Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - By Snacks (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/174381-e46-by-snacks.html)

sexu_2007 03-04-10 19:50

Re: E46 - By Snacks
 
1 Attachment(s)
o sa o las si mai jos,ii fac cadou o susp reglabila,pe fata miercuri schimb cauciucurile si pe spate sa vad dak ma incadrez in budget ca a aparut o problema.ii cam greu sa le fac toate din salarul meu. in prima faza o sa incerc roluirea aripilor numa sa vad dak scap de problema.

o poza facuta de mine in photoshop(scuzati calitatea dar nu prea le am) cam asa ceva as vrea sa fac din masinutza mea,bineinteles lasata mai jos(nu am reusit..) si cateva ,,accesori,, in plus. ce parere aveti...?

horatiu_72 03-04-10 20:49

Re: E46 - By Snacks
 
daca vezi una fix ca a ta prin Simeria,da' cu numere de Bucuresti,sa nu ''tunezi ''ceva de pe ea ca e a mea,inca n-am inscris-o pe HD :D :D :D
Am glumit,iti dai seama ! :peace:

sexu_2007 03-04-10 20:53

Re: E46 - By Snacks
 
:???: Cum adica sa nu tunez ceva de pe? deocamdata nu am vazut nimic..

horatiu_72 03-04-10 20:55

Re: E46 - By Snacks
 
Pai nu stii de gluma ? ieri mi-am luat una fix ca si a ta numa' ca are kit de m3 pe ea,o s-o vezi toata ziua prin fata pe la Xl unde stau io toata ziua la cafe...:D

sexu_2007 03-04-10 20:57

Re: E46 - By Snacks
 
stiu de gluma dar nu intelegeam ce vroiai sa zici :lol:, tu nu ai avut HD.. CSL?? abia astept sa o vad..:D

horatiu_72 03-04-10 20:58

Re: E46 - By Snacks
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by sexu_2007 (Post 3245830)
stiu de gluma dar nu intelegeam ce vroiai sa zici :lol:, tu nu ai avut HD.. CSL?? abia astept sa o vad..:D

ba da,o stiai era jmechera...ia sa-mi iau io tot numaru' ala...:twisted:
asta e acuma ...330d :lol:

sexu_2007 03-04-10 20:59

Re: E46 - By Snacks
 
VAiiiii!!! Imi placea la nebunie masina aia,cand o vedeam nu imi luam ochi de la ea... o vedeam toata ziua la xl. sper ca vi cu ceva pe masura!:???:

frumoasa... si ii faci ceva modificari sau ramane asa??

horatiu_72 03-04-10 21:03

Re: E46 - By Snacks
 
ce sa-i mai fac...las ca ti-o arat intr-o zi cand ma vezi prin fata pe acolo,si mai ales sa vezi cum trage motoru' ala de rupe lantu' ...trage mai tare decat coupeul,care avea 236 de cai la roata,se vede cuplul f mare acuma dupa resoftare are aproape 500 Nm cuplu :shock::shock:

sexu_2007 03-04-10 21:05

Re: E46 - By Snacks
 
...avem de povestit :D ne int noi,sami spui povestea cu resoftarea si sa vad si eu bestia!!!

xxdadixx 04-04-10 15:37

Re: E46 - By Snacks
 
Quote:

Originally Posted by Spilner (Post 3241015)
Daca accepti un sfat de la mine...nu pune mai mult de 7j ca freaca.... 7j si max 225/45/17... si la 17" greu gasesti jante de 7j....majoritatea is de 7,5...8j...
16" gasesti o gramada....si la pretu ce ai investit.....:rolleyes2 in ele....OZ aveai acuma....:P
si la 7,5 j....ori iti indoi aripa in interior...ai o buza sau cum sa o numesc..daca pui mana inauntru o simti....daca scapi de aia...s-ar putea sa ai sanse la 7,5 j cu 235< si cu 3 persoane in spate....pe drum denivelat....
In rest....deparca ceva nu se potriveste acolo cu culoarea....acuma scuza-ma de critici...da Masina merita jante mai klumea....in rest e SUPER MASINA Chiar imi place mult ;)
Bafta la ea..si multi KM FARA INCIDENTE :headfones

Eu am avut jantele de pachet M ( bmw style 68 ) cu 7.5 pe fata si 8.5 pe spate cauciucuri ca in talon 225 pe fata si 245 pe spate si nu freca deloc, roti pe 17.

gelu_r 04-04-10 19:15

Re: E46 - By Snacks
 
nici roti pe 18 nu freaca, 8j fata 8,5j spate , 225 40 r18 gumele si nu au nici o problema.

7j e urat , am avut eu si cauciucurile pe spate care erau 235 si stateau prea bombate.
Cel mai bine evazezi putin aripile, pui suspensie sport ca iti da un alt unghi la roata si le lasi pe astea daca tot ai investit atat in ele.

sexu_2007 05-04-10 09:46

Re: E46 - By Snacks
 
asa an sa fac,o sa imi roluiesc aripile,si dupa aia susp reglabila.

gelu_r 05-04-10 10:45

Re: E46 - By Snacks
 
horatiu_72 nu vinzi masina aia ?:D

Spilner 05-04-10 14:07

Re: E46 - By Snacks
 
Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 3246969)
Eu am avut jantele de pachet M ( bmw style 68 ) cu 7.5 pe fata si 8.5 pe spate cauciucuri ca in talon 225 pe fata si 245 pe spate si nu freca deloc, roti pe 17.

La mine freca...la 7j si 235/45 si spate de 9,5j...ma bucur ca am scapat de jante:twisted:

xxdadixx 05-04-10 19:30

Re: E46 - By Snacks
 
Depinde ce ET ai, cu et15 freaca 205.55 16 7,5j


All times are GMT +2. The time now is 11:36.

- Copyright 2026 4Tuning