...putin ruginita la praguri...geamul de la usa din stanga spate,cel in forma de triunghi spart...geamul lampii de semnal stanga spart.Pacat de ea ca este tinuta in strada sa rugineasca,fiind si tinta vagabonzilor:evil:.In orice caz,inca mai poate fi salvata:!:...Am ramas placut impresionat cand am vazut-o:shock:,fiind primul mercedes 450 SEL 6,9 care l-am vazut ,,pe viu".La vremea ei a fost o masina incredibila...si este in continuare:D

Bobby boss 19-02-08 01:43

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
super frumos


All times are GMT +2. The time now is 00:29.

- Copyright 2026 4Tuning