Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bacau (https://forum.4tuning.ro/80-bacau.html)
-   -   My Car...........my Love............pareri Vreau (https://forum.4tuning.ro/80-bacau/17260-my-car-my-love-pareri-vreau.html)

aleks 17-08-06 08:33

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
man, stick to the topic pls...

sandrei 17-08-06 16:26

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
hai ma..lasati vrajeala si nu va mai legati de baiatul cu golfu ca are dreptate! NU TRAIM IN JOCURI SAU FILME ...un tigra pe care nu e pus turbo..,mai ales ca e de 1.4 VECI PURURI AMIN DUMNEZEU sa-i AJUTE nu o sa faca o masina diesel de 130 de cai...si nici cu turbo nu e sigur! nu a criticat nimeni,masina din punct de vedere estetic este ff finut lucrata,nu contesta nimeni lucrul acesta,dar la aprtea cu motorul .......nu mai zic nimic :lol: :lol: :lol: A klasse-ul stock a lui maica-mea are la activ 2 tigra 1.4 16v cu minore imbunatatiri si acum se pregateste si pt al 3-lea. asa ca nu mai sariti pe gti ;)

Andr3i 17-08-06 18:19

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
Nu a sarit nimeni pe el... numai ca a "deranjat" un pic lauda prea multa... dar poate ma insel... poate a glumit cand a spus vorbele alea ;)

Al3xxx 17-08-06 21:12

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
Quote:

Originally Posted by Andr3i
Nu a sarit nimeni pe el... numai ca a "deranjat" un pic lauda prea multa... dar poate ma insel... poate a glumit cand a spus vorbele alea ;)

good point

mertan 17-08-06 23:43

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
ce pot sa zic... de ce se face atat taraboi pe topicul omului? vreau sa va spun ca masinilea astea de austria-italia si germania sunt foarte atent lucrate si de foarte buna calitate... de ce sa mutam pe cei de dinafara in alta clasa? daca voi ati pleca peste hotare, si ati avea ceva de lucru misto, bine platit si ati veni cu masina foarte tare de acolo si modificata sau nu... cum ati fi privitzi? nu va ganditi? eu zic sa nu mai criticam ce are celalalt de langa noi... eu imi zic parerea si gata... pana la urma omul face ce vrea el... si cum era mai bine? sa fie aici in tzara sa nu aiba ce manca? sau acolo inafara unde o duce mai bine ca noi(cel putin ca mine).

Andr3i 18-08-06 03:17

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
Nu il critica nimeni pt ca a venit din IT. A fost criticat din cu totul alte motive...

mertan 18-08-06 07:27

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
da nu ziceam neaparat de el... asa in general... cei din alta tara care vin in august sunt priviti cu alti ochi... bine ca unii merita...

-ZZ- 18-08-06 09:11

Quote:

Originally Posted by -ZZ-
Mai oameni buni...dar nu mai poate pleca omul o saptamana la munte ca voi si punetzi botu la tigre de 90 de cai care rup totul in cale :rolleyes2 :???:

Sa fim seriosi ..daca ii arunci un bondar in parbriz ajunge la 85...:lol: ...sau poate isi mai pune ceva eleroane si ma face si pe mine :???:

Unde vedetzi voi lauda aici ? :???:

Quote:

Originally Posted by -ZZ-
ca miam adus aminte ......in primul rand ca ti-ai adus aminte ;)

si doi.....

imi este greu sa cred ca o tigra de 90 de cai benzina poate sa faca un diesel de 130 de cai....doar atat ziceam...:???:

si trei......

benzi vad eu tot timpul... de aia le schimb asa....:lol:

Sau aici ? :???:

aleks 18-08-06 10:37

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
omul e prin oras, l-am tot vazut, si e si prieten cu unii de prin zona, nu-l convinge nimeni sa intre putin pe net si sa vorbeasca si cu noi?

mertan 18-08-06 21:03

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
cu mine a vorbit deja... si el si baiatul cu calibra...

Al3xxx 18-08-06 22:12

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
Quote:

Originally Posted by aleks
omul e prin oras, l-am tot vazut, si e si prieten cu unii de prin zona, nu-l convinge nimeni sa intre putin pe net si sa vorbeasca si cu noi?


au intrat pe net dar au citit, nu au si postat
si au facut o idee despre ce se intampla pe aici

mertan 18-08-06 22:20

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
baiatu cu tigra este pe net... cel cu calibra nu este...

Al3xxx 18-08-06 22:24

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
Quote:

Originally Posted by mertan
baiatu cu tigra este pe net... cel cu calibra nu este...


poi maine a zis ca pleaca nu ???
lasa ca atunci cand o sa se intoarca o sa stam mai mult de vb cu el
si poate il convingem sa isi faca si un user pe forum

SFW 19-08-06 04:20

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
Parerea mea e ca ... tipul cu tigra e super de treaba ... am stat cu el de vorba si nu mi-a lasat deloc o impresie proasta ...
Nu a exagerat in ceea ce priveste performantele ... a spus ca are 100 de cai ... adik cu 10 in plus ... dupa ce si-a montat filtru Bmc, evacuare si chip ... nu cred ca e o exagerare daca avem in vedere modificarile ...
Ca a spus ca a facut passatul de 130 ... tre sa tinem cont de mai multi factori: greutatea masinii, si f important soferul ...
Eu unu nu am si nu am avut niciodate asa mare incredere in cuplul dieselurilor ... daca vreau sa tractez imi iau diesel ... dar altfel pt mine un benzinar la aceeasi putere sau chiar putin mai mica va bate un diesel ... si nu vb de teorie ci de practica ... si nu de masina asta ci anterioara ... 307 2.0 benzina care am facut mai multe dieseluri ... destul de tare ...
Deasemenea si cristi a facut cu a lui 407 2.0 benzina 407 diesel si alte masini diesel ...

Poate toata lumea sa imi spuna mie de cuplul dieselului ... eu nu cred in asa ceva ... nu pot sa vad dieselul ca o masina sportiva ....

Andr3i 19-08-06 05:02

Re: My Car...........my Love............pareri Vreau
 
O masina diesel, e o masina practica, nu sportiva ...


All times are GMT +2. The time now is 23:27.

- Copyright 2024 4Tuning