Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - M5 cu jacheta de E30 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/167833-e30-m5-jacheta-e30.html)

Vlad_18RLG 27-05-10 03:15

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 3392910)
Dar înaintea lui nu a fost şi EVL al lui Santos? Sau LAF-ul?
Adică... Nu cred că e primul e30 m5 din ţară...

Este primul e30 cu motor de M5 e39, dupa care a urmat Calin... vorbim de e39 nu e34... sa ma corecteze cineva daca gresesc.

Guwy 27-05-10 08:44

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
Quote:

Originally Posted by Vlad_18RLG (Post 3393011)
Este primul e30 cu motor de M5 e39, dupa care a urmat Calin... vorbim de e39 nu e34... sa ma corecteze cineva daca gresesc.

Primul care a avut v8 pe urs a fost un baiat de la Constanta ( 3.0 v8 TRF-U UN URS ROSU COUPE ) , dupa aceea a fost Dany cu 4.0 v8 aspirat iar dupa aceea a pus kompressorul , dupa a fost Traian , Calin , Dobre iar dupa ei altii .
Anul trecut JAE si-a propus sa puna un motor de M5 E39 400cp , 500nM si a reusit deci a fost PRIMUL URS DIN ROMANIA CU ACEST MOTOR urmat imediat de CALIN si sunt printre putinii din lume care au un asemena motor pe urs ;) .
Oricum au doua masini foarte , foarte tari amandoi ( JAE si Calin ) in care au investit foarte multi , multi bani , timp si inteligenta ca nu este oricine in stare sa puna un asemenea motor pe un urs .
Sa nu il uitam si pe TRAIAN care i-a pus puntea de M5 E39 pe urs , roll - cage si evacuarea aia nebuna , iarasi nu orice " mecanic " face asta .
Sunt o echipa unita si asta este cel mai important pentru ei , eu cel putin asa am vazut la ei .

lopezz 05-06-10 17:26

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
Quote:

Originally Posted by Guwy (Post 3393229)
Primul care a avut v8 pe urs a fost un baiat de la Constanta ( 3.0 v8 TRF-U UN URS ROSU COUPE ) , dupa aceea a fost Dany cu 4.0 v8 aspirat iar dupa aceea a pus kompressorul , dupa a fost Traian , Calin , Dobre iar dupa ei altii .
Anul trecut JAE si-a propus sa puna un motor de M5 E39 400cp , 500nM si a reusit deci a fost PRIMUL URS DIN ROMANIA CU ACEST MOTOR urmat imediat de CALIN si sunt printre putinii din lume care au un asemena motor pe urs ;) .
Oricum au doua masini foarte , foarte tari amandoi ( JAE si Calin ) in care au investit foarte multi , multi bani , timp si inteligenta ca nu este oricine in stare sa puna un asemenea motor pe un urs .
Sa nu il uitam si pe TRAIAN care i-a pus puntea de M5 E39 pe urs , roll - cage si evacuarea aia nebuna , iarasi nu orice " mecanic " face asta .
Sunt o echipa unita si asta este cel mai important pentru ei , eu cel putin asa am vazut la ei .

felicitari pt azi la vitantis . ai castigat:D

spain32 05-06-10 18:01

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 3418382)
felicitari pt azi la vitantis . ai castigat:D

ceva poze sa u filmare !? :lol:

Bmwaldo 05-06-10 18:20

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 3392910)
Dar înaintea lui nu a fost şi EVL al lui Santos? Sau LAF-ul?
Adică... Nu cred că e primul e30 m5 din ţară...

daca nu ma insel, este primul e30 cu motor de m5 e39 .

tea_radu 05-06-10 21:16

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
Quote:

Originally Posted by Bmwaldo (Post 3418477)
daca nu ma insel, este primul e30 cu motor de m5 e39 .

nu te inseli

urs_e30 05-06-10 21:40

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
m5 e39 ... da el a fost printre primi ... acum nu putem sti cu exactitate ... dar primul e30 m5 a fost txa'aul doar ca avea de e34

ps: din cate stiu eu ...

daffy duck™ 05-06-10 21:55

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
1 Attachment(s)
si de azi......

@urs_e30 : de la M5 E34 pana la M5 E39...e o oarecare diferenta...dupa cunostintele mele "care este", e34 are motor in linie si e39 in v. Corect T E A!? :lol:

urs_e30 05-06-10 22:11

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
pai mai este ... dar mai sus ... sa zic care a avut primu motor de m5 ... eu stiu ca txa ... dupaia sa zis ca m5 e39 ...

lopezz 06-06-10 17:48

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 3419012)
si de azi......

@urs_e30 : de la M5 E34 pana la M5 E39...e o oarecare diferenta...dupa cunostintele mele "care este", e34 are motor in linie si e39 in v. Corect T E A!? :lol:

exact..frumos la vitantis am fost si sambata si azi .. se aude bestial v8-ul asta dar in special a lui calin nuj ce ia facut d se aude asa iti sparge timpanu .

Bmwaldo 06-06-10 23:41

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
Quote:

Originally Posted by urs_e30 (Post 3418978)
m5 e39 ... da el a fost printre primi ... acum nu putem sti cu exactitate ... dar primul e30 m5 a fost txa'aul doar ca avea de e34

ps: din cate stiu eu ...

stii prost 2, stai jos, pana la txa-u au mai fost cam 3 x e30 cu motor de m5 e34 ... mtj - de asta sigur nu ai auzit ca erai in scutece cand dadea rondu de la alba iulia
wrc - nici de asta n-ai auzit ca esti prea mic
dgh - de asta poate ai auzit de la promotor :lol:

Provenzano 07-06-10 00:10

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
Quote:

Originally Posted by Bmwaldo (Post 3421545)
stii prost 2, stai jos, pana la txa-u au mai fost cam 3 x e30 cu motor de m5 e34 ... mtj - de asta sigur nu ai auzit ca erai in scutece cand dadea rondu de la alba iulia
wrc - nici de asta n-ai auzit ca esti prea mic
dgh - de asta poate ai auzit de la promotor :lol:

Nice!

Cipilica 07-06-10 10:22

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
Quote:

Originally Posted by Bmwaldo (Post 3421545)
stii prost 2, stai jos, pana la txa-u au mai fost cam 3 x e30 cu motor de m5 e34 ... mtj - de asta sigur nu ai auzit ca erai in scutece cand dadea rondu de la alba iulia
wrc - nici de asta n-ai auzit ca esti prea mic
dgh - de asta poate ai auzit de la promotor :lol:


Nu uita totusi ca si "wrc"-ul a aparut intr-o revista auto. Nu mai stiu sigur care dar sigur a fost.

MKE 07-06-10 13:40

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
faza cea mai tare stiti care este..? ca oamenii isi fac masinile si se bucura de ele.., nu stau sa faca clasamente pe forumuri!;)

leonard 07-06-10 21:33

Re: E30 - M5 cu jacheta de E30
 
Quote:

Originally Posted by MKE (Post 3422826)
faza cea mai tare stiti care este..? ca oamenii isi fac masinile si se bucura de ele.., nu stau sa faca clasamente pe forumuri!;)

mi-ai luat vorba din gura , dar m-am abtinut sa nu creada cineva ca-l jignesc....
ai maaare dreptate


All times are GMT +2. The time now is 02:34.

- Copyright 2026 4Tuning